logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online - Archiwum
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online - Archiwum

XII Jesienne Spotkania z Muzyką Młodzieżową - 4 XII 2004 r.

2004-12-08

Kamienne Ogrody - Maków Mazowiecki...
Kamienne Ogrody - Maków Mazowiecki...

Po raz dwunasty w Sierpeckim Domu Kultury zaprezentowały się zespoły muzyczne. I po raz kolejny większość z nich to amatorzy raczej ciężkiego grania. Większość, bo było również reggae w wykonaniu żuromińskiego Chalet, jak i swoista mieszanka rocka i bluesa zapodana przez Kamienne Ogrody.

W tym roku wystąpiło siedem zespołów - miało być więcej, ale niestety w dniu przeglądu okazało się, że nie przyjadą. Szkoda, tym bardziej, że jeszcze w piątek do Domu Kultury dzwonili chętni, jednak organizatorzy musieli im podziękować.

Zagrali: DD Truck - Gąbin, Chalet - Żuromin, Snowball - Pruszków, Fili Noctis - Kiernozia, Lester - Płock, Open to the Public - Sierpc, Kamienne Ogrody - Maków Mazowiecki.

W Jury zasiedli członkowie poznańskiego zespołu Miracle - zresztą na koniec sami zagrali.

Pierwszy - DDTruck zaserwował w miarę ciężką muzę, z melodyjnym wokalem. Chociaż jeśli chodzi o warstwę liryczną, to trzeba powiedzieć, że Freud by sobie z nimi pogadał :-) - texty głównie, że tak powiem, o rąbaniu - ale tak naprawdę, to komu to przeszkadza? Grali całkiem nieźle.

Kolejny zespół, żuromiński Chalet, to reggae. I właściwie to powinno wystarczyć za cały opis. Może jeszcze to, że śpiewali po polsku, a że w sumie w tego typu zespołach chodzi przecież o jakiś przekaz, to bardzo dobrze. Poza tym, nie wiedzieć czemu, sztuczny dym puszczany na scenę jakoś dziwnie pasował do tej kapelki ;-)

Snowball z Pruszkowa zaprezentował dość ciężką muzę, chociaż wokal był zdecydowanie zbyt łagodny, jak dla mnie. Pierwsze skojarzenie jakie się nasunęło, to Linkin Park, jednak brakowało w niektórych miejscach typowego growlingu. Jednak w ostatnim kawałku wokalista pokazał na co go stać i ciężkie granie przyjemnie współgrało w ostrym charkotem. Szkoda, że był to ostatni numer, bo dopiero rozbudził apetyt.

Następny był Fili Noctis. Grali ciężko, chociaż trochę monotonnie. Jednak to właśnie dopiero przy nich publiczność ruszyła się pod scenę. Chociaż przy trzecim utworze stali się, jak na mój gust, zbyt nudni. No ale to tylko subiektywna opinia - warsztatowo byli doskonali.

Płocki Lester grał w Sierpcu już rok temu. Wtedy wyróżniony został gitarzysta, miał mieć wspólną sesję z Grzegorzem Kupczykiem. Na tegorocznym przeglądzie pokazali naprawdę klasę. Od początku zapowiadało się na konkretną młóckę, podwójne bicie centrali, ostre gitarowe rify, mocna ściana dźwięku. Dlatego wokal z początku trochę mnie rozczarował - modulowany, zbyt łagodny - mam nadzieję, że chłopaki z Lestera się nie obrażą, ale to zawsze kojarzy mi się z największą kpiną w muzyce, czyli zespołem Him. Dopiero ostry growling, idealnie współgrający z całą resztą, przekonał mnie ostatecznie do tego zespołu. Zresztą wokal był cały czas zmienny, raz łagodny, by po chwili przejść w ostry charkot. Do tego momentami text wypluwany w niesamowitą prędkością. Według mnie byli najlepsi. Dla kogoś, kto chciałby mieć jakieś wyobrażenie o ich muzyce - może Fear Factory pomieszany z Kornem, Linkin Park i P.O.D. na dokładkę? Sam nie wiem... Zresztą, jeśli pójdą tą drogą, to za jakiś czas inne zespoły będzie się opisywało: coś jak Lester.

Kolejny był rodzimy Open to The Public, doskonale znany sierpeckiej publiczności. Jak zwykle doskonały warsztat, urozmaicone utwory. Tak często ich słyszałem, że właściwie nie wiadomo co można nowego o nich powiedzieć. Grają doskonale, chociaż trudno powiedzieć, żeby było to ciężkie granie. Najbliższe skojarzenie to Iron Maiden, zwłaszcza jeśli chodzi o wokal. Jednak tak naprawdę to mają już wypracowany swój własny styl. Przy okazji nasuwa się myśl - nasze miasto było reprezentowane przez jeden zespół, czy w Sierpcu naprawdę młodzież nie ma ochoty i ambicji czegoś tworzyć?

Na koniec zagrały Kamienne Ogrody z Makowa Mazowieckiego. Oni również wystąpili rok temu. A muzyka, jaką grali? Rock, po prostu. Sprawnie i bardzo przyjemnie. A co najważniejsze, nie było monotonnie - publiczności się podobali. Rozdali przy okazji kilka swoich płyt - chętnych było sporo.

Na zakończenie ogłoszono oczywiście wyniki. Dyplomy za udział otrzymali: Open to the Public, Fili Noctis, DD Truck, Chalet.

Trzy nagrody pieniężne otrzymali:

1. Snowball

2. Lester

3. Kamienne Ogrody

Ja oczywiście bym nagrodził pierwszym miejscem Lestera, no ale wiadomo, że gusta to rzecz subiektywna.

Zagrali jeszcze jurorzy, czyli Miracle z Poznania. Muzycznie nie odbiegało to od całości, jednak porównując ich z zeszłorocznymi jurorami - None, za słabo i za krótko. Tym bardziej za krótko, że publiczność w końcu zaczęła szaleć pod sceną.

Na koniec jeszcze drobna refleksja - ludzi było nawet sporo, jednak w chwili rozpoczęcia przeglądu, było gorzej niż tragicznie. Komentarze wszystkich były jednoznaczne - plakaty pojawiły się za późno, prawie nikt nie wiedział, że jest przegląd, dopiero zwoływali się telefonicznie. Padały nawet słowa, że komuś zależy, by uśmiercić tę imprezę.

Nie mam zamiaru tego komentować, ale takie opinie krążą i tyle. A Jesienne Spotkania Muzyczne, jak widać cieszą się zainteresowaniem - muzyków i publiczności. I z tego co wiem, za rok tez się odbędą.Zobacz galerię zdjęć dalej

Tagi: Dom Kultury w Sierpcu | Jesienne Spotkania z Muzyką Młodzieżową


Tomasz Krukowski

Komentarze do artykułu: [14]


leviat...
2005-05-22 15:54:21 - tak to jest jak jurorami sa leszcze... Lester rulaa ;)


behemoth
2004-12-15 16:04:36 - Szkoda że nie ma już tych ludzi,którzy coś robili z muzyką w tej dziurze!!! Tacy ludzie jak Adaś, Levy, Roger, Muniek i Smok grali niesamowicie i właśnie ich tam zabrakło! W sierpcu to oni coś tworzyli,a inni tylko przychodzili na ich próby! Dziś już nie ma tych ludzi i nie ma w tym mieście kolejnych, którzy mieli takie ambicje i umiejętności jak oni! Swego czasu w klimacie metalowym było o nich głośno,a dziś już ich nie ma! Wielkie pozdro i respekt dla tych ludzi!!! Oby więcej takich było w naszym mieście...


Fan Open Too De Public
2004-12-11 18:55:14 - Openi tylko się liczą bo reszta to wypierdki!


Aragorn
2004-12-09 17:14:46 - Sierpeckiej mlodziezy chce sie jak najbardziej tworzyc i jezdzi z tym po swiecie. 2 tygodnie temu niejaki Hubert Napiorski gral w Dublinskim ( Irlandia ) klubie Lazybird http://www.lazybird.org


Filip
2004-12-08 22:26:40 - Co na tym przeglądzie robił Lester w roli uczestników? Oni grają na takim poziomie, że powinni być jurorami!!! Lester był lepszy od wszystkim od jurorów też!!!


wrona
2004-12-08 22:06:15 - Nie dajmy się oszukać!!! Czy Pruszków to nadal miasto mafiosów przekupstwa itd. LESTER powinien wygrać, ale co można zrobić inni tak nie sądzili.


lolek
2004-12-08 20:48:03 - Szanowny BOFIMBERZE zwany WINEM, zdanie ze ludzie nie znaja sie w sierpcu na muzyce i sa z nich chu** bylo tak beznadizejne ze sie zygac chce, przeczyta jartykul i dowiedz sie kto siedzial w jury - bo nikt z sierpca !


Bofimber zwany Wino
2004-12-08 18:13:25 - Co to jest żeby takie maniany odwalać na przeglądzie.Powinni wygrać lepsi a jak się okazało wygrali jacyś leszcze.To było dosyć dziwne doznanie i napewno coś w tym było nieuczciwego, chamskiego.Poraz kolejny okazuje się że wygrywają znajomości, jakieś ***. Pierdo*** Sierpc bo to są Hu** i na muzyce się nie znają!!! Bywajcie!!!


marta
2004-12-08 17:41:54 - hmmm Lester: pomieszanie linkin parku, kornu i p.o.d??? no nie wydaje mi sie;] no nic pozdrawiam


Plemo
2004-12-08 17:28:32 - Powinien wygrać Lester!!!Bez dwóch zdań I nie jest to żaden Linkin Park kurde Lester 4ever


MROZU
2004-12-08 16:58:57 - Moim zdaniem to nieuczciwe...powinien wygrać zespół który sobie zasłużył swoim występem i ciężką pracą...LESTER bez żadnych zastanowień powinien wygrać..pozdrawiam


Jagiel
2004-12-08 16:50:54 - Lester powinien wygrać.Byłem na ich wielu występach i są coraz lepsi.Powini wygrać bo już od dawna się starają.I wpełni zasługują na wugraną.Myśle że moje zdanie podzieli większość fanów.Up The Lester!!!


adij
2004-12-08 15:53:03 - jak organizowac taki przeglad to i zapraszac zespoly na poziomie do jury. Mericle co to za bzdet???? NONE w tamtym roku byl 10000 razy lepszy ja bym zaprosim juz lepjej jakies 2 mlode nawet mniej znane zespoly ale grajace jakas konkretna muzyke bylo by duzo lepjej. To nie jest tylko moja opinia:P pozdrawiam


Hubert Raduj (HUBZI)
2004-12-08 14:38:18 - moim zdaniem to co się stało nie było w pożądku ... powinien wygrać Lester. a co do poruwnania ich grania to nie porównujcie ich do LINKIN PARK czy też P.O.D. bo nic nie maja podobnego raczej Slipknot , Machine Head... niom to moje zdanie ... koncze pozdrawiam nara
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.