logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online

Zapowiedź - Promocja książki TOMASZA KOWALSKIEGO "W Sierpcu za cara: śladami rosyjskiego garnizonu" - zaproszenie - 5.12.2013 r.

2013-11-25

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Sierpeckiej i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na promocję książki Tomasza Kowalskiego pt. "W Sierpcu za cara: śladami rosyjskiego garnizonu". Promocja odbędzie się 5 grudnia 2013 r. (czwartek) o godz. 17:00 w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu (I piętro).

TOMASZ KOWALSKI - urodzony w Sierpcu w 1991 r., student na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, młody badacz i regionalista, znany ze swych licznych działań na rzecz ocalenia lokalnego dziedzictwa kulturowego i historycznego, doceniany przez liczne autorytety. Sierpczanin, który nieustannie zaskakuje swoją aktywnością i pomysłowością na niwie poznawania lokalnej historii. Jest założycielem i koordynatorem prac młodzieżowej grupy historycznej "Ultima Thule", działającej na rzecz ochrony lokalnego dziedzictwa kulturowego Ziemi Sierpeckiej, z którą m.in. odnowił trzy ewangelickie cmentarze ziemi sierpeckiej - w Osówce, Czartowni i Białasach. Od kilku lat prowadzi stronę internetową Stary Sierpc - nagradzaną i docenianą przez wielbicieli i znawców historii, na której regularnie publikuje ciekawostki związane z Sierpcem i ludźmi w nim żyjącymi. Od 2009 r. współpracuje z czasopismem "Sierpeckie Rozmaitości", od 2012 r. z półrocznikiem Muzeum Mazowieckiego "Nasze Korzenie". Na zaproszenie towarzystw i stowarzyszeń historycznych wielokrotnie wygłaszał referaty historyczne. Realizuje też filmy dokumentalne, m.in. o historii objawień Matki Bożej Sierpeckiej, przedwojennych mieszkańcach podsierpeckiej wsi Osówka, obozie jenieckim w Mieszczku, projektach grupy Ultima Thule i in. Za swą aktywność nominowany w 2012 r. do tytułu Sierpczanin Roku 2011. Promowana książka to już 4 publikacja młodego regionalisty. Wcześniej napisał: "Milczący świadkowie mijających lat" (wraz z Agatą Warczachowską, Sierpc 2011), "Święci mazowieckich dróg" (Sierpc 2012), "Przyszłość-przeszłości" (Sierpc 2012). Jego dorobek naukowy, dokonania na gruncie regionalizmu, zważywszy na młody wiek, są wprost imponujące. Najnowsza publikacja, to śmiało można powiedzieć sierpecka książka roku 2013.         


Tagi: Tomasz Kowalski | Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Sierpeckiej | Miejska Biblioteka Publiczna w Sierpcu


Magdalena Staniszewska

Komentarze do artykułu: [16]


jacckk
2013-12-06 00:01:16 - Panie i Panowie! Czapki z głów.


:)
2013-12-03 20:09:50 - Przedni komentarz i genialne podsumowanie persony jaką jest mateuszek w.


do M.W. pod pseudonimem "hd"
2013-12-03 20:05:52 - mateuszku w., nawet jesli przyjdziesz na promocje i tak niewiele z tego zrozumiesz, ale w sumie wiedza jest dla wszystkich, nawet dla takich jak ty. śmieszy mnie tylko twój wpis z 01 grudnia z godz.18, kiedy to piszesz, że książka powstała z "naszych" podatków. Z tego co wiem to nikt inny tylko ty zyjesz na koszt państwa, nic nie robisz, a jednak państwo daje ci jeść i pomaga w zyciu codziennym. Najpierw zajrzyj sobie za kołnierz a dopiero potem wygaduj te bzdury. jakie podatki ty odprowadzasz do kasy państwa? A o polityce chyba równiez wiesz niewiele, chyba że twoim idolem jest niejaki Kononowicz, wtedy cie zrozumiem. A, i jeszcze jedno, nie strasz tu nikogo konsekwencjami, bo mysle, ze to ty pierwszy pusciłbys bąka ze strachu, gdyby do twoich drzwi zapukała policja, a twoje zachowanie moze właśnie do tego cie doprowadzić.


hd
2013-12-03 19:18:41 - do ponizej masz racje chociaz nie jestem zwolennikiem ani historii a ni poczynań pana Tomka przyjde na promocje moze sie przekonam kto wie :)


ja
2013-12-03 10:23:36 - Poczekajmy do premiery i wtedy zobaczymy co zawiera książka. W tej chwili dyskusja na temat jej zawartości i autora jest przedwczesna chyba ???


do Mateusza Wiśniewskiego - hd
2013-12-01 19:34:53 - Człowieku nie kompromituj się na tym forum. To co wypisujesz jest stekiem bzdur biednego chorego na głowę dzieciaka. Jestes rónolatkiem Pana Tomka i wcale nie musisz go lubić, ale nie masz prawa podważać tego, co zrobił dla historii tego miasta. Już obrażałeś na forum dziewczynę z telefonii komórkowej, pana Tomka obrażasz od lat, teraz próbujesz zastraszać administrację strony. Ja osobiście wsółczuję tobie i twoim bliskim, bo każdy kto cię zna wie, że pilnie potrzebujesz specjalistycznej pomocy psychiatrycznej. Jak w porę jej nie otrzymasz, może dojść do nieszczęścia. Nie pisz więcej na tym forum, bo bardzo sobie szkodzisz


hd
2013-12-01 18:00:12 - do o! Na początku informuję cię że jesteś w błędzie jak by mi zależało na kamuflażu to byś nawet nie miał pojęcia bo mógłbym pisać posty z kawiarenki internetowej , ze smartfonu itp. itd. jednocześnie uważam ze przeceniacie zasługi nie jakiego Tomasza Kowalskiego to jest forum publiczne i osoba publiczna i mam prawo wyrazac swoją opinię. Znam wiele dobroczyncow którzy pracują w roznych fundacjach stowarzyszeniach z powiatu sierpeckiego i nie jest o nich tak glosno jak o nie jakim Tomaszu.Jesli chce wydawac książki to z własnej kieszeni a nie sierpecki polityk mu finansuje na marginesie ciekawe czy ze srodkow miasta czy z własnej kieszeni czy z naszych podatkow .Jeśli taka osoba wejdzie kiedyś do polkityki to już wspolczuje naszej i tak biednej Polsce. Mam prawo wyrazac opinie 100 osob może chwalić a ja mogę jeden być na nie! i tak to boli was? i proszę się mnie nie czepiac mojej szkoły i pracy tylko szykujcie się na premiere książki młodego geniusza .M.W a i jeszcze jedno za blokowanie ip tez mogę wyciagnac konsekwencje .


Mecenas
2013-11-30 22:41:27 - Serdecznie gratuluję p.Tomkowi znakomitego pomysłu na temat swojej książki.W Sierpcu przez tyle dziesięcioleci nikt o tych wydarzeniach nawet nie rozmawiał.Car to przeciwnik komunistów, więc może sierpeccy historycy też milczeli.To jest bardzo dziwne, że zacni Sierpeccy publicyści tego tematu bali się jak diabeł święconej wody, czy to z przekonania czy przymus władzy to powodował, że kiedy sowiecki kaganiec spadł to zajęli się swoimi osobistymi tematami dyskusje z SB-kami czy wybielanie Jaruzelskiego lub podobne o Żydach.To bardzo dobrze, że znalazł się młodzieniec o "czystym sercu i umyśle" i sprawy historii traktuje jak dokumenty, a nie oręż do walki politycznej lub sławy.Jestem dumny, że taki człowiek urodził się w naszym mieście i studiując mógłby zajmować się np.życiem króla Zygmunta, a on poświęca czas dla rozsławiania historii naszego miasta.Pani Redaktor to jest hit roku!!!!


o!
2013-11-30 22:19:43 - Drogi "hd"! Wpisując sobie podany przez Ciebie e-mail kochany wujek google wyszukuje nazwisko 'Mateusz Wiśniewski' z Sierpca. Brawo! Po prostu mistrz kamuflażu sierpeckiego forum! Mati, weź się za robotę albo za naukę, co? Bo nic sobą nie reprezentując pokazujesz swój spaczony charakter.


ja będę
2013-11-30 22:16:09 - Tomasz! Świetna wiadomość! Widzimy się w czwartek na promocji! Gratulację od starego kompana :-)


do poniżej
2013-11-30 21:22:52 - Tak się składa, że ci politycy - a raczej jeden polityk - jest jednocześnie wydawcą - i wielkie mu właśnie za to ukłony. Dzięki temu praca wielu sierpeckich autorów jest doceniona poprzez wydania książkowe. Wiedzą to ci, którzy mają choć jedną z tych książek w domowej biblioteczce.


do tik tak
2013-11-30 21:05:14 - Jeśli zacznie się pojawiać w towarzystwie sierpeckich polityków(a już się pojawia),to już po chłopaku.Osobiście bardzo mu kibicuję i jestem pod wrażeniem jego pasji i życzę dużo wytrwałości.


oj tak
2013-11-30 20:43:09 - Wystarczyło hasło i znane wszystkim hałaśliwe pieski z kompleksami zaczęły ujadać. Żenada .


tik tak
2013-11-30 19:47:58 - Długo nie tzreba było czekać na wypowiedz w tonie "hd". Najlepiej jak by Pan Tomek anonimowo robił wszytsko to, co robił a podpisać pozwalał się pod tym innym. No bo co - bo młody, bo nie na ciepłej posadce, bo bo bo.. Panie Tomku o Pana to miasto powinno walczyć - bo takich ludzi tu nam trzeba - pracowitych, młodych, ambitnych, bez układów, bez zawiści. Cieszę się, że jest krąg osób, które Pana wspierają. Spotkamy się wszyscy w czwartek. Ja bardzo czekam na Pana ksiązkę i życzę Panu powodzenia w kolejnych odkryciach pod hasłem "Stary Sierpc".


Panie hd
2013-11-30 18:41:19 - Zrób sam coś podobnego albo może nawet lepszego. Na przykład napisz książkę choćby o połowę cieńszą, a może i grubszą. Popracuj dwa lata nad poszukiwaniem źródeł, potem posługując się poprawnym językiem polskim ubierz zdobytą wiedzę w słowa i zdania, dobierz odpowiednie fotografie, ilustracje i ukształtuj z tego wszystkiego coś na kształt publikacji. I to będzie dopiero początek. Teraz zaczną się schody. Postaraj się by ktoś chciał to zawuważyć, docenić, wydać, wydrukować, sfinansować.


hd
2013-11-30 18:09:38 - Ten kult pana Tomasza Kowalskiego jest wręcz żenujący. Doceniam jego wkład i to co robi sle nie do przesady P.Kowalski jest jeszcze młodym człowiekiem i to co robi nie jest az tak wybitnymi osiagnieciami jest także osoba nieskromną lubi jak ktoś go faworyzuje .Niedlugo będzie taki kult ze na pocztówkach z Sierpca będzie rysowany Nie przesadzajmy..
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.