logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online

Zapowiedź - Sentymentalna podróż dla wielbicieli kolei - 17.10.2015 r.

2015-10-17

Stacja Sierpc. Składy towarowe czekają na "wolną drogę" do Płocka, 6.06.2010 r.
Stacja Sierpc. Składy towarowe czekają na "wolną drogę" do Płocka, 6.06.2010 r.

Kto z sentymentem wspomina podróże koleją i życie, które toczyło się na sierpeckim dworcu PKP za każdym razem, gdy przyjeżdżał pociąg, może zafundować sobie choć namiastkę tamtych chwil za sprawą ciekawej inicjatywy: Zapraszamy na sentymentalną wycieczkę pociągiem po częściowo nieczynnej w ruchu pasażerskim linii kolejowej. Przejazd pociągu SPICHLERZ to jeden z nowych elementów Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. Oferta została zaplanowana z myślą o pasażerach, którzy z tęsknotą wspominają ruch kolejowy na nieczynnym dziś w ruchu pasażerskim odcinku sieci kolejowej pomiędzy Sierpcem a Jabłonowem Pomorskim, Brodnicą i Grudziądzem.
Powrót pociągu zaplanowano także niezwykle ciekawą trasą - tj. z Grudziądza przez Chełmżę do Torunia Wschodniego i Torunia Miasto.

Pociąg turystyczny SPICHLERZ zatrzyma się w Sierpcu o 13:18, odjedzie o 13:43. Turyści będą mieli czas na zrobienie zdjęć i krótki spacer po tym, co zostało z infrastruktury PKP w Sierpcu. Zwiedzanie podobnie ma przebiegać na pozostałych przystankach trasy.

Warto przyjść na dworzec i wziąć udział w turystycznym święcie miłośników kolei.

Więcej informacji TUTAJ.

Dla wielbicieli sierpeckich ciekawostek kolejowych nasza niezwykła galeria zdjęć tworzona od kilkunastu lat przez pasjonatów tematu.Red.

Komentarze do artykułu: [5]


do dworzec
2015-10-17 19:03:48 - Kiedyś to buł dworzec jak w opisie poniżej. Ciekawe komu to przeszkadzało


HerrMann
2015-10-17 18:57:46 - Gratuluję refleksu Panie Red. Trzeba było najlepiej podać tą informację 5 minut przed przyjazdem pociągu. Sierpeckie media są po prostu "wspaniałe". Ręce opadają.


17,10,2015.
2015-10-17 16:09:32 - Świetne lata naszej stacji już daleko za nami, ale miło wrócić wspomnieniami do okresu kiedy działał bufet, poczta, Taxi, "Ruch", poczekalnia, kasa biletowa, ogromny rozkład jazdy, sapiące i gwiżdżące parowozy, szlabany unoszone na peronach, ławki, zegary, piwo, słabe WC ale było, przechowalnia bagażu, w pociągu upragniony Wars, gdzie można było się napić pepsi-coli w sierpeckich sklepach niedostępnej. Dziś już to nikomu nie jest potrzebne...


dlatego czytaj dokładnie
2015-10-17 15:21:56 - "Pociąg turystyczny SPICHLERZ zatrzyma się w Sierpcu o 13:18, odjedzie o 13:43. Turyści będą mieli czas na zrobienie zdjęć i krótki spacer po tym, co zostało z infrastruktury PKP w Sierpcu. Zwiedzanie podobnie ma przebiegać na pozostałych przystankach trasy. Warto przyjść na dworzec i wziąć udział w turystycznym święcie miłośników kolei". Za późno na kupienie biletów, ale nie za późno by iść na dworzec i zobaczyć pociąg itd. Jak ktoś rano przeczytał to mógł skorzystać chociaż z tego


do admina
2015-10-17 12:06:33 - Czy to nie jest trochę zbyt późno z tym artykułem. O tej atrakcji było wiadomo dużo wcześniej/ dane z linku do strony tego przejazdu/. Niestety teraz nie mozna zarezerwować biletów.
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.