logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online - Archiwum
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online - Archiwum

Oświadczenie Kierownika Krytej Pływalni w sprawie Szkółki Swim Magic

2014-10-03

    Kryta Pływalnia w Sierpcu, będąca jednostką organizacyjną Starostwa Powiatowego, świadczy usługi związane z rekreacją ruchową i sportem, przywracaniem zdrowia oraz nauką pływania dla dzieci i dorosłych. Stwarzamy warunki i możliwości, aby przyjąć wszystkich chętnych korzystaniem z naszej oferty - zarówno z terenu Powiatu Sierpeckiego, jak i  Miasta Sierpca.
    Współpracujemy i zatrudniamy profesjonalną kadrę instruktorską, rekrutującą się przede wszystkim z grona nauczycieli wychowania fizycznego. Są to osoby kompetentne, sumienne, troskliwe, doskonale znające dzieci, które swoją wiedzę i praktykę potrafią w bezstresowy i przyjazny sposób przekazać podczas pierwszych kontaktów z wodą oraz w przystępny sposób pomagają opanować i doskonalić techniki pływackie.
    Za świadczone usługi pobieramy opłaty, jednak nie są one w stanie pokryć kosztów działalności, dlatego pływalnia jest dotowana z budżetu powiatu, której wysokość w roku 2013 zamknęła się w kwocie 790 tyś zł.
Ponadto Kryta Pływalnia współpracuje z wieloma instytucjami, zakładami pracy oraz innymi przedsiębiorstwami w zakresie wynajmu torów wodnych do nauki i rekreacji.
    Jedną z firm, z którą na tym polu współpracowaliśmy była firma Swim Magic, z którą umowa wygasła 20 czerwca b.r. Z przykrością muszę stwierdzić, że przez cały okres obowiązywania umowy, firma ta wielokrotnie naruszała jej warunki.
    Po koniec sierpnia b.r. przedstawiciele Swim Magic złożyli deklarację wynajęcia części basenu, celem prowadzenia działalności zarobkowej w zakresie nauki pływania. Firmie została przedstawiona propozycja umowy, określająca zasady i warunki wynajmowania urządzeń i korzystania z części basenu, które zostały odrzucone. Jednocześnie przedstawiciele Swim Magic wysuwali roszczenia i żądania, których Kryta Pływalnia nie mogła spełnić, ponieważ naruszałoby to obowiązujące zasady współpracy z innymi podmiotami oraz stwarzałoby ograniczania do korzystania z naszej oferty dla innych osób. Jednym z najważniejszych roszczeń, wysuwanych przez Swim Magic, było znaczne obniżenie cen za korzystanie z basenu i zastosowanie wobec nich cen preferencyjnych. Firma popierała to argumentem, że dokonała rekrutacji do swojej szkółki pływackiej znacznej liczby osób, co wydaje się niezrozumiałe z punktu widzenia formalno-prawnego, z uwagi na brak zawarcia jakiejkolwiek umowy.
    Mając na uwadze dobro dzieci i rodziców, którzy zostali zostali wprowadzeni w błąd przez firmę Swim Magic, Zarząd Powiatu włączył się w negocjacje i zaproponował częściowe obniżenie cen, w związku z czym kierownik Krytej Pływalni przygotował nową umowę wynajęcia części torów pływackich. Firma została zaproszona do podpisania umowy.
Niestety do dnia dzisiejszego żaden z przedstawicieli Swim Magic nie wyraził zainteresowania.
    Pragnę nadmienić, iż jestem bardzo zdziwiony zaistniałą sytuacją, jaka miała miejsce 1 października br. podczas zebrania na sali sportowej w ZS Nr.1, że do rozmów dwóch stron w uzgodnieniach stricte biznesowych angażuje się siły polityczne. Takie działania na pewno nie służą klimatowi dobrej współpracy a już na pewno nie dzieciom.
    Jako kierownik Krytej Pływalni w Sierpcu czuję się zobowiązany, aby przeprosić wszystkich wprowadzonych w błąd rodziców i ich dzieci, za  zaistniałą sytuację, która nie wynikła z naszej winy.

Po raz kolejny serdecznie zapraszam do korzystania z usług Krytej Pływalni w Sierpcu.
 


Tagi: Swim Magic | Basen w Sierpcu


p.o. kierownika Krytej Pływalni Marek Iwiński

Komentarze do artykułu: [31]


rodzic
2014-10-08 00:37:20 - fajny kawałek od xAnDeR, prawdziwe słowa.


xAnDeR
2014-10-07 19:52:35 - TEN KAWAŁEK MÓWI WIELE O TYM CO SIĘ DZIEJE https://www.youtube.com/watch?v=1vXNaayFs1Q


jk
2014-10-07 06:00:40 - Dziwię się że jeszcze ktoś chodzi na ten basen. Do Rypina jest od nas rzut beretem, a basen z nieporównywalnie lepszymi atrakcjami, bo jest i rwąca rzeka, i jacuzzi, i leżanka, a poza tym całkiem porządna zjeżdżalnia (podobno 108m); Za 15zł dla dziecka, a 20 dla osoby dorosłej dostajemy bilet bez limitu i co ważne - czystość w szatniach, o jakichś śmiesznych zakazach wchodzenia mam do szatni, by pomóc wytrzeć się dziecku nawet nie pomyślą... Jeździmy tam 2-3 razy w miesiącu - zawsze jest sporo ludzi i kilka grup ze szkółek, a mimo to jakoś wszyscy się mieszczą i potrafią dogadać... U nas jakimś dziwnym trafem tego nie porozumienia nie ma... Za każdym razem widzę coraz więcej znajomych twarzy z Sierpca, więc chyba nie najlepiej świadczy to o naszej pływalni...


do skansen
2014-10-06 14:15:15 - W Sierpcu mamy pływalnie, świetna infrastruktura do nauki pływanie. Na Skansenie będzie spa do relaksu i odnowy biologicznej, a nie do nauki pływania.


skansen
2014-10-05 22:13:12 - ...skansen pewnie weźmie 3 złote, a może dopłaci...


Aqua Aerobic
2014-10-05 21:43:13 - Szanowni Państwo, Jako uczestniczka zajęć z aqua aerobicu wiem, że też były problemy z dogadaniem się innej działalności gospodarczej z Panem kierownikiem co do cen wynajęcia. Niestety my płaciliśmy w tamtym roku 8 zł za wejście i wiem, ze ani grosz z tego nie był dla instruktorki. Pytanie czy to sprawiedliwe? Szkółka 6 zł lub nawet 5 zł a tu nagle 8 zł? Na szczęście chyba rozmowy udało się pozytywnie zakończyć ( nadal 8 zł) bo instruktorka dała znak że zaczynamy. Działalność gospodarczą w Sierpcu trudno prowadzić i zawsze jest pod górkę. Rozumiem i jedną i druga stronę, ale żeby Starostwo i Media poruszyć to trochę przesada :) Za pół roku przenieście się na basen w Skansenie i powodzonka.


do swim magic
2014-10-05 18:07:23 - Panowie prowadzicie działalność gospodarczą i związane to jest z ryzykiem że albo się zarobi albo mnie. Z tego co piszecie to przy nazwijmy to komplecie wychodzi chyba nie drożej. 40 pln 8 dzieci na tor to jest 5 pln a było 6.10. A to ile osób przyjdzie to już umowy z rodzicami że płacą za miesiąc a nie wejście. Jak cena biletu do kina mi się nie podoba to do starosty nie biegnę


obiektywny
2014-10-05 12:49:15 - Można wyciągnąć jasne wnioski z tej i nie tylko tej sytuacji, Kierownik basenu nie zostałpowołany w drodze konkursu, skąd się w ogóle wziął? hotel zamknięty, restauracja zamknięta, a teraz ta szkółka. Basen był kompleksem sportowym z dostępem do hali i siłowni przy liceum, z bazą noclegową gdzie często kluby sportowe spoza sierpca (włocławek, warszawa, bydgoszcz, puławy itd.) organizowały zgrupowania i z tego kompleksu korzystały, płaciły pieniądze. Kierownik im ceny podniósł i nie przyjeżdżają, bo mogą zrobić zgrupowanie np. w Ciechanowie. W Sierpcu nie ma bazy noclegowej gdzie przy inwestycjach w powiecie (rozbudowa browaru, skansenu i prace geofizyki toruńskiej wokół miasta) wielu pracowników firm zewnętrznych pracujących przy tych inwestycjach nocuje np. na campingu w szczutowie, albo na zajazdach np. w skępym. takich kwiatuszków jest pewnie więcej.


rodzice
2014-10-05 09:39:33 - Do niżej a może rodziców nie stać żeby płacić więcej a chcą do swoich dawnych instruktorów, a szanowny pan kierownik myśli że przejmie dzieci ze szkółki swim magic, dlaczego tylko od tej szkółki żąda się tak wysokich cen? Bo chcą ich zniszczyć i to cała filozofia kierowniczka, boże oby do wyborów...


niżej
2014-10-05 08:57:29 - Ja tu czegoś nie rozumiem ! To prywatny przedsiębiorca obraża się, że państwowa instytucja nie chce mu dać cen takich jakie on sobie wymyślił ! I jeszcze robi medialną aferę? A czego się spodziewał, że będą go prosić, że basen będzie miał wyższe ceny, niż konkurencja ? Obudźcie się, to prawa rynku! Albo wynegocjujesz dla siebie dobrą cenę i się opłaca albo pa pa. A igranie na emocjach jest poniżej krytyki. Nie staję po żadnej stronie ale trochę logiki. A jeśli ta szkółka jest taka super, to rodzice i tak zapłacili by wyższą cenę. No nie ogarniam!


Swim Magic
2014-10-04 21:12:02 - W zeszłym roku płaciliśmy więcej niż kosztuje normalne wejście na basen, czyli 6,10 za każdą osobę. W tym roku kierownik proponował 45 zł za tor, ostatecznie Pan Starosta zszedł na 40 zł. Masz podać człowieku na minimum tydzień wcześniej ile torów rezerwujesz, a skąd to masz wiedzieć w piątek ile dzieci przyjdzie na basen w poniedziałek, nie zachoruje?, nie wyjedzie do rodziny?,inne sytuacje rodzinne. Za grupę musisz zapłacić 80 zł nawet jeśli przyjdzie Ci 5 osób z 15 osobowej grupy plus stawka na instruktora i wychodzi Ci że godzina na jedno dziecko wynosi ponad 20 zł. Jak idziesz z kolegami do kina to kupujesz bilety na cały rząd w kinie czy tyle ilu was pójdzie. Co do wcześniejszych negocjacji i podpisania umowy to p.o. kierownika odkładał w czasie, ponieważ zwracaliśmy się zapytaniem już 17 czerwca, odpowiedź padła że to za wcześnie i teraz będą remonty , przyjdźcie pod koniec sierpnia i tak poczyniliśmy. Dalszy rozwój sytuacji przedstawiony był na zebraniu z rodzicami.


działalność gospodarcza
2014-10-04 20:05:12 - Nie chciałbym tutaj komentować lub kwestionować, być za lub przeciw decyzjom Panów z firmy SW jak również kierownika basenu. Dlaczego jednak panowie z SW nie podpisywali nowej umowy z basenem już w czerwcu, tak żeby nie postawić tych wszystkich dzieci i ich rodziców w sytuacji że ich dzieci nie mogą rozpocząć nauki pływania już teraz? Powód może być banalny, najpierw zobaczyć ilu jest chętnych i dopiero w tedy policzyć koszty i teraz narzekać że basen za drogi bo się business nie zamyka i robić medialną aferę. Niestety każda działalność gospodarcza niesie za sobą duże ryzyko, albo się uda albo nie. Tak to niestety funkcjonuje.


odpowiedź na pytanie
2014-10-04 19:42:07 - Czy ktoś zna szczegóły dotyczące stawek? Nikt chyba nie kwestionuje zasadności nauki pływania przez dzieci, niech pływają i doskonalą swoje umiejętności. Prowadząc jednak nabór trzeba mieć umowę z pływalnią lub wchodzić na zasadach wejść grupowych.


do pytanie
2014-10-04 18:23:41 - Starostwo nie dotuje prywatnej firmy tylko kryta plywalnie. Skoro basen świeci pustkami, a w swoim cenniku oferuje wejście dla grup zorganizowanych to prowadzenie naboru jest jak najbardziej uzasadnione. Ktoś wcześniej napisał ze płacili 6zl 10gr czyli więcej niż przewiduje cennik. Mój syn chodzi do tej szkółki przez 2 lata, w zeszłym roku rozpoczął naukę w gimnazjum wiec przez obowiązki szkolne odpuscilismy pływanie, ale pływa na tyle dobrze ze w zeszłym roku ukończył kurs młodszego ratownika wiec efekty są. Polecam tę szkolke i życzę powodzenia i sukcesów w pracy z dzieciakami


pytanie
2014-10-04 18:07:05 - A ktoś może napisać jakie ceny zostały zaproponowane a jakie były w roku poprzednim? Czy ktoś wie w jakiej kwocie Starostwo Powiatowe zaproponowała dotowanie jak nie patrząc prywatnej działalności biznesowej? Prowadzenie rekrutacji w sytuacji braku posiadania umowy na wynajem basenu wydaję się trochę nieopoważne


pływak
2014-10-04 17:17:45 - Cztery lata "pełniący obowiązki" kierownika...Absurd. Czyżby starostwo nie dowierzało temu panu? Przecież to cała kadencja. Może ten pan nie ma kwalifikacji, a brak konkursu umożliwia podtrzymanie fikcji.


czytelnik
2014-10-04 16:15:37 - Wszyscy mieszkańcy Sierpca dają ciche przyzwolenie na to co dzieje się na basenie w Sierpcu. Pan Darek i Pan Michał nie załatwią tego sami. Jeśli my mieszkańcy nie pomożemy im w tej sprawie to możemy tylko pisać i gdybać i nic więcej. ZORGANIZUJMY SIĘ I ZAWALCZMY O DOBRO NASZYCH DZIECI I NASZE !!!!!


mieszkaniec
2014-10-04 15:18:05 - Nie dzięki ale już więcej tam nie pójdę. Niedługo w skansenie będzie basen z prawdziwego zdarzenia.


marcelo
2014-10-04 14:16:33 - Czy to prawda, że na skansenie będzie basen, a także przy kompleksie szkolnym w Studzieńcu?


rodzic
2014-10-04 10:55:57 - Pan kierownik prowadził naukę jazdy i szybko ją zamknął,pewnie pan się nie mógł dogadać z pracownikami, do czego się nie dotknie to szybko to zamyka.Pewnie z basenem niedługo tak będzie,bo już na dzień dzisiejszy świeci pustkami.No chyba,że się kierownika zmieni.Szkółka Swim Magic LICZY 170 DZIECI,a basenowa 1/4 tej sumy. o czym to świadczy PANIE SZANOWNY KIEROWNIKU!!!!My tak tego nie zostawimy i będziemy RODZICE walczyć!!!!!!


rodzic
2014-10-04 10:23:39 - Firma Swim Magic płaciła w poprzednim roku 6,10 za każde dziecko, gdzie w cenniku Krytej Pływalni jest napisane że wejście grupowe wynosi 4,50


wojtek-rodzic
2014-10-04 10:00:51 - a pan kierownik to nawet nie ma odwagi aby się spotkać z rodzicami, nie mówiąc już o staroście i v-ce, po prostu mają nas gdzieś, niezłą kampanię wyborczą sobie robią żenada, to ja będę decydować do jakiego instruktora zapisać dziecko, nie będzie mi go narzucać p.o.kierownik basenu,nie może ktoś zrobić w końcu tam jakiejś kontroli, to nie dopuszczalne...


rodzic
2014-10-04 08:38:26 - Napewno nie zapiszę dziecka do szkółki basenowej bo w swim magic sa najlepsi instruktorzy i po roku nauki widać że dziecko coś potrafi


.
2014-10-04 00:15:59 - Skoro cena za wodę nie wzrosła, prąd i wypłaty również to dlaczego ceny dla Swim Magic kolosalnie? Rodzice mają wybór i wybrali SM czy tego nikt nie widzi? Czy muszą płacić absurdalne kwoty żeby dzieci były u dawnych instruktorów? Skoro pan kierownik ma super kadrę dlaczego proponuje prace każdemu z instruktorów Swim Magic?


max
2014-10-03 23:58:03 - Basen powinien konkurować ze SWIM MAGIC jakością usług, a nie dumpingować im ceny. To jest nielegalne i nie moralne.


Jancio
2014-10-03 22:43:09 - Tylko jeżeli kierownik Pływalni wynajmie tory poniżej opłacalności to może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za straty wynikłe z podpisania niekorzystnej umowy. Dlaczego Szkółka ma zarabiać a Pływalnia nie??


basen 1
2014-10-03 22:14:41 - To jest właśnie Sierpc, jeżeli basen przynosi straty to może należałoby zmienić kierownika na takiego po studiach, nikt nie pomyśli o dzieciach bo pan kierownik chce pokazać kto tu rządzi, niedługo nikt w sierpcu nie poda mu ręki


mieszkanka
2014-10-03 22:12:10 - Po liczbie chętnych do szkółki Swim Magic widać jasno jaką opinie wypracowała sobie firma przez lata pracy. Nie próbujcie ich teraz oczerniać. Pomyślcie wreszcie o dzieciach a nie o prywatnych i politycznych rozgrywkach.Gdzie był pan i szanowny starosta podczas spotkania z rodzicami, którzy mieli wiele pytań? Zacznijcie szanować obywateli i widzieć więcej niż czubek własnego nosa i kase.


do kierownika basenu
2014-10-03 22:08:26 - Nie musi pan wydawać oświadczeń gdyż każdy dobrze wie że nie podpisał pan umowy ze szkółką ze względu na to że nie trawi pan jej właściciela którego bezpodstawnie pan niedawno zwolnił a który toczy z panem walkę w sądzie i pewnie wygra, co powoduje że chce pan w ten sposób mu dopiec i człowieka zniszczyć, ludzie pana rozliczą i obecną władzę też


mieszkaniec powiatu
2014-10-03 21:52:39 - Na basenie zamknięty został hotel, restauracja, a teraz próbują zlikwidować szkółkę pływacką. Najlepiej go zasypać i postawić pole namiotowe.


do Kierownika
2014-10-03 21:22:50 - no i mamy wypowiedzi dwóch stron...bardzo ciekawe. "Dobro dzieci i rodziców". Komu Pan mydli oczy. Dobrze wiemy o co chodzi. Dlaczego Pana nie było na spotkaniu ani nikogo z Zarządu skoro tak jest Wam bliskie owo "dobro dzieci".
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.