logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online - Archiwum
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online - Archiwum

Zapowiedź - Weź udział w Sierpeckim Młodzieżowym Festiwalu Nauki - 21.03.2015 r.

2015-01-09

Liceum Ogólnokształcące im. mjra H. Sucharskiego organizuje festiwal nauki dla młodzieży, który ma na celu zachęcenie do rozwijania zainteresowań zwłaszcza tych naukowych, ale także pokazania nauki w całej okazałości poprzez zaprezentowanie różnych ciekawych zagadnień, konstrukcji, być może nawet robotów na stanowiskach przygotowanych przez studenckie koła naukowe. Pragniemy zaprosić jak najwięcej ciekawych ludzi ze świata nauki.

Do udziału w festiwalu 21 marca 2015 roku zapraszamy całe rodziny, przewidziane są także stanowiska dla najmłodszych, którzy poprzez aktywną zabawę, również będą mogli "posmakować" nauki, bo przecież tak ważne jest by rozbudzić pasję już od najmłodszych lat w dzieciach, by potem mogły ją jak najlepiej rozwijać. Chcemy pokazać naukę od innej strony. Nie tylko szkolną teorię, ale przede wszystkim eksperyment i doświadczenie.

Główną ideą festiwalu jest jednak współtworzenie go (przygotowanie własnego stanowiska przez grupy uczniów wraz z nauczycielem) przez społeczność uczniowską sierpczan i nie tylko. Informacja o festiwalu została wysłana do ponad 25 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Liczymy na większy odzew zwłaszcza, że to z Sierpca zgłosiło się NAJMNIEJ grup. Jest nam bardzo przykro z tego powodu, ale być może po prostu informacja nie dotarła do wszystkich uczniów. Przypominamy również, że dla najciekawiej prezentującej się grupy uczniów czeka NAGRODA  w postaci wyjazdu DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK. Zgłoszenia grup można przesyłać do 20 stycznia (termin został przedłużony). Wszystkie niezbędne dokumenty i szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.mlodziezowysierpc.pl

Staramy się zachęcić wszystkich do rozwijania na wszystkich płaszczyznach. Zapraszamy do udziału (po wcześniejszym przesłaniu odpowiednich dokumentów) także wszystkie firmy, organizacje, instytucje, świetlice, ogniska pracy pozaszkolnej, kluby, które mogą zaprezentować/zareklamować swoje działania i jednocześnie zachęcić społeczność do włączenia się w akcje/kursy organizowane przez ww. jednostki.

Wciąż poszukujemy sponsorów, jeśli ktoś chciałby wesprzeć nas w tej akcji, bardzo prosimy o kontakt pod adresem smfn2014@gmail.com lub na facebooku "Sierpecki Młodzieżowy Festiwal Nauki".

Uważamy, iż jest to dobry pomysł na rozwój i promowanie miasta. Jeśli pierwsza edycja festiwalu odniesie sukces, przewidujemy kolejne edycje w następnych latach.Robert Nowicki

Komentarze do artykułu: brak komentarzy
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.