logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online - Archiwum
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online - Archiwum

Sąd w Sierpcu jednak zostaje?

2012-09-12

Sąd Rejonowy w Sierpcu, Park im. Janusza Korczaka, 8.05.2011 r.
Sąd Rejonowy w Sierpcu, Park im. Janusza Korczaka, 8.05.2011 r.

Oddala się widmo likwidacji sierpeckiego Sądu Rejonowego. Ministerstwo Sprawiedliwości częściowo wycofuje się z planu reformy małych sądów rejonowych. Początkowo mówiono o zamknięciu ponad setki sądów, potem planowano zlikwidowanie 79 instytucji, teraz minister sprawiedliwości Jarosław Gowin chce zreformować tylko 30 sądów, w których pracuje maksymalnie sześciu sędziów. Z tego wynika, że Sąd w Sierpcu pozostałby bez zmian (9 sędziów na etatach).

Od chwili ujawnienia rządowych planów, pomysłowi temu sprzeciwiali się nie tylko mieszkańcy miast zagrożonych likwidacją sądów, ale także główny rządowy koalicjant, Polskie Stronnictwo Ludowe. Z inicjatywy reprezentanta tej partii, posła Piotra Zgorzelskiego, w dniu 15 lipca także w naszym mieście zorganizowana była akcja zbierania podpisów pod obywatelką uchwałą. W poniedziałek jej projekt trafił do parlamentu. Widniało na nim 150 tysięcy podpisów mieszkańców całej Polski.
 MS

Komentarze do artykułu: [2]


z boku
2012-09-13 08:00:34 - to że odeszli od tego pomysłu żeby nie likwidować sądy to napewno nie jest przez tą całą inicjatywe podpisów, oni te wasze podpisy to mają wiecie gdzie? ... no właśnie tam, a napewno że odeszli od tego pomysłu to musi za tym kryć się coś innego ale napewno nie podpisy. Pozdro600 dla naiwnych i wierzącym tym złodziejom z PO hehehe


:)
2012-09-12 22:24:00 - Bardzo cieszy mnie ta wiadomość, Sąd istniał, istnieje i będzie istniał :)
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.