logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online - Archiwum
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online - Archiwum

Sierpeckie HITY i KITY 2015 - czyli Internauci mają głos!

2015-12-25

Koniec roku zbliża się nieubłaganie a w związku z tym, tradycyjnie już, ogłaszamy nasz plebiscyt na sierpeckie HITYKITY 2015 roku.

Jaki to był rok dla Sierpca? Czy mieliśmy powody do dumy, radości, świętowania? Czy były wydarzenia, ludzie, okoliczności, które sprawiły, że na twarzach sierpczan pojawił się uśmiech? Czy były w mijającym roku powody do wstydu, takie które nazwać można obciachem i żenadą roku? Czy któryś z sierpczan zasłużył na miano bohatera lub antybohatera roku?

Prosimy o ocenę każdego rodzaju zdarzeń - społecznych, politycznych, kulturalnych, sportowych. Wasze opinie dotyczyć mogą także ludzi i miejsc.

Swoje typy prosimy wpisywać w komentarzach pod tekstem. Warunek jest jeden - muszą to być zdania uzasadnione. Prosimy o rozbudowane, merytoryczne wypowiedzi. Opinie, które nie będą dotyczyły Sierpca, będą zawierały wulgaryzmy lub słowa, które mogą naruszać prywatność danej osoby, będą usuwane.

Choć, jak wieść niesie, forum Sierpc OnLine "nikt nie czyta" ;) to zapewniamy Was, że opinie z niego w tempie błyskawicy trafiają do odpowiednich osób i instytucji.

Życzymy udanej zabawy i trafnego typowania.
 Redakcja

Komentarze do artykułu: [47]


kit kit kit
2016-01-14 09:30:29 - Kitem w ostatnich dniach jest totalne olanie stanu dróg w Sierpcu i okolicach. Jedno wielkie lodowisko. NIKT NIC z tym nie robi. Odpowiedzialni powinni za to beknąć. Szczytem debilizmu i nieodpowiedzialności jest pozostawienie takich stanów w miejscach: przy zjeździe od ronda na 10 przy Lotosie, gdzie osobówki wczoraj ledwo wjeżdżały, nie mówiąc o ciężarówkach, koło Klasztoru, gdzie jest nowy i bardzo śliski asfalt. Panie Burmistrzu - my kierowcy prosimy o pomoc.


sport
2016-01-13 19:04:49 - hitem jest zmiana dyrektora MOSIR.Natomiast kitem jest pozostawienie jeszcze starego i to nie wiadomo na jak długo.


do hitu poniżej
2015-12-28 11:16:06 - Ja też tak sadzę .Dobry wpis .Najbardziej mnie ubawiło ,że foteli czy stołków na te chwile brak dlA pisu i nich tak pozostanie Panie Jarku.Najwazniejsze ,że nasz kolega a raczej towaszysz Wojciech został prezesem Orlenu,mysle ,że coś nam towarzyszom DA.


Hit 4 lat
2015-12-28 09:17:10 - Hitem i to 4 lat jest nowy burmistrz p. Perzyński! Nareszcie Sierpc ma młodego, rzutkiego menadżera jako burmistrza. p. Jarosław jest w stanie z każdym się porozumieć dla dobra Sierpca i nie zwraca uwagi na partię i układy. Ma przekonania polityczne bardzo nowoczesne, szerokie i elastyczne. Sympatyzował z PO, dał parę foteli dyrektorskich ludziom z PSL, a teraz całym sercem popiera ludzi z PiSu (tylko wolnych foteli dla nich chwilowo brak). Przez rok zmienił w Sierpcu bardzo wiele -odsunął starych, mianował nowych. Widzimy, jak Sierpc zmienia się w oczach i to wszystko zasługa nowego burmistrza. Jeszcze kilka lat rządów p. Perzyńskiego i Sierpc stanie się miastem XXIw. Tak, więc hitem 4 lat jest p. Perzyński, a ja tak dalej pójdzie, to może być Hit stulecia, bo nikt nie ma wątpliwości, że jeszcze przynajmniej dwie kadencje p. Perzyński ma pewne.


Sierpczak_lepszego_sortu
2015-12-22 14:31:36 - Hitem roku jest oczywiście Centrum rekreacji, a kitem roku spółka która nim zarządza :-) Hit w postaci osoby to oczywiście Jarek Perzyński, młody i ambitny burmistrz.


TT
2015-12-22 10:28:44 - KIT ROKU Kokoszka - góra sierpeckich globtroterów , która już dawno powinna być uznana za pomnik przyrody nieożywionej (nie ma takiego drugiego tworu geomorfologicznego w promieniu 100 km ) , która przetrwała mroki średniowiecza, zabory, powstania, wojny, czasy komunizmu nie przetrwała rozbudowy parkingu w SONACIE - wydarto jej kilka ton piasku i wygląda jakoś tak szczerbato. Szkoda , że coś co powinno być atrakcją i miejscem spacerów sierpczaków i gości Sonaty zostało zniszczone . I tej durnoty, pazerności i krótkowzroczności nie mogę wybaczyć. Ciekawe czy tą sprawą mogłaby się zająć prokuratura i policja - bo zawsze jest to samowolka i nielegalne pozyskanie kopaliny. Dla mnie i moich przyjaciół zajazd SONATA przestał istnieć.


do KAZIU CIAG DALSZY
2015-12-22 05:14:05 - Jaki darmowy parking? Jak bylem, to krecilo sie 2 facetow i zbieralo kase za parkowanie, chyba po 5zl. Moze to naciagacze? Jesli tak, to ciekawe czemu skansen to toleruje? Policja i Urzad Skarbowy powinien sie zajac sprawa.


KAZIU CIĄG DALSZY
2015-12-21 17:47:07 - Hitem jest, bo nie napisałem Centrum rekreacji w skansenie. No i ma wielki darmowy parking o co w Sierpcu trudno:)


KAZIU
2015-12-21 17:45:46 - HIT! Basen, kręgielnia, bilard, bar, restauracja gdzie można zjeść coś innego niż pizza. Tego w Sierpuchowie brakowało, a na dodatek jest dosyć tanio a za godzinę basenu płacę 12zł i korzystamy z sauny, łażni i solarium. KIT! SZPITAL I DYREKTOR, CO JĄ Z KLASY I-III WYRWALI POLITYCY I DYREKTOREM ZROBILI. WYKONCZY SZPITAL!!!


2015 kit
2015-12-20 22:21:41 - Ul.Wojska Polskiego jest przykładem idiotycznych przetargów, oby tanio.Tanio czyli niska cena to tylko w biedronce, jeżeli co tydzień będą kopać wzgórze klasztorne to wiadomo co będzie. Sierpc będzie sławny.


kit
2015-12-20 21:59:27 - Ponowne rozkopanie oddanej drogi przy klasztorze to się w głowie nie mieści.


do zgroza
2015-12-20 17:25:55 - Jeszcze nie raz rozkopią ten nowy ładny asfalt. To nie kit - to debilizm w czystej postaci !!! Kilka dni temu oddana droga do użytku !!


Zgroza!!!!!
2015-12-20 14:00:01 - Dwa dni temu oddano ulicę Wojska Polskiego dla ruchu , a dziś znowu rozkopana. Co będzie wart asfalt stale łatany. Za PRL tak nie było - KIT 2015.


oko z boku
2015-12-19 23:26:45 - patrzę z boku na Sierpc, bo nie jest to moje rodzinne miasto ale stało się domem chyba niestety... Dlaczego miejsce w samym środku Polski jest tak zacofane???? Nic się nie dzieje, niech burmistrz sobie jedzie do Bydgoszczy, miasta biednego i zacofanego, ile zmian? Szok, elektroniczne tablice informacyjne, remonty dróg, szyn, nie to samo miasto i to w kilka miesięcy a w Sierpcu jestem tu 3 lata i nic się nie zmieniło, płakać się chce bo Skansen to synonim miasta, żal...rządzi Biedronka, sorry 4 Biedry. W mięsnym kroją Ci kiełbasę z flakiem, to nowość bo w życiu nigdy nie widziałam, żeby ktoś mi tak sprzedał wędlinę... Nowy burmistrz nic nie zrobił oprócz zajęcia miejsca i świętowania swoich wyborów w Zakątku....


kit 2015
2015-12-19 19:05:02 - zrobienie chodnika na Wojska Polskiego i słupy oświetleniowe stojące po środku tegotego chodnika.


KIT- 2 wiceprzewodniczących
2015-12-19 16:40:37 - Z pewnością wielkim KITEM jest wybór 2. wiceprzewodniczących rad /miasta i powiatu/, w sytuacji, gdy jeden /wice~/ nie ma zbyt wielu zajęć. Ci , którzy dokonali takiego wyboru, powinni sami sfinansować podwyżki diet tym panom, a nie obciążać budżety rad.... .


"Cud" w Sierpcu
2015-12-19 01:16:02 - Włączyć się do DK 10 z ul.Woj.Polskiego to "cud". Kit 2015.


Jadąc wieczorem po deszczu
2015-12-19 01:12:20 - Wojska Polskiego to ulica, która prowadzi do obiektu objętego kultem religijnym , czyli do Matki Boskiej na wzgórzu Loret inaczej Klasztor. Dlaczego ludzie idąc na mszę lub wracając muszą przeklinać od najgorszych i o pomstę do nieba, bo pomimo takiego remontu kałuża na wysokości zakładu kamieniarskiego jak była tyle dziesiątek lat jest i teraz. To oznacza, że ludzie będą znowu ochlapywani, a kierowcy wyzywani. Dlaczego tak jest, kto tym kieruje?Przykro mi bardzo, ale to jest KIT 2015.Przy dobrych chęciach jest to jeszcze do naprawy.


sierpczak kierowca
2015-12-18 18:38:30 - Taki paradoks - HIT zarazem KITEM - przebudowa ul. Wojska Polskiego - fajnie, że jest zrobiona nowa nawierzchnia, bo po starej się jechało jak po poligonie. Debilizmem jednak jest to, że jest tam nadal ograniczenie tonażowe do 2t DMC pojazdów "Z WYŁĄCZENIEM POJAZDÓW OSM I ZAOPATRZENIA" - Przepraszam bardzo, czy te samochody się unoszą w powietrzu nad nawierzchnią? Chodzi zapewne o ochronę skarpy, na której stoi Klasztor. Do 2t DMC to można wjechać małą osobówką, auto terenowe w świetle przepisów Kodeksu Drogowego już nie ma prawa tam wjechać. A niczemu i nikomu by nie przeszkadzało ustawienie tam nie 2t a 3,5t i PO PROBLEMIE !!! Czas i środki, które przebudowa pochłonęła zapewne wystarczyły na wybudowanie drogi o wytrzymałości pozwalającej na przejazd cięższego auta. Ciężarówki do OSM czy zaopatrzenie o DMC 9t czy więcej mają prawo wjechać, ale terenówka albo bus, które są ponad 2t, ale do 3,5t już nie mają prawa wjechać. Proszę też się nie zasłaniać bezpieczeństwem, ponieważ wystarczy, że na raz przejedzie tam 10 aut osobowych czyli plus minus mamy 15t pojazdów. Dziękuję za uwagę. To jest dopiero bzdura. Miło, jakby się to zmieniło. Niemniej bardzo dobrze, że w końcu droga została zrobiona, bo po I korki się zmniejszą, po II to strategiczna ulica tranzytowa. Jedna z raptem 3 w kierunku drogi nr. 10.


według mnie
2015-12-18 13:53:35 - Kitem jest pojawnienie sie jakiś przebierańców ,którzy walczą ze złem.Mam pytanie czy wcześniej zadbali o swoją REPUTACJĘ aby innym dawać opinię .


kit
2015-12-18 12:00:37 - Kitem jest narzekanie mieszkańców na wszystko, nawet na to co dobre oraz obgadywanie innych ludzi. Za to, to już nawet w kościele rozgrzeszenia nie powinni dawać, albo co najwyżej zadać bardzo ciężką pokutę. Za taką postawę Sierpc uważany jest za ..szkoda słów.


hit kit wstyd i dziadostwo
2015-12-17 18:35:41 - przyznawanie jakichś ochron (co to za twory ??)osobom majacym prawa emerytalne a odbieranie pracy i godnego życia tym którzy nie mogą jeszcze odejsc na emeryturę i muszą jeszcze pracowac. W mieścinie zabitej dechami bez szans na inną pracę. Ludzie co się z wami stało ??????


ekonomik
2015-12-17 10:04:14 - Kit i to na Maxa to Ekonomik i palący papierochy przed 8 rano.Chowają się za duxy sklep od strony Oliwki. I to więcej dziewuch -specjalnie użyłem takiej nazwy.Czy od czasu do czasu nie można zrobić dyżuru i przejść się by ty to zobaczyć i ograniczyć Pal , bluźnią.To straszny kit.Wydawało się, że to normalna szkoła


kit - kablówka
2015-12-15 21:26:39 - Kitem jest ramówka naszej telewizji lokalnej. W kółko puszczają to samo i to jeszcze "pożyczając" od innych. Tyle się ostatnio działo w Sierpcu,a kablówka nie pokazała. Ja nadal czekam na reportaż z koncertu Jubileuszowego zespołu Alternative i Orkiestry Dętej. W kółko jakieś bzdury z innych zakątków Polski,a z Sierpca NIC poza sesją rady miasta! Hitem są działania naszego burmistrza. Piękne świąteczne ozdoby, dużo nowych w tym roku :) i ciekawe imprezy miejskie. A i CKiSZ daje radę z powiększającą się ilością spektakli teatralnych, warsztatów czy chociażby ostatnio spotkanie z Markiem Piekarczykiem. Oby tak dalej :)


zadowolony
2015-12-15 11:10:17 - Hit! Rządy nowego burmistrza: nareszcie w Sierpcu wszystko działa uczciwie, zatrudnia sie fachowców a nie kolesiów z nadania partyjnego, bądź takich, ktorym się trzeba za coś odwdzięczyć. Same uczciwe konkursy na wysokie stanowiska w mieście. Nareszcie miasto się rozwija, Sierpc jest rajem podatkowym dla firm transportowych, mamy teraz pewność, że firma lipińskich nie pojedzie tymi tirami do innego miasta. Praca jest dla każdego, a pan burmistrz osobiście nadzoruje każdą inwestycję, bogato dokumentując fotografiami, ku uciesze gawiedzi. Jedynie parę osób nie wytrzymało tego dobrobytu materialnego i ludzkiego, i już jest w innym miejscu, skąd wrócić się nie da... Ot, Sierpecki cud gospodarczy autorstwa Jarosława P.


ul.Wojska Polskiego
2015-12-13 15:42:41 - Jedna z najstarszych ulic doczekała się modernizacji na najwyższym poziomie inżynieryjnym. Wydano masę pieniędzy na te roboty, ale to nic nie pomogło bo łącznik z DK 10 jest bez zmian, wręcz tragiczny......no to po co ta przebudowa.KIT bezmyślności.


fsafas
2015-12-13 10:27:39 - Powiem Wam tak..Odkąd nowy burmistrz wziął sprawy w swoje ręce nie jest wcale najgorzej...Piszecie o bezrobociu ale prawda jest taka że ten ,co naprawde chce to znajdzie tą prace...Problem bezrobocia nie dotyczy tylko Sierpca ale i całej Polski a nawet Europy.Moim zdaniem wielkim plusem jest poprawa sierpeckich dróg , "upiększenie miasta" m.in ozdoby świąteczne, lampki itp które możemy teraz dostrzec (wcześniej odkad pamietam były te same) . Naprawde bardzo fajnie to wygląda...Przyozdobienie naszego Sierpca jest również dobrą inicjatywą.(kwiaty przydrożne , drzewka etc.) Bardzo wielkim plusem jest modernizacja " Jeziórka " .


niezależny młody sierpczanin
2015-12-12 23:10:27 - Kity (minusy): rosnąca średnia wieku mieszkańców, młodzi ludzie uciekają i nie wracają do miasta bo nie ma do czego; brak perspektyw dla Sierpca pod względem przyciągnięcia inwestorów zewnętrznych, firmy (koncerny) lokują się przy dużych aglomeracjach, regionach przemysłowych i drogach ekspresowych; wpuszczenie kolejnej sieci handlowej do miasta - N....; detaliczne sklepy sierpeckich właścicieli tracą klientów, a Sierpczanie miejsca pracy decyzja o inwestycji w ciepłownie za byłej rady; młody student stażysta był w stanie wyliczyć, że jest to błędna decyzja Hity (plusy) - młody człowiek z energią w roli Burmistrza, wiele ma do nauczenia ale chęci są - centrum hotelowo konferencyjne na skansenie - rozwój mleczarni i jej marki, promowanie Sierpca poprzez akcje marketingowe produktów w mediach - nadal czyste powietrze i piękne otoczenie natury, lasy, jeziora itp - odkrycie archeologiczne zamku Poprzez lokalne inicjatywy gospodarcze i kulturalne jesteśmy w stanie sprawić, że miasto nie będzie się uwsteczniać, ale nie oczekujmy, że Sierpc przejdzie nagle pozytywną drastyczną zmianę, nie ma takiej opcji ponieważ sytuację dyktuje ekonomia i warunki rynkowe w kraju a My jesteśmy maleńkim miasteczkiem w drodze do Warszawy z Torunia i okolicy Płocka.


kit obciach wstyd tragedia
2015-12-12 10:39:20 - Stopniowe świadome niszczenie szpitala - miejsca gdzie sie leczy i miejsca, w ktorym ma zatrudnienie tyle osob. Niedlugo to miasto zniknie z mapy całkowicie.


kit - niestety
2015-12-11 12:06:50 - Kitem niestety jest program lokalny nadawany w tv Sierpc. O ile jeszcze jakiś czas temu obejrzeć można było ambitne, ciekawe audycje przygotowywane przez sierpczaków - wywiady, programy o książkach i historii, relacje z wydarzeń o tyle teraz widzów zniechęca się w kółko, do znudzenia , nadawanymi audycjami sprzed miesięcy a nawet lat a do tego programy z innych telewizji regionalnych. Czasem program ożywa za sprawą sesji z miasta i powiatu ale jest to sporadyczne. Coraz mnie ludzi to ogląda bo każdy się zniechęca gdy tylko sie przełącza i w kółko widzi ciągle to samo przedstawienie z ckiszu. Nuuuuuda. A potencjał tv sierpc ma spory.


KIT
2015-12-10 22:46:45 - Największy kit to Park Solidarności - dosłownie kpina. Kit numer dwa - dziurawe drogi - stary burmistrz był jaki był ale takich dziur na ulicach Sierpca nie było - na dołku przy Placu Kardynała Wyszyńskiego na samym skrzyżowaniu dziura jest od miesiąca i nie ma Pana żeby ją naprawić.


Panie Burmistrzu !
2015-12-10 21:05:01 - Proszę Pana i radnych aby wywalić na wiosnę tą paskudna fontanneę koło sądu.Jest relikt przeszłości /obrzydlictwo/.SĄ teraz takie fajne modele ,że inny bedzie UROK PIEKNEGO PARKU.Pana na świecie nie było to ten park był przez nas podziwiany.Proszę Pana .


Hit.
2015-12-10 20:16:24 - Park Solidarności - zobaczycie wiosną i latem jak wszystko rozkwitnie - będzie pięknie :-)


r.n
2015-12-10 14:31:10 - dla mnie hitrm jest odnalezieniem zamku w sierpcu moze poznamy dzieje naszego miasta jestem bardzo ciekawy bo interesuje mnie moje miasto


kicik
2015-12-10 13:00:19 - Inwestycja w ciepłowni,a teraz za podjete decyzje i kredyt zapłaca mieszkancy, odbiorcy ciepła


kit
2015-12-10 08:46:41 - Kitem to są jubileusze okraszone 3-godzinnymi występami. Ludzie! Szanujcie swoich gości! 30-40 minut to jeszcze można patrzeć i słuchać ale dłużej to juz zgroza


Hit
2015-12-09 23:28:06 - Nowy komisariat policji będziemy mieć, a Wy cisza....no, faktycznie będzie oddany w 2016r. Jak dla mnie hitem jest miejscowa modernizacja dróg. Za to dziękuję.


ja
2015-12-09 22:57:40 - Kitem i wstydem roku sa nieudolne działania starosty względem placowek oświatowych. Faworyzowanie wybranych szkol brak troski o sytuację nauczycieli, pozwalanie aby jedni pracowali w kilku miejscach a inni na kilku godzinach. Wlodarze niektorych tych placowek nie lepsi. Gratuluje dobrego samopoczucia. Wszystkiego najlepszego z okazji Bozego Narodzenia.


hit-kit roku
2015-12-09 21:48:23 - Kitem roku jest finansowa sytuacja szpitala. Coraz bardziej pogarszająca się. A przy tym utrzymywanie na stołku dyrektorki szpitala przez obecnie rządzącą koalicję w powiecie, czyli przez PSL. Mimo ponad 2 milionów długu za 3 kwartały tego roku, 11 radnych PSL głosowało za przyjęciem sprawozdania finansowego szpitala na ostatniej sesji rady powiatu. Śmiech.


R.N.
2015-12-09 21:46:15 - Kitem ostatnich dni są nasi Starostowie i dyr.szpitala zagubieni w swoich działaniach jak upodlić społeczeństwo. Hitem zaś działalność pana Wojciecha z RN nikt w takim tempie nie robi kariery.


Hit
2015-12-09 21:37:13 - Ostatnie zdanie pani Redaktor jest Hitem wszech czasów, bo rano nikt nie pracuje tylko czyta Forum.


hit i kit
2015-12-09 20:15:32 - hity to coraz ciekawsza oferta kulturalna Ckisz- coraz wiecej kabaretow i spektakli teatralnych, imprezy osiedlowe na swiezym powietrzu. kity to niezmiejszajaca sie liczba kilometrow beznadziejnych nawierzchni drogowych w naszym miescie...


Hit&kit
2015-12-09 20:06:26 - Za hity uważam wszystkie imprezy kulturalne które miały miejsce :) Oby więcej takich inicjatyw. A kity w dalszym ciągu bezrobocie :(


Kit..
2015-12-09 18:28:51 - Dla mnie kitem tego roku jest modernizacja parku Solidarności, zasadzenie kwiatów itp. Zrobione to wszystko bez pomysłu wygląda to okropnie, a do tego posypana kora pod drzewami liściastymi.. Kit roku 2015


HIT
2015-12-09 18:04:21 - Dla mnie hitem jest odkrycie w Sierpcu zamku. Może nasze miasto nie stanie się przez to drugim Malborkiem, ale z pewnością trochę turystów, zwłaszcza miłośników zamków i historii się tu pojawi. Super sprawa.


kit 2
2015-12-09 16:51:10 - Zaprzepaszczenie przebiegu obwodnicy drogi ekspresowej S10 w pobliżu Sierpca(oddanie pod Płock)


Kit 2015
2015-12-09 16:23:20 - Dla mnie osobiście żenadą są te kwiatki i drzewa na Jana Pawła. Wycietą drzewa, posadzono kwiaty - na ten cel wyłożono prawie 200 tysięcy złotych (fakt, że w większości z funduszu ochrony środowiska) , a zostawiono przy tych kwiatkach stare krawężniki i chodniki. Moim zdaniem można to przyrównać do wybudowania bloku mieszkalnego, w którym byłaby tylko jedna wspólna, publiczno-prywatna łazienka dla p. Ferdynanda kiepskiego.
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.