logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online

Pożegnania i podsumowania podczas zamknięcia XXII Ogólnopolskiego Pleneru Plastycznego w Sierpcu - 23.07.2015 r.

2015-07-24

Zakończenie XXII Ogólnopolskiego Pleneru Plastycznego - 23.07.2015 r.
Zakończenie XXII Ogólnopolskiego Pleneru Plastycznego - 23.07.2015 r.

Zakończenie XXII Ogólnopolskiego Pleneru Plastycznego - 23.07.2015 r.
Zakończenie XXII Ogólnopolskiego Pleneru Plastycznego - 23.07.2015 r.


Ewa Wysocka oficjalnie ogłosiła, że był to ostatni Plener, w którym uczestniczyła jako dyrektor Centrum Kultury i Sztuki. Wraz z końcem kadencji, w październiku 2015 r., nie zamierza więcej ubiegać się o to stanowisko.
Ewa Wysocka oficjalnie ogłosiła, że był to ostatni Plener, w którym uczestniczyła jako dyrektor Centrum Kultury i Sztuki. Wraz z końcem kadencji, w październiku 2015 r., nie zamierza więcej ubiegać się o to stanowisko.

Artyści biorący udział w XXII edycji Pleneru wraz z organizatorami, 23.07.2015 r.
Artyści biorący udział w XXII edycji Pleneru wraz z organizatorami, 23.07.2015 r.

W czwartkowe popołudnie 23 lipca zakończył się w Sierpcu, trwający od 13 lipca, XXII Ogólnopolski Plener Plastyczny, w którym udział wzięło około 30 artystów z różnych części kraju oraz oczywiście z Sierpca. Po niemal dwóch tygodniach artystycznych zmagań powstało kilkadziesiąt prac, z których duża część ukazuje architektoniczno-krajobrazowe oblicze Sierpca i okolic.

Podczas uroczystości zamknięcia Pleneru, poprowadzonej przez burmistrza Sierpca Jarosława Perzyńskiego wraz dyrektor CKiSz Ewą Wysocką i komisarz imprezy Bożenę Ilską, artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy i sierpeckie upominki. Swój pobyt w naszym mieście po raz kolejny zaliczyć mogą do udanych, bo oprócz możliwości wyrażania swoich artystycznych wizji, brali udział w wielu imprezach integracyjnych, wśród których szczególnie miło wspominać będą ognisko w ośrodku wypoczynkowym w Boguszewcu oraz spotkanie z gospodarzem starego młyna w Borkowie Kościelnym.

Podczas imprezy podsumowującej Ewa Wysocka oficjalnie ogłosiła, że był to ostatni Plener, w którym uczestniczyła jako dyrektor Centrum Kultury i Sztuki. Wraz z końcem kadencji, w październiku 2015 r., nie zamierza więcej ubiegać się o to stanowisko. Niemniej planuje nadal działać na rzecz sierpeckiej kultury, przynajmniej do czasu osiągnięcia wieku emerytalnego. Ewa Wysocka dyrektorem placówki jest od listopada 2003 r.

Burmistrz Jarosław Perzyński podziękował artystom za udział w imprezie, a także za powstałe w trakcie ich pobytu w Sierpcu prace. Powstawanie wielu z ich miał okazję osobiście podpatrywać podczas ubiegłotygodniowego spotkania z twórcami.

Prace wyeksponowane zostały w Galerii im. Stefana Tamowskiego, można je oglądać do 30 września 2015 r.


Tagi: CKiSz


Magdalena Staniszewska

Komentarze do artykułu: [2]


hah heh huh hih hoh
2015-07-26 06:37:30 - ...no bo oni, ten układ, to wszystkie imprezy ukrywali przed Tobą, od dwudziestu lat. Teraz na szczęście to się zmienia.


heh
2015-07-25 22:56:37 - Z jednej strony wspaniała wiadomość o odejściu dyrektorki a z drugiej jak zwykle po czasie dowiaduje się o imprezie która się już odbyła ehhh
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.