Newsy Sierpc online - Archiwum
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online - Archiwum

Biegacze TKKF KUBUŚ w Ciechanowie

2004-07-05

W sobotę, 3 lipca, odbyła się XXIV Ciechanowska Piętnastka, w ramach której rozegrane zostały I Drużynowe Mistrzostwa Polski Ognisk TKKF pod honorowym patronatem Prezesa Zarządu Głównego TKKF, Mieczysława Borowego. W doborowej stawce, w gronie 149 zawodników repre­zentujących prawie 40 miejscowości z całego kraju, od Krakowa, Wrocławia, po Łódź, Warszawę, Gdańsk, Hajnówkę, znaleźli się również biegacze Ogniska TKKF Kubuś Sierpc.

Start piętnastokilome­trowego biegu usytuowany został w Opinogórze, dokąd zawodników przewieziono autokarem z Ciechanowa - pojazd był jeden, zaś uczestników aż 149, dlatego też rozpoczęcie biegu zostało opóźnione. Tuż po starcie zaczął padać ulewny deszcz, który na szczęcie szybko minął.

Zawodnicy narzekali na słabe oznakowanie trasy, które utrudniało bieganie zwłaszcza na ulicach Ciechanowa. Sama trasa była trudna, miała wiele podbiegów, które szczególnie dały się we znaki zawodnikom, metę usytuowano na stadionie MOSiR-u.

Jako pierwszy dystans 15 kilometrów pokonał Maciej Mireczko z Włocławka w czasie 50 minut 05 sekund. Tuż za nim na metę wbiegli przedstawiciele TKKF BOP z Płocka - Sebastian Dymek i Wojciech Więckowski. Szóste miejsce zajął dość niespodzie­wanie Tadeusz Chudziński z MKS Płońsk, który startował w kategorii sprawni inaczej i biegł razem z opiekunem.

Najlepszym zawodnikiem z TKKF Kubuś był Łukasz Krysztofiak z czasem 56 min. 43 s., co dało mu 25 pozycję w klasyfikacji generalnej. Tuż za nim uplasował się Paweł Kaźmierczak. W kategorii kobiet Ewa Czajkowska była czwarta, tuż za nią, na miejscu piątym zakończyła bieg Dorota Olendrzyńska.  Miejsca 11 i 12 zajęły Danuta Kozłowska i Krystyna Chojnicka. Do mety dobiegł również Mirosław Matuszewski, dla którego była to pierwsza w życiu piętnastka.

Do punktacji zespołowej Ognisk liczyła się suma miejsc zajętych w klasyfikacji generalnej przez pięciu najlepszych biegaczy, niezależnie od płci. Bezapelacyjne zwycięstwo odniósł TKKF BOP Płock. Nasze Ognisko znalazło się na szóstym punktowanym miejscu, otrzymując puchar i pamiątkowy medal. Wielka szkoda, że nie mógł wystartować nasz najlepszy w chwili obecnej zawodnik Bartłomiej Mysera. Poza tym byliśmy jedyna drużyną, w której punktowały aż trzy kobiety, pozostałe zespoły były typowo męskie.

Na koniec nadmieniamy, że tegoroczna Ciechanowska Piętnastka była także okazją dla uczczenia 20-lecia Klubu Biegacza TKKF Promyk. Gratulujemy bratniej organizacji wspaniałego jubileuszu i  życzymy wielu sukcesów.