logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online

Przykry incydent na spotkaniu z zespołem Blue Cafe w Sierpcu - 18.02.2014 r.

2014-02-18

Okrojony skład Blue Cafe na scenie CKiSz - Dominika Gawęda i Paweł Rurak-Sokal, a wraz z nimi menadżerka i dziennikarz Leszek Bonar, 18.02.2014 r.
Okrojony skład Blue Cafe na scenie CKiSz - Dominika Gawęda i Paweł Rurak-Sokal, a wraz z nimi menadżerka i dziennikarz Leszek Bonar, 18.02.2014 r.


Kolejka po autografy
Kolejka po autografy

Zespół Blue Cafe reprezentowali w Sierpcu wokalistka Dominika Gawęda i Paweł Rurak Sokal
Zespół Blue Cafe reprezentowali w Sierpcu wokalistka Dominika Gawęda i Paweł Rurak Sokal

Sygnowany przez Centrum Kultury i Sztuki cykl Podwieczorek z Artystą do tej pory realizowany był w kameralnej, niewielkiej sali teatralnej. Tym razem było inaczej, gdyż kolejne spotkanie prowadzone przez dziennikarza Leszka Bonara przygotowane zostało w dużej sali widowiskowej. Wtorkowi goście - wokalistka i muzyk zespołu Blue Cafe - wzbudzili bardzo duże zainteresowanie sierpczan, niestety nie obyło się bez skandalu.

Na spotkanie z sierpczanami przybyli: Dominika Gawęda - wokalistka, lider zespołu i kompozytor jego utworów - Paweł Rurak-Sokal oraz menadżerka grupy. Leszek Bonar zadawał pytania związane z historią zespołu, jego największymi sukcesami i przebojami. Paweł Rurak-Sokal mówił o swoich inspiracjach, procesie twórczym, trudnych momentach w show businessie. Dominika Gawęda - urocza, skromna i bardzo utalentowana dziewczyna, opowiadała o sile marzeń i ciężkiej pracy, która jest niezbędna, aby osiągnąć upragniony cel. Artyści wykonali też kilka utworów - "Angel" - piosenkę, którą Dominika oczarowała muzyków w trakcie castingu na nową wokalistkę (jego finał miał miejsce w programie "Szansa na Sukces" w 2006 r.), a także "You may be in love" i "Buena". Głos Dominiki pięknie zabrzmiał przy samych tylko dźwiękach gitary.

Zespół Blue Cafe ma na swoim koncie już 5 płyt, a w tym roku obchodzić będzie 15-lecie swojego istnienia. Podczas spotkania widzowie usłyszeć mogli wiele ciekawostek z życia grupy, jednak można było odnieść wrażenie, że historia zespołu rozpoczęła się dopiero w momencie dołączenia do niego Dominiki Gawędy.

Nie znaczy to jednak, że nie padło nazwisko poprzedniej wokalistki zespołu - Tatiany Okupnik. Spotkanie zakłócił przykry, żenujący wręcz incydent sprowokowany przez parę pijanych sierpczan skandujących imię byłej wokalistki. Sytuacja powtórzyła się dwukrotnie. Na całe zajście bardzo nerwowo zareagowała menadżerka grupy oraz Paweł Rurak-Sokal, którzy zagrozili natychmiastowym zakończeniem spotkania. Muzyk z nutą ironii zaznaczył, że nie jest to spotkanie z Tatianą "Skyfall" Okupnik (nawiązał tu do bardzo kontrowersyjnego wykonania tego utworu przez artystkę. Niezwykle trudną piosenkę nagrała natomiast Adele do kolejnej części filmów o Jamesie Bondzie), lecz z wokalistką Dominiką Gawędą. Przykrą sytuację dopełniły wulgaryzmy kierowane w stronę grupy. Na szczęście szybka reakcja pracownika CKiSz uniemożliwiła dalszy ciąg kompromitującego zdarzenia.

Goście kontynuowali spotkanie, jednak niesmak po całym zdarzeniu pozostał. Muzycy deklarowali co prawda przyjazd do Sierpca na koncert, ale nie byłoby dziwne, gdyby z naszym miastem nie chcieli mieć już nigdy nic wspólnego.

Zaskakująco pozytywnie na całe zdarzenie zareagowała Dominika Gawęda, w końcu to o zignorowanie jej osoby chodziło awanturnikom. Z wielką klasą wokalistka dobrnęła do końca spotkania, do tego ciepło wyrażając się o tej części publiczności, która jednak przybyła na spotkanie by posłuchać jej głosu.

Na koniec można było kupić płyty zespołu i otrzymać pamiątkowy autograf.

 


Tagi: CKiSz


Magdalena Staniszewska

Komentarze do artykułu: [14]


do bzdura
2014-02-24 15:18:06 - To popatrz na zachowanie polityków.


bzdura
2014-02-23 11:30:04 - demokracja, z tego co wiem, nie oznacza prawa do chamstwa


arm
2014-02-22 21:40:02 - na tym polega kochana demokracja. Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie a że było odmienne od ogółu to zaraz "bydło" które kilka razy wypowiedziało imię byłej wokalistki... fakt - jak tak można... ludzie co wy za brednie wypisujecie


Klezmer
2014-02-21 22:07:18 - Takie wybryki czy skandale są wliczane jako ryzyko zawodowe.Normalna rzecz.


Bywalec
2014-02-20 11:35:13 - Byłam na spotkaniu z członkami zespołu.Spotkanie bardzo trafione i udane, brawo dla organizatorów.Szczególna sympatia należy się wokalistce Pani Dominice, tak jak napisano, piękny, mocny i oryginalny głos oraz dla lidera Pana Pawła.Jednak to zakłócenie imprezy było bardzo odczuwalne.Strach było siedzieć w wyższych rzędach czy pijani awanturnicy znowu nie wchodzą.Podobnie było na ostatnim koncercie Szkoły Muzycznej, gdzie pijana para komentowała głośno wraz z bluzgami koncert, przeszkadzając innym normalnym słuchaczom. Musimy protestowac przeciw takiemu bydłu, którzy próbują zeszmacić starania organizatorów, by odbywaly się fajne imprezy, wstyd ogromny przed zaproszonymi gośćmi no i niepokój uczestników.Nie pozwolmy na to.


koncert
2014-02-20 06:37:08 - A kiedy w naszym prężnie działającym CKiSZ odbędzie się jakikolwiek koncert?Pewnie nie prędko,bo nie ma warunków prawda?No i jeszcze mógłby przyjść ktoś podchmielony i dopiero by się narobiło.No i trzeba by było trochę się napracować przy organizacji, więc po co sobie robić kłopot prawda?


tut
2014-02-19 22:12:21 - Co za bzdurne argumenty typu "ale jaja ciekawe kto wpuscil tam pijanych ludzi". To już ze wszystkiego uniewinni się wszelkie chamstwo bo przecież "trzeba było chamstwa nie wpuszczać" - socjalizm z nas wyłazi - to chyba prawda że powinni nas po PRLu przez pustynie przegnać, jak niewolników Żydów z Egiptu.


cc
2014-02-19 19:20:40 - podejżewam że w sierpcu znalazły by się gorsze skandale


żal!!!!!
2014-02-19 18:48:09 - nasi chamstwem błysnęli


Ha ha
2014-02-19 18:28:08 - nasi tu byli :)


działacze
2014-02-19 17:20:03 - działacze pewnego forum, działają.


sasasasasa
2014-02-19 15:19:08 - skandal niczym w Modzie na Sukces


Ala C.
2014-02-19 14:31:46 - Czy to skandal? Zespół jest przyzwyczajony do takich rzeczy, a oni to nie wyprawiali skandali?W tej branży to normalne.Tylko pijaków powinno trzymać się na Narutowicza 7 tam jest kilka sal koncertowych specjalnie przygotowanych.


ss
2014-02-19 14:19:12 - haha ale jaja ciekawe kto wpuscil tam pijanych ludzi o ile byli pijani moze to tylko takie tlumaczenie bo szkoda im bylo na ochrone
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.