logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online

Zapowiedź - Zaproszenie na otwarcie wystawy "Sierpc w fotografii Jacka Karwowskiego" w Bibliotece Miejskiej - 1.03.2012 r.

2012-02-24

Ulica Płocka,  czerwiec 2008 r.
Ulica Płocka, czerwiec 2008 r.

Jacek Karwowski.
Jacek Karwowski.

Miejska Biblioteka Publiczna w Sierpcu zaprasza wszystkie osoby, które darzą nasze miasto sentymentem na udział w otwarciu wystawy "Sierpc w fotografii Jacka Karwowskiego". Wernisaż odbędzie się 1 marca (czwartek) o godzinie 17:00 w Czytelni MBP na pierwszym piętrze. Wstęp na uroczyste otwarcie ekspozycji jest bezpłatny.

Wystawa prezentuje kilkadziesiąt barwnych zdjęć ukazujących Sierpc. Fotograf utrwalił miejsca, które powoli odchodzą do historii - najstarsze drewniane domy i ich podwórka. Ekspozycja prezentuje również wybrane zabytki i ulice. Sierpc w obiektywie Jacka Karwowskiego nabiera kolorów, ostrości, to miasto, które chce się zwiedzać i podziwiać.

Wystawa inauguruje uroczyste obchody związane z 690. rocznicą lokacji miasta Sierpca.

JACEK KARWOWSKI - urodził się w Sierpcu, jest absolwentem studium grafiki komputerowej w Toruniu. Pracuje w sierpeckim Urzędzie Pocztowym. Fotografia jest jego największą pasją i odskocznią od szarej codzienności, jednak sam o sobie mówi, że jest fotoamatorem. Najchętniej fotografuje przyrodę, krajobrazy i lokalną architekturę. Jest dokumentalistą sierpeckich miejsc i wydarzeń. Czytelnicy Sierpc OnLine już od kilku lat mają okazję podziwiać zdjęcia Jacka Karwowskiego w naszej "Galerii zdjęć". Są to zarówno fotografie sierpeckiej architektury, jak i zdjęcia makro, ukazujące przyrodę.


Tagi: MBP Sierpc


Magdalena Staniszewska

Komentarze do artykułu: [4]


tr
2012-02-29 13:22:35 - jak długo będzie trwał ten wernisaż?


kamyk_GDA
2012-02-29 03:11:45 - w koncu atrakcja miejska na której trzeba być :)


profeska
2012-02-28 07:27:50 - Zamienił dawno już pałeczki perkusji na obiektyw aparatu. Nie znam się na profesjonalnej fotografii, ale jeśli Jacek przykłada się tak do zdjęć jak do instrumentu to jest to majstersztyk.


ignacy domejko
2012-02-27 19:58:00 - Miałem przyjemność oglądać wystawę Pana Jacka w Domu Kultury pt. Makro. Rewelacja. Jestem przekonany , że ta wystawa również będzię bardzo dobra.
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.