logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online

BURMISTRZ I STAROSTA PRZEJĘLI KLUCZE DO STOLICY

2007-02-22

Powiat Sierpecki złożył zwycięską ofertę w VI edycji konkursu "Stolica kulturalna Mazowsza" i Sierpc został stolicą Mazowsza 2007.

W V edycji konkursu ogłoszonego przez Zarząd Województwa Mazowieckiego stolicą kulturalną Mazowsza w roku 2006 był Płońsk. Uroczyste zamknięcie projektu nastąpiło 16 lutego w Miejskim Centrum Kultury. Gospodarzami spotkania byli burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik oraz starosta płoński Jan Mączewski. W gronie zaproszonych gości wyróżniali się marszałek Adam Struzik oraz wojewoda Cezary Pomerański.

W swym wystąpieniu burmistrz Andrzej Pietrasik podkreślił, że Płońsk od wielu lat ma największe nakłady na kulturę w województwie mazowieckim, gdyż taką świadomą i konsekwentną politykę prowadzą władze miasta. Starosta Jan Mączewski nakreślił wizję powiatu płońskiego jako terenu atrakcyjnego do uprawiania turystyki kulturowej i wypoczynkowej.

Były gratulacje i podziękowania za wkład pracy szeregu osób w realizację projektu.

W uroczystości uczestniczyła delegacja sierpecka. Miasto reprezentowali burmistrz Marek Kośmider z zastępcą Zbigniewem Leszczyńskim oraz dyrektorem Domu Kultury Ewą Wysocką. Władze powiatu reprezentowali obok b. radnej wojewódzkiej Aleksandry Obrębskiej starosta Sławomir Fułek, wicestarosta Andrzej Twardowski oraz przewodniczący Rady Waldemar Olejniczak.

Głównym punktem uroczystości było przekazanie przez włodarzy ziemi płońskiej "kluczy do stolicy" przybyłym na spotkanie burmistrzowi Sierpca Markowi Kośmidrowi oraz staroście sierpeckiemu Sławomirowi Fułkowi. W tej symbolicznej scenie uczestniczyła także Ewa Wysocka, gdyż to na Domu Kultury ciąży odpowiedzialność za realizację dużych imprez wpisanych do projektu.

Po przejęciu kluczy zarówno Marek Kośmider jak i starosta Sławomir Fułek zabrali głos. Wyrażali się z podziwem o Płońsku i zachęcali do odwiedzania Sierpca w 2007 roku.

Występy artystyczne dzieci i młodzieży wypełniły resztę wieczoru. Popisy taneczne i śpiewacze różnych grup młodych ludzi związanych z płońskim MCK-kiem robiły duże wrażenie. Widownia żywo reagowała, witając swoich ulubieńców.

16 marca w Domu Kultury w Sierpcu nastąpi uroczyste otwarcie projektu "Sierpc stolicą kulturalną Mazowsza 2007". Aby sierpeckie "otwarcie" mogło dorównać płońskiemu "zamknięciu" będziemy musieli wspiąć się bardzo na palce.


Tagi: CKiSz Sierpc


Zdzisław Dumowski

Komentarze do artykułu: [7]


trendy
2007-03-03 15:02:49 - Ja to juz nic z tego nie kumam. poco te delegacje z Fulkiem na czele kto za to wszystko zaplaci i z czyjej kasy???/ czy Stolica Kulturalna da mi jakąs pracę??? WATPIE . Odwracanie uwagi od powaznych problemow naszego miasta to coraz bardziej normalne. Po co mi koncert w pieknym Domu Kultury jesli jestem bez pracy i nie mam na bilet. Panowie Wlodarze poklepujecie sie po ramieniu sciskacie sobie rece ale komedia wezcie sie sie do łopaty!!!!! ponoc praca uszlachetnia...


smoofh operator
2007-02-28 21:21:58 - Panie Zdzisławie jakim cudem wśród delegatów z Sierpca znalazła się BYŁA radna p. Obrebska??? Czy tytuł BYŁA do tego predystynuje??? Jesli tak - to uważam, że Pan jako BYŁY BURMISTRZ ma większe prawo uczestniczenia w tego typu okolicznościach (przyrody).


większość
2007-02-25 10:07:38 - Co za dziadostwo. Normalnie śmiech na sali. Żenada. Z czym do ludzi. Chyba z przeglądem twórczości emeryckiej. Ja p... niech sobie powyja a co. A może leń burmistrz wkoncu reaktywuje kino??? - Taki żarcik. Powodzenia Panowie. Nic tylko towarzystwo wzajemnej adoracji.


lux
2007-02-24 09:33:41 - hahahahaha beda takie jaja ze glowa mala niedlugo sie dach w domu kultury zawali jak pada deszzcz to sa roztawiane miski na podlogach porazka ale mama nadzieje ze to niby impreze wpytnie pozytywnie i cos zrobia w tym "domu"i moze chociaz dach wymienia ale napewno nie do 6marca ahahahahahahahahahaha powodzenia wstyd i z czego tu sie cieszyc??!!skansen owszem robia ale to nie to to dom kultury powinieni robic jakies ciekawe koncerty jakis zepsolow a nie jakies beznadziejne spotkania z ludzmi o ktorych nigdy nie slyszalem zycze milej pracy w domu klutury wszytkim pracownikom a i jest strona domu klutury ale lepiej tam nie wchodzic bo ze smiechu nie bnedzie mozna wytrzymac nie polecam;]pozdrawiam


bywalec
2007-02-22 18:20:04 - Panie Zdzisławie niech się pan nie kompromituje. Jak wygrana, jaki stolica. cały tzw. konkurs jest tak ułozony, że wszystkie powiaty na Mazowszu po kolei będa mieć stolicę, bo takie jest założenie, więc mowa o wygranym konkursie to jakas kpina z ludzi. co sierpc ma do zaoferowania ze swoim drtetwym domem kultury - nic! Może Kasztelania na którą nikt już nie przychodzi chyba żeby po tylko żeby nachlac sie piwa. a jaki udział w tym "zaszczytnym" przedsięwzięciu ma skansen - żadnego. robi tylko swoje imprezy. a jesli sierpc chce zachęcicć mieszkańców mazowsza festiwalem kiwecień - plecień i dniem dziecka to gratulacje. będziemy poświemiskiem całego województwa.


Gratulacje
2007-02-22 18:00:36 - Dlaczego Sierpc jest kulturalną stolicą Mazowsza? Nie rozumiem za co to wyróżnienie? Jakie kulturalne inicjatywy mają miejsce w Sierpcu? To zakrawa na kpinę z mieszkańców. Przyznawanie tego typu nagrody jest najwyraźniej wzajemnym adorowaniem się urzędników. Dom Kultury nawet nie ma strony internetowej, na której można byłoby odnaleźć repertuar. Taka strona obnażyłaby wówczas, że takiego repertuaru nie ma. Nagroda jest miłym gestem, ale to jakaś pomyłka. Zapraszam na stronę intrnetową Domu Kultury w Łowiczu.http://www.lok.art.pl/ Nie mamy 0,10 imprez. Żenada!


a
2007-02-22 17:49:16 - wow
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.