logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online

W brzydocie ukryte piękno. Nowa wystawa w Galerii im. S. Tamowskiego - 15.06.2012 r.

2012-06-18

Wernisaż wystawy portretów autorstwa Andrzeja Wołejko, CKiSz 15.06.2012 r.
Wernisaż wystawy portretów autorstwa Andrzeja Wołejko, CKiSz 15.06.2012 r.

To wystawa, która nie daje spokoju jeszcze długo po wyjściu z Galerii. Na portretach Andrzeja Wołejki nie znajdziemy ludzi o wysokim statusie społecznym, pięknych i bogatych, wręcz przeciwnie, to reprezentanci nizin społecznych, kloszardzi, żebracy, ślepcy, ludzie, których często mijamy z odrazą.
To wystawa, która nie daje spokoju jeszcze długo po wyjściu z Galerii. Na portretach Andrzeja Wołejki nie znajdziemy ludzi o wysokim statusie społecznym, pięknych i bogatych, wręcz przeciwnie, to reprezentanci nizin społecznych, kloszardzi, żebracy, ślepcy, ludzie, których często mijamy z odrazą.
W Galerii im. Stefana Tamowskiego w Centrum Kultury i Sztuki od piątku 15 czerwca oglądać można wystawę portretów autorstwa Andrzeja Wołejko. Artysta jest mieszkańcem Bieżunia, ale wiele podróżuje, najczęściej po Francji i Szwajcarii, gdzie powstały prezentowane w Sierpcu prace.

To wystawa, która nie daje spokoju jeszcze długo po wyjściu z Galerii. Na portretach Andrzeja Wołejki nie znajdziemy ludzi o wysokim statusie społecznym, pięknych i bogatych, wręcz przeciwnie, to reprezentanci nizin społecznych, kloszardzi, żebracy, ślepcy, ludzie, których często mijamy z odrazą. Dopiero ich portrety uzmysławiają nam, że być może oni też kiedyś wiedli normalne życie. Byli tacy, jak my - widzowie. Stąd zapewne tytuł wystawy - "My". Przejmujące spojrzenia sportretowanych ludzi, bagaż doświadczeń życiowych na ich twarzach uwypukla bardzo ciemne, najczęściej czarne tło. Widzowi jeszcze długo towarzyszy myśl, co takiego wydarzyło się w życiu tych wszystkich ludzi, których twarze są tak doskonale sportretowaną skarbnicą doświadczeń.

Wystawę oglądać można od poniedziałku do piątku do 30 lipca. 


Tagi: CKiSz Sierpc


Magdalena Staniszewska

Komentarze do artykułu: brak komentarzy
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.