logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online - Archiwum
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online - Archiwum

Będzie połączenie PKP Sierpc - Nasielsk

2005-05-23

Powtarzając za informacją ze strony internetowej Samorządu Województwa Mazowieckiego:

Samorząd Województwa Mazowieckiego finalizuje nabycie 9 używanych autobusów szynowych, które trafią na mazowieckie tory już w grudniu tego roku. W roku przyszłym planuje się zakup kolejnych dwóch pojazdów.

Pociągi będą obsługiwać trasy o mniejszym natężeniu ruchu, przede wszystkim te, na których zawieszono połączenia kolejowe. Przy tym szynobusy są alternatywą dla klasycznego pociągu, którego eksploatacja jest zbyt droga w stosunku do małej ilości pasażerów podróżujących na tych trasach.

Za 9 szynobusów Samorząd Województwa Mazowieckiego zapłaci 432 tys. euro, za kolejne dwa, po 40 tys. euro. Cena nowych szynobusów o takim samym standardzie byłaby trzykrotnie wyższa - powiedział w czasie konferencji prasowej wicemarszałek Bogusław Kowalski.

Zakupione pojazdy będą obsługiwać trasy na odcinkach:
Tłuszcz - Ostrołęka,
Tłuszcz - Legionowo
Nasielsk - Sierpc,
Legionowo - Zegrze,
Siedlce - Czeremcha (teren woj. podlaskiego),
Radom - Drzewica,
Radom - Dęblin (teren woj. lubelskiego)


Tagi: PKP Sierpc


(tk)

Komentarze do artykułu: [9]


walther
2006-01-14 03:44:19 - Odnoszę wrażenie, że gdzieś zanikła wiara oczekiwania na lepsze, Koleje Mazowickie oraz samorząd inwestują w szynobusy, są plany otwarcia zamkniętych dla ruchu linii, ale.... przecież NIE BĘDZIE NA CO NARZEKAĆ.... i ot problem, że może być za dobrze... nie będzie czego krytykować......


Jerzy K. Malewicz
2005-12-26 04:44:00 - Kolej to rzecz przegrana, kto bedzie placic za utrzymanie torow? Trzeba budowac autostrade. JKM


Gość
2005-06-07 17:42:15 - Powiem tylko tyle że pewne sprawy w naszym kraju zaczely sie zbyt póżno i niewiadomo czy troszkie nie z póżno- wielu ludzi juz odzwyczailo sie od podrozowania koleją, a ciezko jest ponownie zdobysc zaufanie kogos kogo sie wczesniej wiadomo jak potraktowalo!!!!!!


olo
2005-06-06 11:16:43 - Rozkład jazdy dla linii Sierpc-Płock i Sierpc-Nasielsk układany był nie w Warszawie ale przez lokalnych "kolejarzy". Pociagi te jeździły często puste, ale za to kolejarze wracali nimi do domów lub jechali do pracy. Rozklad był ustalony do zmian na jakie przychodzili pracownicy kolei w Sierpcu i Nasielsku. Pociąg do Płocka zlikwidowany został kiedy jakiś madrala z Płocka ustalił ze ma on odjeżdżać z sierpca 10 min przed przyjazdem pociągu z Brodnicy. Zamiast pełny odjeżdżał pusty a ludzie jadacy do pracy do Płocka musieli ganiać na PKS.


SP45-166
2005-06-02 08:37:51 - Strasznie się z tego cieszę. Wołaliśmy donośnym głosem, i nas usłyszano.... A naprawdę Warszawscy miłośnicy zrobili sporą burzę w sprawie połączenia Nasielsk-Sierpc. Alek--> tym razem to informacja niemal pewna. Autobusy typu VT627/628 są już de facto zakupione, a przedstawiciele "Kolei Mazowieckich"- mówiąc szynobusy zaraz potem zawsze dodają "Nasielsk-Sierpc". Tak więc wszystko jest na najlepszej drodze. Wtedy w grudniu zeszłego roku, chciano przywracać ruch składami Lokomotywa + wagony piętrowe, a dopiero potem autobus szynowy. Teraz autobus ma wejść od razu. Dlaczego od grudnia??? Miały kursować już od września, ale województwo zachodniopomorskie, też zakupiło używane autobusy szynowe od niemców, i.... nie wyrobiło się z obiecanym terminem na kwiecień 2005, bo UTK nie skończył procedury dopuszczającej te pojazdy do ruchu. Koleje Mazowieckie chcą uniknąc takich obiecanek, ale jeżeli się uda to może będą jeździć już od września. O rozkład też sie nie obawiaj- pewnie będą go zmieniać- na węźle Warszawskim od nastania kolei mazowieckichrozkład naprawdę sie poprawił... Dla zainteresowanych wyglądem nowego taboru podaję linki do fotek na niemieckich stronach miłośników kolei: VT628-dwuczłonowy (będzie 5 szt.): http://www.lechfeldbahn.de/images/VT%20628-928%20in%20Kaufering%203.9.03.jpg VT627-solo (będą 4 szt.): http://www.lechfeldbahn.de/images/VT%20627%20noerdlich%20von%20Kaufering%20%20(22.1.2004).jpg Propo linii do Płocka- to prawda, dziwne to jest bo (z tego co wiem) sporo ludzi jeździ do pracy do Płocka... Pozdrawiam w swoim i kolegów imieniu cały kochany Sierpc!!!!!! Warszawa jest z wami!!!!!! BROWAR KASZTELAN RZĄDZI!!!!


Obserwator sytuacji
2005-05-25 18:20:10 - Wszystko lux z małym wyjątkiem! co z linią Sierpc-Płock??? ciekawe czy znajdzie się ktoś inteligentny i podejmie odpowiednie działania w celu przywrócenia tego bardzo ważnego i chyba najbardziej opłacalnego połączenia.


Alek
2005-05-24 19:31:38 - Nie cieszmy sie tak jeszcze..., bo te szynobusy juz mialy byc na 'prawie 100%' na linii Nasielsk - Sierpc tej zimy co wlasnie minela... I co??? WIADRO! Sam ta linia dojezdzalem i to dosc czesto, wiec mnie interesuja tego typu wiadomosci, tylko ze jak sie slyszalo kilka razy ze juz, juz zaraz wroca jakis transport kolejowy na tym odcinku, to kolejna sensacyjna nowina, ze cos sie ruszy zaczyna we mnie budzic pusty smiech. Obym sie mylil, ze znow nas puszcza w trabe. Aha i jeszcze jedno: jak jednak to prawda, to NIECH NIE USTALAJA ROZKLADU JAZDY WARSZAWIAKI (!), BO ZNOW BEDA KURSY O DZIKICH GODZINACH!!!


sadas
2005-05-24 17:16:29 - brawa dla panow z samorzadu


ja
2005-05-24 00:59:15 - Nareszcie ktoś pomyślał o tym połączeniu, było wręcz śmiesznym skasowanie tego połączenia!!!Teraz czekamy aż wznowią pociągi do Płocka- byłoby szybciej i przede wszystkim odciążyłoby to straszne na tej trasie drogi..... Niech niektórzy też o tym pomyślą.....
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.