logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online - Archiwum
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online - Archiwum

Sierpc na taśmie filmowej sprzed prawie 40 lat! Unikatowe nagrania

2013-10-11

Stare albumy i zdjęcia są oczywistością … ale filmy? Amatorski film sprzed czterech dekad nie jest już taką oczywistością? A jeśli jest to film sierpczanina i przedstawia nasze miasto w połowie lat 70. XX wieku?

Według informacji podanej przez usera kamieniak96, filmy zostały nakręcone prawdopodobnie przez sierpeckiego fotografa i dyrektora Domu Kultury Wojciecha Wiśniewskiego, a poddane zostały renowacji przez operatora dawnego kina "Jutrzenka" Eufemiusza Kamińskiego. Chwała im za to!

Film pierwszy pokazuje wybrane impresje związane z miastem, film drugi - majowe zawody sportowe na stadionie miejskim!

Filmy, spośród tysięcy innych udostępnionych w sieci, wyłowił dla sierpczan Tomasz Kowalski.

Filmy obejrzeć można TUTAJ


Tagi: Stary Sierpc | Tomasz KowalskiKomentarze do artykułu: [6]


do irk
2013-10-12 18:16:15 - Ale adekwatny komentarz!! Popieram w całej rozciągłości -bo Czy to ubecja czy inne ludowiaki- widać jakie zapatrywania ma ich boss. Panie Tomaszu, czekamy na dalsze odkrycia i czekamy na to co Pan i Towarzystwo Przyjaciół Sierpca nam obiecaliście na początku roku. Mam nadzieję, że niedlugo poszerzy się moja domowa biblioteczka o kolejne wartościowe Pana dzieło. pozrawiam!


K.Piotrowska (Łopuszyńska)
2013-10-12 16:46:40 - Dziękuję, to był rok w którym brałam ślub, jak miło oglądać Sierpc z tamtych lat - ech wspomnienia :-)


irk
2013-10-12 14:43:55 - Do poniższego wpisu --- że-na-da! Jasne, że Pan Kamiński wrzucił film przed Tomkiem na facebook i nigdzie na Stary Sierpc nie widzę wzmianki, że Tomek pisze o sobie jako pierwszym. Swoją drogą możemy się domyślać komu żal ściska 4-litery -- człowiekowi, który dowartościwuje się otoczeniem przez pajaców poprzebieranych za ubeków. Elita!! No gratuluję! Tomuś, nie zrażaj się ! Jesteśmy z Tobą i kontynuuj to co robisz - bo to jest prawdziwa praca dla historii! Stary historyk.


sąsiad
2013-10-12 10:10:39 - Tym razem pan Tomasz się spóźnił z pierwszeństwem odkrycia sensacyjnych materiałów o Sierpcu . Parę godzin wcześniej były opublikowane na FB . I nie jest to złośliwość tylko stwierdzenie faktu . A to co robi pan Tomasz jest godne pochwały . Tylko tak dalej a nasza historia nie zostanie wypaczona i zapomniana :)


Filmiki
2013-10-11 22:36:31 - Obejrzałem filmiki na Pana stronie młody odkrywczy człowieku.I co ? rozrzewniłem się wraz z zoną. Pamiętam te mecze, tą ogromną ilośc ludzi.Szło się po kościele wielkimi grupami,ile to było radości. Pamiętam Zdziaraka, Brygida, Heńka, Zenka Jagódke, Kowala, Mroczka i wielu wielu innych wspaniałych, dzisiaj już niektórych z nich nie ma.Mam sporo zdjęć z tych meczy to Panu mogę podarować. Widać tam piłkarzy oraz całe otoczenie, stadion , fragment Domu Kultury a także zagorzałych kibicówDrugi filmik też powoduje łzę w oku.Chodziło się do kościoła a najpierw pocałować krzyż misyjny i te ulice, ratusz.Wspaniały był też filmik który Pan na nowo odkrył z kręcemia Pana Tadeusza w Sierpcu. Widać tam też wśród wielu sierpczaków Wojtka Wiśniewskiego, który dużo zrobił dla historii SierpcaPana odkrywczość i praca na rzecz historii Sierpca wzbudza szacunek. Panie Tomku , ta Pana strona to żródło niesamowitej wiedzy historycznej. Robi to Pan solidnie, odkrywczo i ma Pan zdolnośc odkrywania tak wiele sentymentalnych zdarzen z naszego miasteczka.Podziwiam tą stronę a szczególnie zdjecia i bardzo merytoryczne opisy.Brawo mlody człowieku, studencie.Ostatnio zdobyłem Pana dwie książki o tematyce lokalnej.ile pracy i wiedzy historycznej w nich.Podziwiam i gratuluję.


widz
2013-10-11 22:27:27 - Świetne! Pamiętam pana Wojtka Wiśniewskiego jak chodził z aparatem i fotografował miasto. Potem też filmował. Człowiek z pasją.
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.