logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online - Archiwum
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online - Archiwum

Sierpeccy strażacy w akcji - 01.07.2008 r.

2008-07-01

W Sierpcu na rogu ulic B. Tułodzieckich i Kasztanowej znaleziono granat. Niewybuch znajdował się w karpie ściętego drzewa. Był to mocno skorodowany już granat z zapalnikiem, pochodzący najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej.

Straż pożarna w porozumieniu z policją ewakuowała mieszkańców znajdujących się w sąsiedztwie niewybuchu. Na miejsce przybył patrol saperów, którzy zabezpieczyli granat.

Do niecodziennego zdarzenia doszło również w Sierpcu na osiedlu Jana Pawła II. W jednym z mieszkań zatrzasnęły się drzwi. Sytuacja była o tyle trudna dla właściciela mieszkanie, ponieważ wewnątrz znajdował się garnek na ogniu, a właściciel nie mógł wejść do domu. Straż pożarna dostała się do mieszkania za pomocą specjalnego kosza, przez drzwi balkonowe. Udało się zapobiec spaleniu mieszkania i wybuchu gazu w kuchence.

Na parkingu przy ulicy Narutowicza zaś zapalił się samochód osobowy marki ford orion. Strażacy ugasili palącego się forda. Jednak samochód nie będzie nadawał się już do jazdy, gdyż spaliły się między innymi fotele, deska rozdzielcza, a i lakier na samochodzie w niczym już nie przypomina tego przed spaleniem.

W pobliskim Szczutowie zapaliła się stodoła od uderzenia pioruna. Stodoła była murowana i pokryta eternitem, a spaleniu uległa słoma i siano znajdujące się wewnątrz. W akcji gaszenia pożaru wzięło udział kilka wozów strażackich. Akcje prowadzono w czasie burzy, deszczu i silnego wiatru.


JG

Komentarze do artykułu: [6]


Ty kika
2008-07-20 20:23:11 - Do szkoly pędź!


kika
2008-07-20 19:34:40 - W sierpcu na rogu ulic B.Tułodzieckich i Kasztanowej gdy znaleziono granat wcale NIE EWAKUŁOWANO ludzi znajdujących się w sąsiedztwie niewybuchu!!!!!Miejsce to (karpa ściętego drzewa)zostało tylko ogrodzone taśmami;a ludzie siedzili w mieszkaniach i przyglądali się przez okna


aaa
2008-07-04 19:16:41 - pierwszego dnia było Mickiewicza. Poprawili, A ja czytałem dobrze.


Maria
2008-07-02 22:13:22 - Bardzo dzielni chłopcy.Tak trzymać.


Kamil
2008-07-02 12:55:31 - ,,W Sierpcu na rogu ulic B. Tułodzie­ckich i Kasztanowej,, Gdzie ty widzsz tu ulice Mickiewicza?:>


pati
2008-07-01 13:50:40 - od kiedy Mickiewicza styka się z Kasztanową?
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.