logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online - Archiwum
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online - Archiwum

Biblioteczne majowe kiermaszowanie po raz 9. - 16-21.05.2016 r.

2016-05-25

Stoisko przed gmachem Biblioteki Miejskiej
Stoisko przed gmachem Biblioteki MiejskiejStoisko w bibliotecznym korytarzu
Stoisko w bibliotecznym korytarzu

Kiermasz Wolnych Książek organizowany od 9 lat przez Miejską Bibliotekę Publiczną wpisał się w majowe wydarzenia na rzecz promocji czytelnictwa i książek wśród sierpczan. Inicjatywa, która ma na celu pozyskanie dodatkowych środków na zakup nowości wydawniczych, zyskała rangę imprezy, na którą z niecierpliwością czeka bardzo wiele osób.

Kiermasz jest też okazją do tego, by bliżej poznać sierpeckich miłośników słowa pisanego, porozmawiać o ich preferencjach czytelniczych, zainteresowaniach kulturalnych oraz by zachęcić do korzystania z wielu usług Biblioteki.

Sprzedaż rozpoczęła się w poniedziałek 16 maja i trwała do soboty 21 maja. Przez pierwsze trzy dni, ze względu na pogodę, stoisko znajdowało się w bibliotecznym korytarzu. Kolejne to już sprzedaż na zewnątrz, która sprawiła, że stoisko odwiedziły setki osób przechadzających się ulicą Płocką. W kiermaszowej ofercie znalazły się książki używane - zarówno starsze, jak i te wydane całkiem niedawno.

- Napawa optymizmem fakt, że tak wiele jest wśród sierpczan osób dostrzegających wartość książki, znawców literatury. Przekonałyśmy się też, że wiele osób dostrzega kulturotwórczą rolę Biblioteki i jej starania w promowaniu czytelnictwa. Setki osób, które przechodziły przy stoisku zatrzymywały się przy nim, zamieniały z nami słowo, dzieliły się swoją refleksją na tematy literatury, chwaliły inicjatywę kiermaszu. To dodaje nam siły i motywuje, by kontynuować ideę majowej sprzedaży taniej książki - mówi Magdalena Staniszewska, inicjatorka Kiermaszu.

Na Kiermaszu każdego dnia znaleźć można było inne książki, dlatego najwięksi sympatycy przychodzili pomyszkować w publikacjach każdego dnia.

 - Tradycyjnie powodzeniem cieszyły się książki dla dzieci oraz klasyka literatury polskiej. Sprzedałyśmy też encyklopedie i słowniki, które zyskały uznanie w oczach osób starszych, które nie ufają opracowaniom dostępnym przez Internet. Dużym zainteresowaniem cieszyły się poradniki, przewodniki, opracowania naukowe i popularnonaukowe, zwłaszcza te o tematyce historycznej, a szczególnie dotyczące II wojny światowej - dodaje współorganizatorka Kiermaszu, Ewa Karolewska.

Książki nie miały określonej ceny. Sprzedaż rozpoczynała się od 3 złotych wzwyż - wyceny dokonywał sam kupujący, ale zważywszy na cel, na który zbierane były środki, a więc zakup nowości do Biblioteki, wycena ta była jak najbardziej korzystna. Oferowane publikacje pochodziły w większości z darów od czytelników lub stanowiły część wycofanego bibliotecznego księgozbioru. Można było nabyć też nowe publikacje - dotyczące Sierpca i okolic, napisane przez sierpeckich autorów, które ukazały się nakładem sierpeckiej książnicy w ramach serii "Biblioteka Sierpecka".

Jako pamiątkę każdy kupujący otrzymywał okolicznościową zakładkę, która przypominała będzie o majowym święcie książki.

Niebawem użytkownicy Biblioteki pośród nowości książkowych odnajdą książki ze specjalną naklejką informującą, że dana publikacja zakupiona została ze środków pozyskanych z 9. Kiermaszu Wolnych Książek.

Za rok jubileuszowy Kiermasz. Warto już dziś zaplanować odwiedziny książkowego kramu.

Więcej zdjęć na profilu Facebook Miejskiej Biblioteki Publicznej


Tagi: Miejska Biblioteka Publiczna w Sierpcu


MBP w Sierpcu

Komentarze do artykułu: brak komentarzy
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.