logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online

Punk Roll Party - 11 II 2006r.

2006-02-14

Jako pierwsi zagrali AQQ.
Jako pierwsi zagrali AQQ.

Raz mniej, raz więcej ludzi - impreza na całego ;-)
Raz mniej, raz więcej ludzi - impreza na całego ;-)

W kawiarni sierpeckiego Domu Kultury zagrały dwa płockie zespoły: AQQWiewiórczaki. Imprezka pod nazwa Punk&Roll Party zgromadziła coś koło osiemdziesiąt ludzi - choć po prawdzie to jedynie pobieżne szacowanie. Jednak na pewno było niewiele poniżej tej liczby. W każdym razie kawiarnia była wypełniona po brzegi. Od dawna mury DK nie widziały tak licznego pogowania przy ostrej muzyce. I co istotne - z publicznością, która nie była napita do nieprzytomności, a bawiła się doskonale przy ostrej muzie.

A muzyka faktycznie była niczego sobie. Jako pierwsi zagrali AQQ - zespół tworzą muzycy związani swego czasu z Farben LehrePodwórkowymi Chuliganami, co słychać było w brzmieniu. Zwłaszcza skojarzenia z Podwórkowymi nasuwały się od razu. Zresztą zagrali też kawałek z ich repertuaru - przy Rude Boy Janek rozkręciło się ostre pogo. Jednak trzeba powiedzieć, że AQQ nie jest kalką czegoś tam - zespół ma własne brzmienie i styl. Zróżnicowane utwory osadzone zarówno w klimatach street punk jak i SKA od razu wbijają się w pamięć, głównie przez melodyjność, ostrość i dynamikę. No ale w końcu AQQ tworzą starzy wyjadacze, którzy doskonale czują się w tym co robią - a jak widać było na koncercie, sierpeckiej publiczności takie granie podchodzi najbardziej. Zresztą na koniec, już po występie Wiewiórczaków, AQQ na wyraźne żądanie publiczności zagrali kilka kawałków na bis.

A co do Wiewiórczaków - naprawdę przyjemna porcja muzyki, która po pierwszych sekundach grania musiała wręcz skojarzyć się z Ramones'ami. Dostępne w necie kawałki Wiewiórczaków nie oddają tego, co chłopaki prezentują na żywo. Ostre bezkompromisowe punkowe granie, z niekoniecznie poważnymi tekstami ;-) zostało również doskonale przyjęte. Choć biorąc pod uwagę, że gitarzysta i współzałożyciel Wojtek Stasiak, czyli Kruszyna, jakieś milion lat temu grał w Niech Będzie?, który był zespołem ostro zaangażowanym w ekologię, krytykę polityczną i tak dalej, kilka osób spodziewało się czegoś podobnego do NB?. I choć oczekiwania te nie zostały spełnione, to Wiewiórczaki i tak zaprezentowały (zaprezentowali?) kawał ostrej muzyki na porządnym poziomie. Zagrali też cover TZN Xenny. Dzieci z brudnej ulicy w ich wykonaniu zabrzmiały nawet lepiej niż w oryginale.

Publiczność bawiła się od początku do końca, nie zwalniając tempa. Oba zespoły muzycznie dobrze się uzupełniają i pomysł na ich wspólne Punk&Roll'owe Party wydaje się trafiony.

Na zakończenie wszystkim uczestnikom koncertu podziękował, jak sam to ujął, stary imprezowicz. Powiedział to, co większość mówiła podczas imprezy - dawno w Sierpcu nie było koncertu, który zgromadził znaczną liczbę osób, a ten okazał się nader udany. Okazało się, że jest zapotrzebowanie na imprezy tego typu, młodzież chce i potrafi się bawić jednocześnie ostro i bez ekscesów. Tak więc jeśli dyrekcja Domu Kultury podchwyci pomysł na realizację podobnych koncertów, będzie dobrze. A chyba już podchwyciła, skoro po Reggae Party odbył się ten koncert.

Organizator sierpeckiego Punk&Roll Party, Przemek Załuga, chciałby kontynuować imprezy tego typu. I dobrze. Niech się znów coś kręci w naszym mieście.

I jeszcze dopisek od Ewy Dąbrowskiej, która jakiś czas temu zorganizowała Reggae Party i zależy jej na cyklicznym realizowaniu podobnych spotkań. Więc niech ma - dołączamy jej krótki tekst:

Pomysł na zorganizowanie koncertu wyszedł z inicjatywy człowieka od lat angażującego się w tego typu imprezy - Przemka Załugę. Nikt z nas nie przypuszczał ze będziemy się bawić w tak dużym gronie przybyłych osób, zarówno młodych jak i starszych, w rytm głośnej ale jednocześnie melodyjnej muzyki. Obydwa zespoły otrzymały od publiczności bisy i chcąc nie chcąc zagrali dla nas jeszcze kilka utworów. Zatem świadczyło to o dobrej zabawie. Niestety, jak każda impreza młodzieżowa, i ta musiała dobiec końca. Jesteśmy wdzięczni pani Dyrektor Domu Kultury - Ewie Wysockiej za umożliwienie nam zorganizowania koncertu. Wierzymy też, ze kolejne imprezy, jakich się podejmiemy, będą równie udane i pozytywnie zakończone...
...a sierpecka młodzież małymi kroczkami dotrze do stwierdzenia, że w naszym mieście jednak coś się dzieje i jest bardzo możliwe obudzenieożywienie marudnych i wciąż narzekających osób. (Ewa Dąbrowska)

A jakby ktoś chciał poczytać więcej o AQQ, to może wejść na ich stronę:
http://www.aqq.prv.plZobacz galerię zdjęć dalej

Tagi: Dom Kultury w Sierpcu


Tomasz Krukowski

Komentarze do artykułu: [9]


Dzikus
2006-08-02 23:21:24 - No i ... chyba nie podał ale ja podam: http://www.aqq.prv.pl .


AQQ - chaboś
2006-03-08 16:40:45 - cze , natrafiłem na tą relacyję z koncertu i JESTEM I PISZĘ. Pozdro dla wszystkich, którzy byli i się ubawili ...... hehehehehe. Podaje namiary na naszą mini stronkę. Znajdziecie tam kilka fotek, info no i oczywista sprawka MP czwórki ... Do zobaczyska , gdzieś w Polsce.


Bzyk
2006-02-27 09:38:10 - Superrr imprezka tak powinno być częściej w końcu udana widać jednak ze warto robić klubowe spotkania i to całkiem kameralne a może by tak TSA zaprosić już tu kiedyś byli


aldo
2006-02-26 10:25:02 - Zdjęcia są fajne. Cieszę sie ze takie imprezy są organizowane.


...
2006-02-20 20:05:02 - no Gusia w koncu zabrałąs głos teraz moge powiedziec ze jestes niezła laska... zaliczyłby...


Gusia
2006-02-20 19:06:57 - e tam...zdjęcia są fajne. cieszę sie ze takich iprez jak ta albo reggae party jest coraz więcej. oby tak dalej :D tylko jak przekonać innych zeby przychodzili? pozdro :]


Golota
2006-02-19 18:54:02 - No była jazda :) Ziomki z aQQ wporzo kolesie :) wtajemniczeni wiedzą dlaczego :) Co do zdjęć to :) hehehe A Ty koleżanko w spodniach moro nie maroodź bo może dzięki tym zdjęciom ktoś Cie zaooważy :) Pozdro 500


gorzka i olka
2006-02-19 17:58:59 - całokształt był goood ;] a co do młodzieży to wcale nie jest tak kolorowo jak sie wam wydaje! w rzeczywistości takiej młodej młodziezy to było ok 5 osób, która się tam świetnie bawiła, a pozostałe 800 osób z gim. nadal będzie twierdziło, że w tym mieście nic sie nie dzieje, bo nie znają się na dobrej muzyce ;P ale to nic...chciałyśmy podziękować bardzo bardzo organizatorom tej imprezy i żeby było takich jak najwięcej! (z niecierpliwościa czekamy na następne) PS. dlaczego nie ma Bereta na żadnym zdjęciu? w koncu to on tak dobitnie zagrzał nas do pogowania i był gwiazdą całej imprezy ;] PS2. panie od zdjęć: następnym razem niech pan uprzedza zanim zrobi zdjęcia ;P


wsp
2006-02-18 20:11:02 - fajnie
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.