logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online

Czy koniec Świata jest blisko?

2016-03-25

Fotografia wykonana z dziedzińca klasztornego, miejsca ukazania się Matki Bożej klerykowi. Jak widać, kościoły pokrywają się tak, jak w opisie w artykule na stronie głównej sierpc.com.pl. Czy ktoś odważy się wyjaśnić jak to się stało na przestrzeni odległego czasu? Stojąc w magicznym miejscu, odwracając się, ujrzymy kaplicę klasztorną, a z boku ołtarz główny kościoła, 2016 r.
Fotografia wykonana z dziedzińca klasztornego, miejsca ukazania się Matki Bożej klerykowi. Jak widać, kościoły pokrywają się tak, jak w opisie w artykule na stronie głównej sierpc.com.pl. Czy ktoś odważy się wyjaśnić jak to się stało na przestrzeni odległego czasu? Stojąc w magicznym miejscu, odwracając się, ujrzymy kaplicę klasztorną, a z boku ołtarz główny kościoła, 2016 r.

Sierpeckie kościoły Farę i Klasztor dzieli spora odległość, ale jest w Sierpcu miejsce skąd zobaczymy obydwie budowle razem w tzw.jednej linii. Na foto ul. Płocka, a te tajemne miejsce to schodki cukierni P. Tułacza, 1.03.2015 r.
Sierpeckie kościoły Farę i Klasztor dzieli spora odległość, ale jest w Sierpcu miejsce skąd zobaczymy obydwie budowle razem w tzw.jednej linii. Na foto ul. Płocka, a te tajemne miejsce to schodki cukierni P. Tułacza, 1.03.2015 r.

Z okazji Świąt mamy dla naszych Internautów intrygującą, literacką, sierpecką opowieść od tajemniczego Tao (znanego do tej pory z nadsyłanych do Galerii Zdjęć Sierpc OnLine fotograficznych ciekawostek oraz widoków miasta i okolic).

Spisano na podstawie prawdziwego zdarzenia w Sierpcu.

Odpowiedzi na pytanie "czy koniec świata jest blisko?" od wieków szukają nie tylko ludzie wierzący. Mimo starań, do tej pory, nie otrzymano jasnej odpowiedzi. Nawet słynny Nostradamus nie wyjaśnił zagadki w sposób zadawalający swoich entuzjastów. Kiedy nastąpi koniec świata, nikt nie wie, ale co czeka chrześcijan odkrył mieszkaniec małej miejscowości na Mazowszu. Tym miastem jest Sierpc - przepięknie położony w dolinie rzeki Sierpienicy, zwany niegdyś miastem czterech narodów: polskiego, niemieckiego, rosyjskiego i żydowskiego. Każdy z nich zostawił ślad swego istnienia w postaci świątyń.

Pewnego dnia w centrum miasta, na ul. Płockiej, rozpędzony samochód zahamował z piskiem opon przed nierozważnym przechodniem, ratując go w ten sposób od ciężkiego potrącenia lub śmierci. Kierowca uchylił szybę i głośno zawołał:

- Boga pan w sercu nie masz, a już "tam" się spieszysz!!! Rozglądaj się, jak nie przechodzisz po pasach!!! - nakrzyczał i odjechał.

Przechodzień wrócił do domu nieswój, ciągle myśląc, co go uratowało? Matka Boża mu się nie ukazała, nie słyszał też innych tajemnych głosów. Więc co?

Po kilku dniach powrócił znowu na pechowe miejsce i uczynił to, co kierowca wtedy mu przykazał. Zaczął się rozglądać i... to przecież niemożliwe! Żyje tyle lat w tym mieście, wokół niego są też wiele starsi i na coś takiego nikt nie zwrócił uwagi? Widoczne trzy kościoły: klasztor, fara, szkolny pokryły się w jednej linii biegnącej środkiem ulicy Płockiej, a w tym miejscu, na tej linii, ocalono mu życie. Pech, przypadek, przeznaczenie czy przepowiednia? Wydarzyło się coś nieziemskiego. Dlaczego i przez kogo został ocalony?

Pewnego razu w księgarni, kiedy przeglądał wydawnictwa, wziął do rąk broszurę z przepowiedniami Nostradamusa. Jednym tchem przeczytał o czterech strasznych jeźdźcach apokalipsy i pomyślał:

- No tak, cztery, a ja mam trzy! Gdzie szukać czwartego elementu do rozwikłania zagadki?

Po powrocie do domu długo wpatrywał się w plan miasta i feralne miejsce, gdzie się wszystko zaczęło i...

- JEST! - zawołał - jest czwarty! To przecież dawna cerkiew prawosławna, która też znajduje się w mojej "Linii ocalenia" - pomyślał. - To jest znak i trzeba poprowadzić linię do rozwiązania zagadki lub przeznaczenia.

Wziął dużą mapę i narysował dalej linię, która zaprowadziła go do katedry w Płocku, kolebki chrześcijaństwa na Mazowszu.

- Ja chyba śnię - powiedział w myślach i rysował dalej. Linia zaprowadziła go do Egiptu, gdzie Jezus został ocalony będąc jeszcze dzieciątkiem.

- Nie do wiary, to przecież znak, że wrócimy do Jezusa do Egiptu! - pomyślał.

Ocalony mieszkaniec zaznaczył wszystkie wspomniane punkty na dostępnych w Internecie mapach i... To niewiarygodne - wszystko się potwierdziło. Chrześcijanie wrócą do swojego nauczyciela, bo droga jest już wytyczona, a zaczyna się w Sierpcu, małym miasteczku niczym w biblijnym Betlejem. Dziwne, że Żydzi jak dawniej będą musieli błąkać się po Świecie, gdyż dla nich zabrakło miejsca na "Linii ocalenia".

W przepowiednie możemy wierzyć lub nie, przyjmiemy je, gdy się wypełnią, ale wtedy może być już za późno. Każdy ma możliwość przyjechać do małego miasteczka na Mazowszu, zobaczyć cztery punkty na planie miasta i sam sobie narysować "Linię ocalenia".
 Tao

Komentarze do artykułu: [29]


do Slava
2016-04-11 07:39:17 - Dobrze pan poprowadził do Libii , bo tam na pustynnych oazach żyli chrześcijanie.Brawo.


Slava
2016-04-07 23:47:28 - Ludzie, nie oczerniajcie mnie tylko dajcie mi jakieś rzeczowe dowody bo nic nie dostaję jak na razie to mam ubaw po pachy


Do poniższej. Slava
2016-04-07 23:44:09 - Ale cyrk, to że strony sierpeckiej fary, "Obecny kościół murowany powstał (część wschodnia) w połowie XIV w (1430 r), być może z fundacji Prokopa i Feliksa Sierpskich." A tu link do strony fary http://sierpeckafara.pl/?page_id=1464, no to bawmy się dalej :), nawet mi się podoba.


do poniż.
2016-04-07 21:10:38 - Przeczytałem tekst i nigdzie nie ma mowy o linii prostej i, że taka być musi. Historii to niech się poduczy bo Fara ma ponad 1000 lat.


Do F.K. Slava
2016-04-07 17:27:27 - Ciekawe rzeczy Pan opisuję, proszę podać dokładne daty bo 2000 lat temu nie było żadnego z naszych kościołów. Daty ich powstawania to od 1430r do 1913r więc proszę mi to wyjaśnić, druga sprawa to nigdzie w tekście nie jest napisane na jakich mapach owa linia była prowadzona, z tego co rozumiem to były to czasy współczesne. Proszę przeczytać tekst uważnie, a nie się śmiać i sugerować mi błędy.


F.K.do Slava
2016-04-07 12:31:17 - Panie Slava dziecko potrafi narysować kreskę i cieszyć się, ale czasy do których musi pan wrócić to ponad 2000 lat. Te tereny były podbite i należały do Egiptu.Prostych rzeczy pan nie rozumie. Obecnie zgadza się Libia.


Slava
2016-04-07 09:04:39 - Gratuluję dobrego wzroku że aż do Egiptu sięga.


A.D.
2016-04-07 07:03:28 - Panie Slava nic po pana rysunkach ja codziennie przechodzę przez ul.Płocką pod górką i swoje widzę.


Slava
2016-04-06 22:53:10 - Nie jestem nerwowy, mam prawo do swojej opinii. Skoro ktoś przekonuje kogoś do swojej racji to chyba ja też mam do tego prawo


Do p.
2016-04-06 22:44:14 - To się wyjaśniło dlaczego Slava taki nerwowy.Wyrysował sobie sam wg.instrukcji.


Slava
2016-04-06 22:06:52 - Co do ks.Szkolnego to pisząc o bazie miałem na myśli budynek, gdyby nie protestanci zapewne nie byłoby kościoła Szkolnego, a linia... skoro Libia to piekło, nie ja to powiedziałem, co do wpisu z 8:58 luzuu mi nie brakuje tylko szkoda mi ludzi, którzy w tą historię uwierzyli bo są tacy. Do Czary mary, w końcu jakiś sensowny wpis ;)


czary mary
2016-04-06 16:17:36 - Piekło, niebo, bóg, szatan, aniołowie, cudowne uzdrowienia i wskrzeszenia, karmienie jednym okruszkiem wiele tysięcy ludzi,czary mary,hokus pokus, abrakadabra.Jednym słowem baśnie.


do p.Slava
2016-04-06 12:22:36 - Panie Slava kościół Szkolny powstał jako katolicki by głosić nauki Kościoła wg.Ewangelii Pisma Świętego. Pan podaje, że bazą powstania tego kościoła był protestantyzm, bardzo pan grzeszy rozsyłając takie wiadomości. Parafia Sierpecka kupiła tylko budynek od Ewangelików, a wyznania jest katolickiego.Musi pan jeszcze długo zapoznawać się z historią Sierpca bo pana linia poprowadzi do piekła.


do Slava
2016-04-06 08:58:36 - Panie Slava, Pan się za mocno napinasz. Tao napisał fajny, trochę podszyty historią, trochę fantazją, trochę tajemniczością historię. Jest to opowiadanie, które mozna zaliczyć zarówno do fikcji literackiej, jak i pobawić się w łączenie punktów i wziąć za pewnik. Nie robiłabym z tego powodu do gniewania ani tym bardziej wytykania grzechów! Więcej luzu proszę Pana i dystansu do świata i samego siebie.


Slava
2016-04-05 22:43:42 - Hymmmmm.Ja już jestem bezradny, raz ( wg. artykułu) linia ma start w klasztorze, a raz w Egipcie, sam już nie wiem. Zdjęcia które są w galerii przedstawiają fakt, proszę udowodnić że jest inaczej, 5 punktów, proszę je połączyć, to proste jak 2+2. Co do prowadzenia linii z Egiptu, to z kąd mam zacząć? Ci którzy w to wierzą, moim zdaniem grzeszą. Co do historii to radzę poczytać o kościołach bo kościół szkolny powstał na bazie kościoła protestanckiego. Bardzo proszę poczytać, wszystko jest podane na stronach internetowych naszych kościołów. Moje takie spostrzeżenie, kościoły od lat dawnych budowane były zazwyczaj przy głównych drogach przykłady Szczutowo, Gójsk, Bielsk, Ligowo i wiele innych. Kościół szkolny (protestancki) powstał również przy głównej drodze do Płocka. Tak porostu było i tu nie ma żadnej linii, mocy czy innych bzdur. Tym kończę tą polemikę, szkoda że jestem jedyny ktory przytomnie to wszystko odbiera. Zarzuca mi się historię i mapy ale jak do tąd nikt nie podważył fizycznie tego o czym piszę. Ja czytam historię i wiem o czym piszę, wszystko to jest oparte nie na fantazji lecz na faktach.


do p.Slava
2016-04-03 21:44:59 - Jak pan doszedł do tego, że jakaś linia musi iść przez ołtarze. Co to ma do rzeczy? Sprawa jest prosta bo linia to kreska na mapie, którą trzeba odpowiednio poprowadzić, a pan coś odkrył i teraz się boi przedstawić. Panie Slava ja myślę, że ta "linia" ma początek z drugiej strony, a koniec w Sierpcu. Czy może tak być? Dlaczego pan się uparł na te ołtarze, nie uważa pan, że to by było bardzo proste i już dawno opublikowane, a tu się chyba kłania historia, a nie geometria.


Slava
2016-04-03 20:35:14 - Czemu nikt nie mówi o najważniejszym punkcie , katedrą w Płocku i skoro linia zaczyna się od ołtarza to niech biegnie przez wszystkie ołtarze każdego z kościołów. Chciałem zauważyć że Kościół szkolny to niegdyś kościół protestancki, a sąd to cerkiew, jakoś to nie ma nic wspólnego z wiarą katolicką, proponuję wszystkim poczytać o naszych kościołach, wszystko jest na stronach internetowych. Sądzę że z tą całą linią to jeden wielki przypadek, jeżeli znajdzie się ktoś kto mi to udowodni to galeria czeka, proszę tylko prowadzić linię przez wszystkie ołtarze 5 świątyń tak jak było w artykule bo skoro start jest od ołtarza to konsekwentnie niech przechodzi przez wszystkie ołtarze. Chciałem również zauważyć że niegdyś kościół miał bardzo duże tereny np w Warszawie 9 % należało do miasta, a reszta do kościoła. Linia ma przebiegać przez ołtarze inaczej nie ma żadnej linii i proszę nie wierzyć w takie rzeczy bo to bluznierstwo i grzech ciężki, tak jakby iść do cyganki czy wróżki. Mamy w naszym mieście cudowny obraz Matki Boskiej... nie róbmy sobie z tego drwin, jakiś dziwacznych domysłów. Dowiedziałem się o całej sprawie od mojej mamy to znaczy że czytają to ludzie wszędzie, nie róbmy złej reklamy naszemu miastu i naszej historii związanej z kosciolami.


Pas Oriona
2016-04-03 13:50:45 - Ja bym poszedł dalej.Trzy kościoły pokrywają się z trzema gwiazdami Pasu Oriona(Alnitak, Alnilam, Mintaka)nal eżące do Gwiazdozbioru Oriona.Podobnie jak egipskie piramidy w Gizie.Może za tym wszystkim kryje się coś większego i niekoniecznie te wszystkie obiekty wybudowała ziemska cywilizacja.


Czytelnik
2016-04-02 21:52:35 - Wystarczy dobra mapa satelitarna i zobaczy się, że linia wychodzi z kaplicy klasztornej przez dziedziniec, dalej dziedziniec Fary przed głównym wejściem. Następnie przed głównym wejściem kościoła Szkolnego i prawdopodobnie przechodziła przed drzwiami cerkwi, ale o kubaturze budynku mało wiemy, ale linia tam prowadzi. Pan Slava łączył mapki i wyszły błędy i niedokładności.Tylko jednolita mapa wyjaśnia sprawę taka jak na stronie artykułu sierpc.com.pl, ale co dalej?


F.W.
2016-04-02 13:04:38 - Panie Slava Piątek to środek Polski, ale czy na mapie jest zaznaczone, że to u Kowalskich na podwórku. Są pewne błędy, które trzeba przyjmować i chyba tak trzeba zrobić i w Sierpcu. Obiekty niech tylko pokrywają się w małym procencie to już wyznaczają jakiś kierunek. Sprawa poważniejsza to kto je tak ustawił, bo jak nie człowiek to kto?Księży bym w to nie mieszał bo to raczej lokalna tajemnica i praca dla historyków pasjonatów. Autor w ostatnim zdaniu sugeruje, że każdy może przyjechać do Sierpca i obejrzeć to zjawisko, nawet rysować sobie linię, pan to ciekawie zrobił.


Slava
2016-03-31 17:16:49 - Jeżeli chodzi o linię z fotografii to łączy ona tylko 2 punkty są to ołtarz klasztoru oraz cerkiew, wszyscy wiemy gdzie znajdują się ołtarze w kościołach więc wg tej linii to się nie zgadza. Niektórzy mówią o linii łączącej ołtarze, a inni o tym że może ona przechodzić niekoniecznie przez ołtarz lecz również przez teren kościoła , nie wiadomo czego się trzymać. Ważne jest też to jakiej szerokości ona jest i gdzie dokładnie się konczy bo sądzę że jest to odcinek łączący klasztor z punktem w Egipcie, jakie to miasto czy miejsce może kościół jest miejscem docelowym?


Do pana Slava
2016-03-29 23:54:41 - Panie Slava pomógł pan w rozwikłaniu zagadki. Wystarczy zmienić kierunek tzn.od Egiptu do Loret i jak połączy pan kościoły to linia prowadzi do kaplicy w klasztorze.Zagadka wyjaśniona.Kościół i klasztor z kaplicą to jedno, a chodzi przecież o obecność Matki Boskiej Sierpeckiej, która czuwa nad nami od wieków. Niech pan poprawi swoje zdjęcie i jest pan fachowcem.Pozdrawiam.


do poniż. Geodeta
2016-03-29 23:03:21 - Bardzo dobry pomysł z tym zdjęciem satelitarnym tylko linia nie jest poprowadzona od ołtarza i czarne kropki wprowadzają w błąd oglądających. Wystarczy na tablecie powiększyć aby się przekonać jak jest.Wszystko się pokrywa.


do fot.Slava
2016-03-29 22:41:16 - Wystarczy stanąć na dziedzińcu kościoła klasztornego (k/plebanii) i popatrzeć w stronę miasta i już wszystko jasne. Autor wspomina kościoły, ale nic nie wiemy jak mierzyć, więc trzeba przyjąć też działki, które należą do kościołów, ale to chyba zbyteczne bo widać wszystko gołym okiem. Pan Slava, jeżeli jest "niewiernym Tomaszem" niech kropek nie stawia na mapce satelitarnej, jak mu pasuje, tylko niech poprowadzi linię po działkach, bo kościoły były przebudowywane.Czytelnik z Płockiej.


Wyjaśnienie wg.św.Jana
2016-03-28 21:56:24 - Jeśli poprowadzi się dokładniej linię to ona zawiera jeszcze dwa kościoły w Gozdowie i Trzepowie, czyli siedem. Dwa ostatnie rozdziały Apokalipsy św. Jana przedstawiają odnowiony Kościół ziemski i wiecznie doskonały Kościół niebieski, natomiast trzy pierwsze rozdziały ukazują Kościół obecny, trochę doskonały, a trochę niedoskonały. Jest on ukazany symbolicznie jako, "siedem świeczników" (Ap 1,20), czyli "siedem kościołów", do których mówi Duch. Te kościoły oznaczają obecny Kościół, złożony z kościołów lokalnych, lub rozrzuconych po całym świecie. Jest w nich dużo dobra, ale nie są jeszcze w pełni doskonałe. Wiele gorliwości i wiary widać w przełożonych tych kościołów, nazwanych "gwiazdami" (Ap 1,20), jednak i oni nie są całkowicie doskonali. Te kościoły mają się dopiero stać tym wspaniałym i doskonałym Kościołem, o którym mówią końcowe rozdziały Księgi Apokalipsy. Częściowo stanie się to na ziemi, a w pełni i na zawsze " w wieczności. Tak jednak będzie na pewno, dzięki mocy Chrystusa zmartwychwstałego, "Pierwszego i Ostatniego", który był umarły, a teraz żyje na wieki wieków (por. Ap 1, 17-18). Ten żyjący Chrystus doprowadzi niedoskonałe kościoły do rozkwitu i wspaniałości, bo jest w nich obecny, jest pośród tych "świeczników" (Ap 1,13). On też trzyma w swojej prawicy ich niedoskonałych przełożonych, nazwanych "gwiazdami" (Ap 1,16). Obecność Chrystusa i potęga Ducha Świętego sprawi, że niedoskonały obecny Kościół dozna potężnej odnowy, o której mówią końcowe rozdziały Księgi Apokalipsy. Czy Sierpc jest miastem Wybranym? W okresie Wielkanocnym wspaniały temat, ale co dalej?


Zgodne
2016-03-27 23:46:02 - Byliśmy w Klasztorze i linię należy zacząć od ołtarza. Wszystko się zgadza z opisem czy Matka Boska dała znak?


K.L.
2016-03-27 23:08:25 - Też sprawdziłem oczywiście bez zegarmistrzowskiej dokładności i jestem pod wrażeniem. To nie może być dzieło człowieka.


HerrMann
2016-03-27 19:17:57 - Byłem, sprawdziłem na żywo. Aby połączyć wspomniane świątynie linia musiała by być albo BARDZO szeroka, albo daleko RÓŻNA od prostej. Pisze oczywiście o samym Sierpcu. Egiptu nie eksplorowałem :)


pawel marcinkowski
2016-03-26 19:25:26 - Bóg jeden wie
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.