logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online

Zapowiedź - Ferie 2015 w Sierpcu - gdzie warto się wybrać, co zobaczyć? - 19.01.-1.02.2015  r.

2015-01-09

Ferie w skansenie 2014
Ferie w skansenie 2014

Ferie w Bibliotece Miejskiej 2014
Ferie w Bibliotece Miejskiej 2014

Ucząca się młodzież na brak wolnych od nauki dni nie może ostatnio narzekać, tym bardziej, że już za chwilę rozpoczną się zimowe ferie. Ich termin to: 19 stycznia - 1 lutego 2015 r.

Poniżej omówienie wydarzeń, z których w czasie zimowego wypoczynku skorzystać mogą dzieci i młodzież.

Instytucje lub osoby - organizatorzy zimowych atrakcji dla dzieci w Sierpcu, którzy chcą zareklamować na Sierpc OnLine swoją ofertę, mogą to uczynić przysyłając jej opis na adres Redakcji: info@sierpc.com.pl

Miejska Biblioteka Publiczna w Sierpcu
Cykl spotkań "W Dolinie Muminków"
termin zajęć 19 stycznia -1 lutego
zajęcia BEZPŁATNE

Sierpecka Biblioteka Miejska zaprasza na zajęcia literacko-plastyczne zatytułowane "W Dolinie Muminków".

Każdy dzień ferii to inny rodzaj zajęć, atrakcji i przede wszystkim niespodzianek.  Aby uchylić rąbka tajemnicy, w programie będą m.in.: "Odwiedziny w Dolinie Muminków", spotkania z Małą Mi, Panną Migotką, Włóczykijem i Paszczakiem, "Podwieczorek u Mamy Muminka", czyli zapoznanie dzieci z twórczością Tove Jansson i prezentacja bohaterów jej książek, wspólne wykonywanie makiety Doliny Muminków, zajęcia manualne i plastyczne (budowanie domu Muminków, lepienie postaci książkowych bohaterów z modeliny, wykonywanie rysunków dowolną techniką: wyklejanki, akwarele, kolaże), czytanie fragmentów książek, rozmowy o ulubionych bohaterach bajek, zabawy w teatr, konkursy wiedzy o Muminkach, słodkie poczęstunki i wiele innych.

Oprócz zajęć tematycznych czytelnicy i goście Biblioteki będą mogli korzystać z komputera, gier planszowych, puzzli i innych atrakcji.

Ferie w Bibliotece będą odbywać się od poniedziałku do piątku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, w godzinach 10.00 -12.00.

M. Staniszewska

Muzeum Wsi Mazowieckiej i Ratusz
W Muzeum nigdy nie ma czasu na nudę
termin zajęć 20 stycznia - 1 lutego
zajęcia PŁATNE

W skansenie i ratuszu realizowane będą interesujące programy, łączące kreatywną zabawę z nabywaniem nowych umiejętności. Zajęcia są skierowane zarówno do osób indywidualnych, jak i grup zorganizowanych. To propozycja spędzenia wolnego od nauki czasu w muzeum - w miejscu, które daje niedostępną nigdzie indziej możliwość bezpośredniego obcowania ze sztuką ludową oraz stwarza wyjątkowe warunki do nieszablonowego zdobywania wiedzy.

Program "Ferii w ratuszu" obejmuje sześć półtoragodzinnych spotkań o charakterze warsztatowym, które będą realizowane w okresie ferii zimowych od wtorku do niedzieli. W ramach zajęć warsztatowych każdego dnia tygodnia realizowana będzie inna propozycja: malowanie na szkle, wykonywanie zabawek choinkowych z bibuły, łamigłówki, zabawy z kalendarzem, a nawet pouczające warsztaty tkackie. Dopełnieniem warsztatów będzie projekcja prezentacji multimedialnej o tematyce bożonarodzeniowej i zwiedzanie wystawy "Sierpc i ziemia sierpecka na przestrzeni wieków". Ekspozycja jest pouczającą podróżą w czasie aż do początków istnienia naszego miasta.

Skansen proponuje program "Ferie w skansenie czyli My się zimy nie boimy", w ramach którego od wtorku do piątku w godz. 10.00 - 14.00 realizowane będą zajęcia interdyscyplinarne. Malowanie obrazków na szkle, głośne czytanie bajek i opowiadań, zajęcia plastyczne, dawne gry i zabawy - atrakcji nie zabraknie, a każda wywoła mnóstwo radości!  To jeszcze nie koniec propozycji, bowiem uczestnicy programu będą zwiedzać teren ekspozycji, obejrzą prezentację multimedialną, a nawet wezmą udział w kuligu lub przejażdżce wozem.

Każdego dnia tygodnia realizowany jest inny pakiet. A każdy pakiet to nowa propozycja na spędzenie wolnego czasu. Szczegółowy program na ferie w skansenie i ratuszu znajdą Państwo na stronie www.mwmskansen.pl. Zajęcia realizowane będą dla minimum 5 osób. Zgłoszenia udziału w feriach w ratuszu prosimy kierować pod nr tel. 24 275 28 26, lub adres mailowy ratusz@mwmskansen.pl, natomiast w feriach w skansenie pod nr. 24 275 28 83, wew. 36, lub adres rezerwacje@mwmskansen.pl.


A. Jezierska-Chalicka

 


Tagi: Miejska Biblioteka Publiczna w Sierpcu | Muzeum Wsi Mazowieckiej w SierpcuKomentarze do artykułu: [9]


w temacie ferii
2015-01-25 09:49:57 - No właśnie, czytamy o ofercie skansenu, biblioteki a gdzie inni? Wytłuszczonym tekstem napisane jest w tym artykule, że kto chce może się tu zareklamować tylko ma przyslac to co oferuje? i Co? Nikomu nie zalezy na DARMOWEJ reklamie? Widać ferie robione są w tym miescie tylko dla swoich skoro nikomu nie zalezy aby je nagłośnić.


lula
2015-01-24 21:44:21 - Wręcz przeciwnie lubię czytać książki i często korzystam z biblioteki, ale każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii i myślę, że strasznie nerwowa z ciebie mama skoro taka jesteś oczytana, to czemu wyrażasz taką złość, nie potrafisz rozmawiać spokojnie.Owszem dla młodszych dzieci "muminki" są fajne i nie mam nic przeciwko zajęciom manualnym, tylko wyrażam swoje zdanie na temat nastolatków, oni naprawdę się nudzą, nie mają zbyt dużo ofert na ferie.POZDRAWIAM CIĘ MAMO MUMINKA.


do lula
2015-01-17 08:48:17 - O tym jaka jestes matką nie ma tu co dyskutowac, choc zycze Ci powodzenia w wychowaniu dzieciaków jesli wyrażnie nie przeszkadza ci ich nielubienie czytania książek... wiesz w szkole trzeba raczej duzo czytać... Co do ferii w bibliotece to widać ty też nie za bardzo lubisz czytac bo nawet nie zapoznałas się z ofertą biblioteki, gdzie akurat o czytaniu jest najmniej, a wyrażnie zaznaczono że będą zajęcia manualne (wiem, to trudne dla ciebie słowo) a takze szereg innych atrakcji, które będa dla dzieciaków niespodzianką. Moje dziecko uczęszcza na ferie biblioteczne juz od 3 lat i jest zachwycone. Polecam wszytskim troszczącym sie o prawidłowy rozwój swojego dziecka matkom.


aa
2015-01-16 21:38:47 - Ale śmieszne, piętnastolatek nie pójdzie do biblioteki o Muminkach słuchać i wyklejanki robić, to dla młodszych dzieci atrakcje, a co ze starszymi? 2 tyg. przed kompem


lula
2015-01-16 21:33:19 - Ja jestem wspaniałą matką, nie wszystkie dzieci lubią biblioteki i czytanie książek,to zależy od wieku dziecka i jego zainteresowań, więc nie będę dyskutować.Zgadzam się z tym,że matka jest ogniskiem domowym ale bez przesady, trzeba dzieci też uczyć żyć w społeczeństwie, a nie trzymać za rączkę, zwłaszcza mówię o młodzieży, bo później nie da sobie rady w życiu, więc nie tylko puszczać latawce, co innego się liczy kochana.A co do lodowiska, to słyszałaś, że istnieje coś takiego jak sztuczne lodowisko?, nie musi być temperatura minusowa.


lodowisko
2015-01-12 19:45:15 - moze jakies lodowisko by sie przydalo a nie jak zawsze to samo...


do lulki
2015-01-11 12:00:26 - Jak to nie ma nic za darmo, czy ty masz w ogóle dzieci? Co ty za matka jak tylko umiesz urodzić i niech Ci społeczeństwo dalej dzieciaki chowa.To matka jest głównym ogniskiem domowym, a nie jakiś CKi. Jak nie masz pomysłu to za darmo wieje wiatr, puszczaj latawce.


do luli
2015-01-11 09:56:44 - W bibliotece jest za darmo. Inni jak się chcą rozreklamować mogą przysyłać oferty. Jak wół stoi na początku artykułu. A lodowisko przy plusowych temperaturach chcesz?


lula
2015-01-10 23:29:39 - Jak zwykle nic nowego, przydałoby się lodowisko, skansen oczywiście płatny, nie ma nic za darmo dla dzieciaków w mieście? nuda!!!
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.