logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online - Archiwum
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online - Archiwum

Piotr Jankowski - pasjonat taniego podróżowania

2014-09-08

Piotr Jankowski
Piotr Jankowski

Piotr Jankowski podczas jednej ze swoich wypraw
Piotr Jankowski podczas jednej ze swoich wypraw
W ramach prezentacji cyklu młodych, zdolnych i robiących kariery poza Sierpcem mieszkańców naszego miasta, dziś kolejna sylwetka - Piotra Jankowskiego - podróżnika i blogera.

Urodził się w Sierpcu, w 1989 roku. Jest absolwentem sierpeckiego Liceum Ogólnokształcącego. Zaraz po zdaniu matury wyjechał na Cypr spróbować samodzielnego życia i od tego wszystko się zaczęło… W 2008 roku wrócił do Polski a dokładniej do stolicy, gdzie rozpoczął studia na Politechnice Warszawskiej - Wydział Transportu. Po wakacyjnej przygodzie na Cyprze postanowił nie odcinać się od swojej pasji i  rozpoczął dorywczą pracę w hotelu Hilton. "Praca umożliwiała mi spełnianie moich małych podróżniczych marzeń, każdy wolny czas podczas okresu studiów wykorzystywałem na podróżowanie. Dzięki zniżkom pracowniczym na hotele musiałem jedynie zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych na samolot i.. w drogę".

Odwiedził już 26 krajów świata. Kiedy nie podróżuje, to planuje z czasem coraz dalsze i śmielsze podróże. Pod koniec roku 2012 przeprowadził się do Rybnika, aby rozpocząć tam swoją pierwszą poważną pracę w międzynarodowej korporacji. "Zdecydowałem się na roczny staż w DB Schenker, aby zdobyć swoje pierwsze doświadczenie zgodnie z wykształceniem kierunkowym. Po roku udanej i niezwykle owocnej współpracy postanowiłem wyjść ze strefy komfortu i zrealizować swoje  marzenie o wyprawie do Azji".

Po pewnym czasie zrezygnował z pracy, wrócił na Mazowsze, spakował bagaż (podręczny!) i wyjechał na miesiąc na Filipiny. Przeżył tajfun Haiyan, odwiedził znajomych na Tajwanie i wrócił cały i zdrowy.

Dziś Piotr mieszka i pracuje w Warszawie, w wolnych chwilach prowadzi skromnego bloga podróżniczego www.lifetripblog.blogspot.com, ale już niedługo planuje swoją kolejną przygodę z dala od domu.


Życzymy sierpczaninowi powodzenia w realizacji pięknej podróżniczej pasji a Państwa nadal zachęcamy do zgłaszania kandydatur do rubryki sierpczan z pasją, utalentowanych, ale znanych poza granicami naszego miasta. Kontakt z redakcją: info@sierpc.com.pl
 
Komentarze do artykułu: brak komentarzy
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.