O NAJLEPSZEJ HALI SPORTOWEJ W POWIECIE SIERPC, POWIEDZIELI:Wojciech Szablewski - nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Borkowie, inicjator budowy oddanej właśnie do użytku sali gimnastcznej :

- Mamy mało wyposażenia do tej pięknej sali gimnastycznej. Stary sprzęt jak kozły, skrzynie, równoważnia, wymaga odnowienia. Brak płotków, brak siatki asekuracyjnej na jedną ścianę, piłek za mało mamy, wyposażenie do siłwni jest zbyt ubogie. Chcemy do tej hali sportowej przyciągnąć ludzi z miasta i z innego terenu. Mogą tu być rozgrywane mecze w koszykówkę i inne imprezy sportowe. W sąsiednich Lelicach jest dobry zespół siatkarzy, chcą do nas przyjeżdżać na treningi i mecze. Kadrowo Szkoła jest przygotowana dobrze. Otoczenie sali gimnastycznej wymaga zagospodarowanie, potrzebna bieżnia, cztery tory na stómetrówce i dwa na cały obwodzie. Nie będzie to bieżnia o wymiarach stadionu ale teraz nie ma żadnej. Trzeba też urządzić skocznie w dal wzwyż, rzutnie, boiska. Wszystko to teraz będziemy mieli na własnym terenie, przy Szkole w ogrodzeniu. Pomimo znakomitej sali będziemy robić wiele zajęć na świeżym powietrzu.

Henryk Kisielewski - Marszałek Sejmiku Mazowieckiego.

- Dzisiaj miałem zaproszenie do dwóch miejscowości o nazwie Borkowo. Ta druga jest koło Radomia, mają tam liczący się klub zapaśniczy, wielu znakomitych, czołowych w Polsce zawodników, medalistów, jednak przyjechałem do Borkowa koło Sierpca. Hala w Borkowie jest pobudowana wg tradycyjnej technologii, jest duża ale nie za wielka. Sierpc będzie w roku 2001 miejscem dożynek wojewódzkich i jest to ważne że Gmina ma czym się pochwalić. Ja jako szef LZS-ów na Mazowszu uwzględnię w harmonogramie imprez istnienie hali w Borkowie i odbędzie się tu wiele mityngów, zawodów i meczy na które przyjadą zespoły z zewnątrz. Hala będzie na siebie zarabiać. Pochwalić muszę panią dyrektor Trzcińską za jej dotychczasową gospodarność i wierzę że hala jest w dobrych rękach.

Maria Jolanta Trzcińska - dyrektor Zespołu Szkół w Borkowie Kościelnym.

- Wszędzie jest niż a u nas jest wyż demograficzny. Likwiduje się szkoły w różnych miejscowościach a my się rozwijamy. Kubatura szkoły dzięki hali sportowej i dobudowanym klasom, powiększyła sie o 2/3. Taka rozbudowa była niezbędna w warunkach odbywającej się reformy. Dziwnymi drogami wędruje reforma szkolnictwa, pewnie można by wiele zrobić inaczej i lepiej. Do naszego Gimnazjum dowożone są dzieci aż z Sudrag, czyli aby dotrzeć do swojej szkoły przejeżdżają przez miasto gdzie jest dużo szkół. Ale nie muszą wstawać o piątej rano aby dojechać do szkoły, nie kończą też lekcji o zmroku. Mamy nawiązaną współpracę poprzez fundację Sokratesa z Niemcami, dojdzie pewnie do wymiany doświadczeń, wyjazdów i przyjmowania gości z zewnątrz. Mając taką halę nie będziemy czuli się jak kopciuszek. Wszyscy mówią, że warunki do uprawiania sportu na hali u nas są lepsze niż w Sierpcu. Wydrukowaliśmy piękny folder-informator w języku niemiecki i angielskim o naszej Szkole. Mamy najlepszą na świecie współpracę z samorządem Gminy !

Zapraszamy instytucje, kluby sportowe, inne szkoły i osoby prywatne do korzystania z naszej hali sportowej. Nasz adres:

Zespół Szkół w Borkowie Kościelnym
ul. Szkolna 2, 09-200 Sierpc,
tel. (024) 275-25-37
e-mail:zs_borkowo_koscielne@wp.pl

Ryszard Suty