logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online - Archiwum
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online - Archiwum

40 lat Tygodnika Płockiego - wystawa jubileuszowa - 11.01.2013 r.

2013-01-13


Redaktor naczelny Tygodnika Płockiego Tomasz Szatkowski w trakcie prezentacji tytułowych stron pisma.
Redaktor naczelny Tygodnika Płockiego Tomasz Szatkowski w trakcie prezentacji tytułowych stron pisma.

Tygodnik Płocki to periodyk, który od 40 lat gości na regionalnym rynku prasy. Relacjonuje ważne dla Mazowsza Północnego wydarzenia gospodarcze, kulturalne, oświatowe i sportowe. Na jego łamach zapisana została także historia i dzień dzisiejszy naszego miasta. Tematyka sierpecka obecna była w piśmie od pierwszego numeru, który ukazał się 7 maja 1972 roku. Najistotniejsze dla naszego miasta wydarzenia przez wiele lat relacjonował redaktor Zbigniew Buraczyński. Obecnie sierpecką tematykę prezentuje na łamach "Tygodnika" Teresa Radwańska-Justyńska.

Periodyk swój jubileusz obchodził w roku ubiegłym (jest równolatkiem z sierpeckim browarem). Jego materialnym śladem jest wystawa zatytułowana po prostu "40 lat Tygodnika Płockiego". Prezentowana była już w Płocku, Wyszogrodzie i wreszcie zawitała do Sierpca. Ekspozycja ukazuje kilkanaście planszy, na których przedstawiono najciekawsze z różnych względów strony tytułowe, na czele z pierwszym numerem. Za ich pośrednictwem widz odbywa podróż w czasie przez najważniejsze wydarzenia naszego regionu. Dzięki ekspozycji obejrzeć też można jak przez wszystkie lata zmieniała się szata graficzna pisma, jego logo, układ artykułów. Szkoda tylko, że w Sierpcu znalazła się tylko część z przygotowanych 40 plansz.

Otwarcie wystawy nastąpiło w piątek 11 stycznia w holu Centrum Kultury i Sztuki. Uczestniczył w nim redaktor naczelny, Tomasz Szatkowski i wspomniana redaktor Teresa Radwańska-Justyńska. Oprócz planszy ze stronami tytułowymi, redaktorzy przygotowali niespodziankę w postaci filmu dokumentalnego ukazującego historię "TP" i kulisy codziennej pracy dziennikarskiej całego zespołu tworzącego tytuł. Goście obejrzeli go w sali teatralnej. Miłym akcentem spotkania był konkurs (należało odpowiedzieć na kilka pytań, dotyczących obejrzanego filmu), w wyniku którego trójka zwycięzców otrzymała od redakcji książki oraz koszulki i parasolki z logo tygodnika. Ostatnim akcentem spotkania była kameralna rozmowa z płockimi redaktorami. Dyskutowano m.in. o kondycji prasy regionalnej, o znaczeniu Jubilata dla mieszkańców Sierpca i o dalszym rozwoju pisma.

Ponad 40-letnia obecność Tygodnika Płockiego na rynku prasy regionalnej to jubileusz budzący wielki szacunek i uznanie. Redakcja Sierpc OnLine życzy kolegom dziennikarzom kolejnych okazji do świętowania, a także wielu inspirujących tematów do opisania.

Dla przypomnienia, Tygodnik Płocki ukazuje się co wtorek. Najważniejsze informacje z naszego miasta przeczytać można tradycyjnie na 13 stronie pisma. Osoby zainteresowane lekturą zarówno bieżących, jak i archiwalnych numerów periodyku, mogą to uczynić w Czytelni sierpeckiej Biblioteki Miejskiej.

Wystawa w CKiSz czynna będzie do 10 lutego.
 


Tagi: Tygodnik Płocki


Magdalena Staniszewska

Komentarze do artykułu: [1]


Tygodnik
2013-01-14 09:13:21 - Bardzo lubię Tygodnik Płocki, darzę go wręcz sentymentem.Dorastał razem ze mną.Pamietam wiele poprzednich stałych rubryk i stałych artykulow m.in. Z teki rysownika.To były rysunki osobliwych obiektów architektonicznych, przeważnie starych.W tym Tygodniku nie ma krwawych i złodziejskich sensacji na pierwszej stronie.Jest redagowany z kultura , smakiem i zżyl się z wieloma jego obdiorcami. Nie wiedziałam,że jest taka wystawa, za to teraz obejrzę chętnie jak wybiorę się do kina.Serdecznie gratulacje dla Jego Wszystkich redaktorów, trzymajcie tak dalej. Zyczę również dużej sprzedaży, bo naprawdę warto.
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.