FESTIWAL SPORTÓW WODNYCH

podsumowanie


Basen w Sierpcu jaki jest, powiedzieli organizatorzy Festiwalu Sportów Wodnych w tym miejscu tydzień temu. Jest szybki, dobrze wykonany technicznie, sprzyja uzyskiwaniu dobrych wyników dzięki swojej budowie oraz atmosferze, którą robi nawet kolorystyka i gatunek wody wypełniającej niecki, chce się w nim pływać!

Teraz trochę o wynikach pływaków. Odbyły się 52 wyścigi pływackie. Startowało prawie 150 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych, 13- oraz 14-latków, dziewcząt i chłopców. Impreza przebiegała niezwykle sprawnie. Zasługa w tym nie tylko dobrze pracującej Komisji Sędziowskiej pod kierownictwem Rafała Perla, ale także świetnie orientującej się i zdyscyplinowanej młodzieży, obytej w podobnych zawodach, która jednocześnie doskonale się bawiła. Większość uczestników poprawiła swoje rekordy życiowe.

Kuba Kluskiewicz
Gwiazdy zawodów to:

Wszyscy zwycięzcy poszczególnych konkurencji są rekordzistami tej pływalni w swoich kategoriach wiekowych, bowiem nikt wcześniej tak dobrych wyników tu nie uzyskał. Były to pierwsze, poważne zawody na sierpeckim basenie, lecz w związku z opiniami jakie poszły w świat o zaletach tego obiektu, należy oczekiwać iż długo się te rekordy nie utrzymają.

Równolegle z zawodami pływackimi odbywały się zacięte mecze kajakowej piłki ręcznej, kajak-polo. Rozegrano 22 mecze, strzelono 294 bramki. Sierpczanie mieli okazją pierwszy raz zobaczyć niezwykle widowiskową dyscyplinę gier zespołowych na wodzie. Sympatie kibiców były po stronie kajakarzy górskich z Leśnej, którzy zdecydowanie panowali nad "polem", nie potrafili jednak skutecznie przełamać muru wioseł w bramce Warszawiaków, którzy jednocześnie skutecznie kontrowali indywidualnymi akcjami.


W rywalizacji dziewcząt wygrali:W rywalizacji chłopców poszczególne lokaty zajęli:

Królami strzelców zostali: Anna Górzyńska , 33 bramki, z UKS Kormoran Bydgoszcz, oraz Łukasz Piórkowski, 27 bramek, z MGKS Włókniarza Leśna.

Głównym urzędnikiem turnieju, jednocześnie spikerem i komentatorem był Jerzy Potentas a sędzią głównym Marek Głomski.

Całą trzydniową imprezę pracowicie obsługiwał szef TKKF "Kubuś' - Jakub Grodzicki, inicjator i organizator Festiwalu w Sierpcu. Festiwal Sportów Wodnych pokazywała także lokalna telewizja kablowa. Szerszą informację zamieści lokalna gazeta "Sierpeckie Rozmaitości", która jest w całości emitowana w internecie.

Ryszard Suty