logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online - Archiwum
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online - Archiwum

IV Kiermasz Wolnych Książek Bibliotecznych - sierpczanie nadal chętnie kupują książki - 23-27.05.2011 r.

2011-06-01

Stoisko Kiermaszu każdego dnia chętnie odwiedzali nowi wielbiciele książek.
Stoisko Kiermaszu każdego dnia chętnie odwiedzali nowi wielbiciele książek.


Mamy już za sobą IV Kiermasz Wolnych Książek Bibliotecznych. Aż trudno uwierzyć, że impreza liczy sobie już tyle lat. Organizując pierwszy kiermasz nie sądziłyśmy, że stanie się on stałym elementem majowych imprez bibliotecznych. Każda kolejna sprzedaż książek i opinie naszych czytelników potwierdzają potrzebę kontynuowania tej inicjatywy.

Kiermasz przygotowuje młoda kadra Biblioteki. Przygotowania do sprzedaży rozpoczynają się już kilka tygodni wcześniej. Wybieramy książki, nagłaśniamy imprezę (ulotki, banery, plakaty, artykuły w prasie i Internecie), przygotowujemy gadżety dla nabywców książek i wreszcie przygotowujemy duże reklamy, które mają na celu zachęcenie przechodniów do zajrzenia na nasze stoisko.

W tym roku możemy mówić o przychylności pogody. Każdego dnia świeciło słońce, dzięki czemu kiermaszowe stoisko znajdowało się przed budynkiem Biblioteki. Sprzedaż rozpoczęła się w poniedziałek 23 maja o godzinie 12:30. Już w pierwszych chwilach otwarcia stoiska czytelnicy z dużym zainteresowaniem zerkali na naszą ofertę. Podobnie jak w latach ubiegłych proponowałyśmy powieści polskich i zagranicznych autorów, klasykę literatury, lektury szkolne, biografie, podręczniki, poradniki, książki historyczne, regionalia, albumy, książki dla dzieci

Kiermasz odwiedzały osoby, które zainteresowały się stoiskiem przy okazji pobytu w Bibliotece, ale i takie, które przypadkiem trafiły na moment sprzedaży. Były też osoby, które przychodziły każdego dnia, gdyż zgodnie z naszym założeniem, oferta kiermaszu każdego dnia ulegała zmianie, aby usatysfakcjonować jak największą liczbę wielbicieli książek. Podczas kiermaszu zawiązywały się także ciekawe znajomości. Jedna z nich rozpoczęła się od zainteresowania książką Anne Applebaum "Gułag", która już pierwszego dnia zakupiona została przez wielbiciela historii. Okazało się, że publikacja ta była także "przedmiotem pożądania" innego pasjonata historii. Gdy obaj panowie spotkali się podczas kolejnego dnia kiermaszu, postanowili swoje wzajemne fascynacje literaturą a zwłaszcza polską historią przenieść do czytelni MBP, gdzie udało im się porozmawiać i wymienić uwagi na wiele ciekawych kwestii.

Podczas pięciu kiermaszowych dni udało się nam sprzedać kilkaset wartościowych publikacji. Książki, które znalazły się w naszej ofercie wycofane zostały, zgodnie z obowiązującymi przepisami, ze zbiorów bibliotecznych, część z nich pochodziła też ze zdublowanych darów od czytelników. Każdy z nabywców książek otrzymywał pamiątkową zakładkę. Pieniądze za sprzedaż zbierane były do specjalnie oznaczonej puszki (czytelnicy sami oceniali wartość książek). Kupimy za nie nowości do Wypożyczalni. Nowe książki zawierały będą specjalną wklejkę, przypominającą o IV Kiermaszu.

Co by nie mówić, dla wielu Kiermasz to wielka frajda, przede wszystkim ze względu na możliwość buszowania wśród fascynujących tytułów książkowych. Słowa wdzięczności naszych czytelników motywują nas do organizacji kolejnych majowych wyprzedaży.


Tagi: MBP Sierpc | Kiermasz Wolnych Książek


Organizatorki

Komentarze do artykułu: [3]


book
2011-06-03 09:56:42 - Przypuszczam, ze inaczej się nie dało. Te dziewczyny od kiermaszu bardzo się starają. Ja przychodze na ten kiermasz od samego poczatku i wiem, ze jak się z nimi dogada, to można przyjsc w zupełnie inych godzinach i one pozwalają przejrzec te ksiazki do sprzedazy. Pozdrawiam Panie z biblioteki!


ania
2011-06-02 22:35:38 - dokładnie...


Katon
2011-06-02 14:04:39 - Wszystko pięknie, tylko czemu kiermasz był w godzinach kiedy większość jest w pracy lub szkole
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.