logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online

Stary Sierpc prezentuje - Przedwyborcza estetyka Sierpca - listopad 2014 r.

2014-11-08

Parking przy "Gramie". Biedny karczek tylko niepotrzebnie zajmuje miejsce, 8.11.2014 r.
Parking przy "Gramie". Biedny karczek tylko niepotrzebnie zajmuje miejsce, 8.11.2014 r.

Parking przy sklepie "Lidl". Tu już chyba tylko salon okien i drzwi na następne 2 tygodnie można by zakryć, 8.11.2014 r.
Parking przy sklepie "Lidl". Tu już chyba tylko salon okien i drzwi na następne 2 tygodnie można by zakryć, 8.11.2014 r.

XIX-wieczne jatki miejskie. Nie służą handlowi mięsem i pieczywem jak kiedyś, ale jako miejsce dla polityków - jak najbardziej. Jeszcze dwa skrzydła prawie wolne! Kto chętny?, 8.11.2014 r.
XIX-wieczne jatki miejskie. Nie służą handlowi mięsem i pieczywem jak kiedyś, ale jako miejsce dla polityków - jak najbardziej. Jeszcze dwa skrzydła prawie wolne! Kto chętny?, 8.11.2014 r.

Poczta i budynek przy Piastowskiej 12. No ale na poczcie miejsca jeszcze dosyć, 8.11.2014 r.
Poczta i budynek przy Piastowskiej 12. No ale na poczcie miejsca jeszcze dosyć, 8.11.2014 r.

Stare powiedzenie starych kawalerów to "On był stały tylko one się zmieniały" - jak pasuje do tej sytuacji na ścianie wyborczej przy ul. 11-Listopada. W sierpniu pan Jarosław w sąsiedztwie sympatycznego towarzystwa "ubezpieczeniowego" i w listopadzie również w towarzystwie sympatycznej kontrkandydatki. Jak widać on jest stały, oby tak było dalej.
Stare powiedzenie starych kawalerów to "On był stały tylko one się zmieniały" - jak pasuje do tej sytuacji na ścianie wyborczej przy ul. 11-Listopada. W sierpniu pan Jarosław w sąsiedztwie sympatycznego towarzystwa "ubezpieczeniowego" i w listopadzie również w towarzystwie sympatycznej kontrkandydatki. Jak widać on jest stały, oby tak było dalej.

Wybory za pasem. To i słychać i widać. Nie tylko w prasie, lokalnej telewizji, czy w naszych skrzynkach pocztowych. Widać to przede wszystkim w całym mieście. Miasto wręcz tonie w kolorowych plakatach tych co zrobią, że "będzie lepiej". I nie byłoby w tym nic złego jeśli byłyby to plakaty na wyznaczonych słupach i tablicach ogłoszeniowych. Niestety wielkoformatowe billboardy zaczęły dominować nad miejską architekturą. I to w sposób obrzydliwie przytłaczający. Zero gustu, poczucia estetyki a w połączeniu z nieprzyjemną, jesienną "bylejaką" aurą sprawiają, że poczucie zażenowania rośnie.

Dalsza część tekstu oraz więcej zdjęć: TUTAJ


Tagi: Stary Sierpc


stary sierpc.blog.onet.pl

Komentarze do artykułu: [23]


Artur444443
2014-11-13 17:18:53 - Bądźmy poważni ,że ktoś jest młody i ambitny to nie znaczy,że będzie dobrym politykiem. Przy znikomej wiedzy i małym doświadczeniu ( zarówno życiowym jak i zawodowym) dużo nie zdziałają. Wystarczy spojrzeć na kandydatów, albo osoby w podeszłym wieku - wypalone, albo młodzi z zerowym doświadczeniem. No już nie ma ani czasu, ani pieniędzy aby eksperymentować na naszym pięknym mieście.


Spark
2014-11-12 08:47:01 - Bądźmy poważni.. nie chodzi mi o charakter. Często rozmawiamy na poważne tematy, i uważam, że chłopaki się nadają.


martha
2014-11-11 22:13:35 - Spark, co innego jest być miłym i fajnym gościem, który jest lubiany przez kolegów, a co innego - pakować się do polityki chociażby i nawet lokalnej... Dobrze, że popierasz i bronisz swoich znajomych ale jeszcze lepiej byłoby gdybyś to robił merytorycznie. I to nie jest tak, że tylko wiek jest przeszkodą, trzeba jeszcze spojrzeć na np. doświadczenie zawodowe czy doświadczenie w zarządzaniu (tu przydaje się nawet zarządzanie swoją małą, jednoosobową firmą czy praca w ramach stażu). Taka wiedza jest radnemu potrzebna - chociaż starszym wiekowo radnym też jej czasem brakuje, czego nie pochwalam. Wykształcenie wyższe jest plusem ale dopiero kiedy się je połączy z doświadczeniem w codziennej, rzetelnej pracy, to procentuje.


Spark
2014-11-11 18:54:31 - Nie chodzi mi o sprawdzenie ich osiągnięć, dopiero zaczynają, więc ciężko mieli osiągnąć coś wcześniej, to chyba logiczne. Chodzi mi o rozmowę z nimi, ja ich znam od dawna i uważam, że nadają się bardziej, niż inni kandydaci, a przynajmniej jeden z tych dwóch dwudziestolatków :).


martha (do Spark)
2014-11-11 16:46:25 - No proszę - dowiedziałam się, że kandyduję w wyborach ;) to są dopiero cuda.Mogę jeszcze wiedzieć z jakiego komitetu i w którym okręgu??? Aha - skoro Spark jesteś znajomym tych 2 Panów, to zapewne wiesz także, że Ich podobizny wraz z krótkim opisem pt."kim są i czym zasłynęli" (???) znajdują się w materiałach wyborczych kandydata na burmistrza. I nie, nie zmienię swojego zdania - polityka lokalna to nie jest miejsce dla osób, którym wydaje się, że wiedzą wszystko i wszystkie rozumy pozjadali.. Taka alternatywa (słaba, bez programu,bez postulatów,bez opisu jakichkolwiek osiągnięć) nie jest żadną alternatywą. Zarzucasz mi, że oceniam książkę po okładce -czy wiesz co jest napisane w dossier tych Panów? Czy wg Ciebie bycie laureatem konkursów w liceum jest wystarczającym powodem, by oddać głos na takiego kandydata? Dla równowagi w tych samych materiałach jest też dossier innej osoby, której wcześniej nie znałam i którą się zainteresowałam. Tak się przypadkowo składa, że ta osoba czegoś dokonała i ma jakiś pomysł na to, co chce zrobić w przyszłości. Piszę bez podawania nazwisk, by każdy się sam po cichu zastanowił.


Spark
2014-11-11 13:41:45 - Droga 'Martho', wprawdzie wątpię w Twoja pzypadkowa tożsamość, zapewne jesteś konkurencja tych Panów. Nie wiem czy wiesz, ale rozmawiałem z tymi kandydatami, i ani jeden, ani drugi tego dnia nie mieli jeszcze rozniesionych swoich ulotek, więc przypuszczam, ze jesteś tylko konkurencją, która bezpodstawnie chce oczernić dobre imię tych chłopaków. Znam ich obu osobiście, i nie uważam, aby byli złymi kandydatami, nie ocenia sie książki po okładce :), moim zdaniem nadają się lepiej niż większość kandydatów.


mieszkaniec
2014-11-09 18:39:52 - a gdzie tu konserwator zabytkow ...


HerrMann
2014-11-09 17:56:38 - Najlepsze hasło jednego z naszych komitetów wyborczych: "Nie obiecujemy niczego, bo jesteśmy uczciwi". Można rozumieć dwojako, prawdaż?


martha
2014-11-09 16:22:51 - Do mojej skrzynki pocztowej wrzucają tyle ulotek, że już nawet ci gazetkowicze ze sklepów spożywczych i od pożyczek przy nich wymiękają. Wczoraj z nudów przeczytałam te wypociny - gratulacje dla startujących w wyborach "studentów II. roku" odpowiednio : logistyki i lingwistyki stosowanej. Rozumiem, że na zajęcia nie będą Panowie uczęszczać, tak? Rozumiem też, że posiadają Panowie w wieku 20 lat gruntowną wiedzę o polityce, zarządzaniu samorządem, związanymi z tym zagadnieniami prawnymi i ekonomicznymi ? Wiem, że potrzeba "świeżej krwi" ale proszę się nie ośmieszać.


jednym słowem chamstwo
2014-11-09 14:52:49 - Winni są bydlacy ,którzy to robia .ALe znieczulica stróży porzadku uważam ,że tez .Trudno ,poświęcic troche czas ,złapać jednego ,drugiego i do sadu.Szybi wyrok ,zwrot kosztów, upublicznienie i po ptaku.


Z Sierpca
2014-11-09 14:35:28 - Jest teraz taka moda wojny na banery i jak widać wygrywa pani Czachorowska, p.Ocicki i p.Żmijewski.Wojna już trawa bo już widać pocięte, powypisywane na nich swoje opinie na twarzach kandydatów, a także zupełnie zniszczone.Do wyborów zostaną tylko te wysoko zawieszone, ale czy ludzie tak wysoko patrzą?


Artur444443
2014-11-09 14:14:50 - Banery, plakaty itp. znikną ,ale jak znowu społeczeństwo da się nabrać to będziemy się męczyć o wiele dłużej. Plakat łatwo zerwać, człowieka ze stanowiska państwowego trudniej (bo trzyma się kurczowo stołka). Apeluję idźcie na wybory. Obojętnie jakie macie poglądy. Bo jak słyszę ludzi ,że nie idą a później narzekają to sami sobie są winni. Nasi przodkowie walczyli, aby była demokracja - to nie marnujmy tego.


Racjonalizator
2014-11-09 12:06:00 - Dlaczego żaden z kandydatów to tej, czy innej "służby" nie odważył się powiesić swojej reklamy na budynku przy Chopina 16? :) Czy to tylko wynika z zakazu konserwatora zabytków? Tyle powierzchni reklamowej do wykorzystania, a tu nic ... :)


HerrMann
2014-11-09 12:01:37 - Po co bezsensownie bić pianę na temat obbanerowanego Sierpca skoro inne miasta wyglądają w tym okresie podobnie? Moim zdaniem szkoda czasu. Poza tym wolę żeby dziś wisiały banery, które za chwilę ktoś zdejmie i nie będzie po nich śladu, niż żeby wzorem lat ubiegłych zapaprano miasto papierowymi plakatami straszącymi przez długie miesiące.


a co wam przeszkadza baner ?
2014-11-09 07:07:04 - Masz duzo kasy to za zniszczenie zapłacisz mandacik ale sadowy.prosze NIE RÓB TEGO POKAZUJESZ SWOJA NICOŚĆ,ty demokrato/


co prawda swój baner na poczcie obniżył
2014-11-09 01:00:48 - stopniowo do wyborów wyląduje na chodniku. ale na poczcie to nie wypada!


a ja bym chciał
2014-11-09 00:59:11 - żeby do mnie przychodzili. tylko żeby jeszcze stary zdjął swój baner z poczty. po co zaśmiecać miasto? kto da radę posprzątać? ile to kosztuje?


mnie nikt nie nachodzi
2014-11-09 00:49:49 - może ciebie też nie tylko tak ci się wydaje? na to wszystko wskazuje. co do banerów też sporo można powiedzieć. siedzisz w nocy i zajmujesz się głupotami? prowokujesz?


do kandydatow
2014-11-09 00:45:56 - A ja mam jedna wielka prosbe do kandydatow przestancie nachodzic wyborcow w domu kazdy widzi plakaty i to wystarczy dajcie w domu odpoczac od kampani !


Moja
2014-11-08 21:55:37 - Moja uwaga dotyczy niektórych ulotek a raczej kandydatów na radnych.Napawa to smutkiem i poczuciem wstydu osób to obserwujących za tych, którzy się reklamują..Przeraziła mnie ulotka i "Baner" składający się z 4 identycznych zdjęć kandydatki do rady powiatu (była radną w poprzedniej kadencji 0.Zdjęcie jest niewyraźne, bardzo złej jakości, to obraża wyborców a nie motywuje.Ten "baner" powieszono w oknach takiej budy ze starymi zużytymi ciuchami przy dworcu autobusowym. A ta ulotka i ten program "najważniejszy jest i będzie drugi człowiek" co to znaczy, takie pustosłowie? Wyborcy to nie debile!Są tez na ulotkach zdjęcia z "podstawówki", nikt Pana nie pozna młody człowieku.W "harmonijkach" jest w którymś z okien taki Pan z wąsami, o jej można się pana przestraszyć a gdzie tu glosować? Pewien osobnik na banerach do rady powiatu jest taki ceglano czerwony, ze chyba był na seansach w solarium w domu Kiepskich a Ferdka synowej Jolasi. A te programy, jedna z pań ponownie kandydująca do rady miasta w swoim "programie" obwieszcza..."nie brak mi chęci i zapału do podjęcia pracy społecznej na rzecz środowiska, w którym mieszkam od urodzenia". To już bezczelność, bo nie jest to praca społeczna, ta praca? jest bardzo dobrze płatna, super płatna .Gdyby to była praca społeczna, jak się kojarzy, bez pieniędzy nie byłoby tylu banerów, ulotek jakże brzydkich, bez gustu i nachalnych. A to Sierpc właśnie.


ha!
2014-11-08 18:18:44 - Jak jeżdżę po tylu miastach (pracuję w spedycji) to NIGDZIE czegoś takiego nie widziałem. KOSZMAR!


a u nas psy i pieski maja radośc
2014-11-08 17:42:38 - jednego na dzień przywożatraktorem na koziołkach i o szarości wywoża a pieski nasze maja taka radośc bo siusiu robia i sie prześcigaja ,który wiecej obsika.niech zostana na stałe nam nie przeszkadzaja ,jeno twarz mu zblednie.


Tomek1980
2014-11-08 17:37:22 - Tak, ale to są reklamy na stałych nieruchomych powierzchniach, ale co z tymi np. na Jana Pawła zbite z desek paśniki psujące krajobraz Naszego pięknego odnowionego osiedla ? Tutaj nikt nie reaguje, rozumiem są miejsca wyznaczone, ale nie trawniki osiedla i reklama zbita z desek i przywiązana do np. do drzew. To bardzo nie ładne .
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.