logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online - Archiwum
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online - Archiwum

Stary Sierpc przedstawia: Po czterdziestu latach znów w Sierpcu

2015-06-29

Nawiedzenie obrazu Matki Bożej w Sierpcu, 4 kwietnia 1976 r.
Nawiedzenie obrazu Matki Bożej w Sierpcu, 4 kwietnia 1976 r.

20 czerwca 2015 roku rozpoczął się w Pułtusku drugi etap Nawiedzenia kopii cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej Diecezji Płockiej. Po 40 latach na mazowieckie drogi powróciła najsłynniejsza polska ikona. We wrześniu tego roku trzykrotnie nawiedzi nasze miasto. Lecz nie zdarzy się to po raz pierwszy w jego historii. W 1976 roku bowiem "gościła" w sierpeckiej farze. Celem przywołania tego bezprecedensowego wydarzenia o znaczeniu nie tylko religijnym, ale również społecznym i dziś już bez wątpienia - historycznym, publikujemy dziś garść fotografii z tych wydarzeń opatrując je stosownym komentarzem.

Dalsza część artykułu TUTAJTomasz Kowalski

Komentarze do artykułu: [4]


Uczeń
2015-07-08 21:29:53 - Wiedziałem, że tak będzie. Chodzi o to, że cudze chwalicie itd. Dlaczego mamy kultywować narzucony nam obraz jak Matka Maryja jest jedna i modlimy się wszędzie do tej samej.Obrazy i figurki to tylko jakby "pomoce " do połączenia myśli w modlitwie. Dlaczego mamy omijać swoją?Dobrze, że pan Tomasz wykorzystuje nowoczesny przekaz, ale to za mało.


do ucznia
2015-07-08 21:11:10 - Uczniu wszystkie informacje na temat Matki Sierpeckiej opisał jakiś czas temu pan Kowalski Tomek na swojej stronie: http://starysierpc.blog.onet.pl/2011/02/19/koronacja-figury-matki-bozej-sierpeckiej-21-08-1983/


Uczeń
2015-07-08 20:52:50 - Drodzy czytelnicy zawsze zadawałem sobie pytanie dlaczego księża sprowadzają takie obrazy (kopie) do naszego Sierpca.Czy nasza Matka Sierpecka jest gorsza od innych, czy to wszystko to jasełka dla gawiedzi. Pan Z.Gawski zacny Sierpczak w swojej książce Sanktuarium Matki Bożej opisał cdowność naszej Matki i uważam, że nie powinno się rozmydlać kultu Loretańskiej Pani na korzyść innych kopi.Uważam, że za mało jest informacji o Naszej Matce, a tak naprawdę to nie wiemy nic.Więcej jest wiadomości ze Skępego lub Żurawina, a dom pielgrzyma jest dla ludzi modlitwy,a nie na imprezki. Bardzo proszę zapoznać się z w/w lekturą i sprawmy, aby Naszą Matkę tak czczono bo bardzo na to zasługuje.


A
2015-06-29 10:38:15 - Kolejny ciekawy artykuł pana Tomka dla miłośników historii. Fajnie
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.