logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online

Podsumowanie akcji charytatywnej "Pomóżmy Izie" - 24.10.2008 r.

2008-10-26

Podsumowanie akcji charytatywnej "Pomóżmy Izie". Na zdjęciu zaangażowani w pomoc Wojciech Rychter z Bożeną Tober i Iza Bylińska.
Podsumowanie akcji charytatywnej "Pomóżmy Izie". Na zdjęciu zaangażowani w pomoc Wojciech Rychter z Bożeną Tober i Iza Bylińska.

Zaledwie parę miesięcy temu rozpoczęto akcję zbiórki pieniędzy zakup niezbędnej do prawidłowego żywienia pozajelitowego pompy infuzyjnej dla Izy Bylińskiej. To dzięki wolontariuszom z sierpeckiego LO, Sierpeckiemu Stowarzyszeniu "Szansa na Życie" oraz prywatnym darczyńcom, Iza otrzymała pompę chociaż wcześniej trudno jej było uwierzyć, że pieniądze na to się znajdą.

Sporo zrobili uczniowie ogólniaka, organizując akcje zbiórki pieniędzy. Pomysłów mieli wiele. Sprzedawali ciasta, zorganizowali wystawę prac plastycznych, które wystawiono na sprzedaż, zorganizowali loterię fantową, zbierali pieniądze także w innych szkołach. Iza jako absolwentka ogólniaka mogła cieszyć się specjalnymi względami szkolnych kolegów. Akcja "Pomóżmy Izie" była udana. Włączyli się w nią także sierpeccy artyści oraz prywatni darczyńcy.

W świetlicy Liceum Ogólnokształcącego 24 października odbyło się uroczyste podsumowanie akcji "Pomóżmy Izie". Zebrali się tam wszyscy, którzy zaangażowali się w akcję niesienia pomocy. Bardzo miłym akcentem spotkania był występ młodzieży szkolnej, która zaprezentowała wzruszające wiersze swojej koleżanki Izy Bylińskiej. Chociaż impreza miała charakter oficjalny, to zgromadzonych na sali gości łączył wspólny cel. Pomoc Izie. Pomogło wiele osób, wśród nich wolontariat z parafii św. Benedykta. Sporo trudu zadał sobie także Wojciech Rychter z "Szansy na Życie", który kilka miesięcy temu obiecał Izie , że pieniądze na zakup pompy znajdzie na pewno. To jemu wszyscy zaśpiewali "sto lat", a Zbigniew Leszczyński ofiarował tort w kształcie serca.

Iza szczególnie dziękowała Sylwii Wojtas, uczennicy Szkoły Podstawowej Nr 3, która pomagała w zbiórce pieniędzy. "Chciałabym wyrazić swoją wdzięczność każdemu z osobna. Trudno jest wyrazić słowa za dar jakim jest pompa infuzyjna. Daje mi możliwość realizowania studiów. Pamiętam gdy pan Wojtek przyjechał do mnie i powiedział, że wiara czyni cuda i choćby miał poruszyć niebo i ziemię to znajdzie pieniądze. Poruszył serca wielu osób. Jestem dumna, że mogę być członkiem tego Stowarzyszenia". Iza obiecała, że ta inwestycja pomocy jest inwestycją zwrotną, gdyż planuje zostać psychoonkologiem i  dług odpracuje pomagając innym.

Wojciech Rychter otrzymał podziękowania między innymi od Zbigniewa Leszczyńskiego, który sięgnął pamięcią do historii stowarzyszenia "Szansa na Życie", kiedy to w kwietniu 2004 roku z inicjatywą utworzenia stowarzyszenia wyszedł Wojciech Rychter "Wtedy nie miałem żadnych wątpliwości, że to stowarzyszenie wypali. Akcja dla Izy wyglądała tak - jest informacja, że trzeba pomóc i taki był początek. Dziś to świętujemy. Człowiekiem wielkiego serca jest  Wojciech Rychter, który został honorowym prezesem stowarzyszenia. W imieniu wszystkich chcę mu podziękować" - mówił.

O akcji zbiórki pieniędzy na zakup pompy dla Izy już pisaliśmy. Iza już od kilku lat leczy się z powodu niedożywienia energetyczno-białkowego. Wymaga żywienia pozaustrojowego za pomocą pompy infuzyjnej. Pompa służy monitorowaniu podaży pożywienia do krwioobiegu. Utrzymuje stałą prędkość i czas, jak również alarmuje w razie niepokojących objawów, stwarzających bezpośrednie zagrożenie dla życia. Do tej pory Iza żywiła się bez niej, a podawanie mieszaniny mogło doprowadzić miedzy innymi do śpiączki. Iza może teraz dalej studiować i normalnie funkcjonować. Dar jaki otrzymała w postaci pompy infuzyjnej to dla niej wielka szansa powrotu do normalnego życia.

Dzięki akcji "Pomóżmy Izie" na zakup pompy udało się żebrać ponad 14 tys. zł. Pieniądze pochodziły od firm i osób prywatnych. Niektórzy, jak pan Tadeusz Stelmański wspierają finansowo każdą akcję organizowaną przez Szansę na Życie, a  było ich  sporo. Podziękowania od prezes Stowarzyszenia Bożeny Tober otrzymała między innymi dyrektor LO Ewa Nowakowska. Mówiła: "Jesteśmy przekonani, że nigdy nie przejdziecie obojętnie obok osób potrzebujących wsparcia". Marek Kośmider natomiast podkreślił iż jako burmistrz tego miasta jest usatysfakcjonowany, że są ludzie na których można liczyć.

Wśród darczyńców, którzy otrzymali imienne statuetki, pisemne podziękowania oraz tomik poezji Izy, znaleźli się między innymi Tadeusz Stelmański, Marek Chrzanowski, ks. Stanisław Zarosa, Wojciech Jaworowski, Stanisław Łowicki, Marek Okraszewski, Jerzy Stachurski, Marek Kośmider i Zdzisław Dumowski, Grażyna Krawczyńska, Krzysztof Kośmider, Ewa Wysocka i wiele innych osób (proszę wybaczyć, że nie wymieniono wszystkich).


Tagi: Iza Bylińska


JG

Komentarze do artykułu: [12]


Iza Bylińska
2008-11-19 20:10:19 - macie racje, nie wymieniono wielu osób imiennie.. to trudne również dla mnie. bo chciałabym każdemu z was podziękować z osobna. chcę, aby Państwo wiedzieli że jestem wdzięczna każdemu z Was i obejmuję myślą każdą z osób, które do tej akcji się przyczynily. Nie tylko zresztą do tej akcji charytatywnej w Sierpcu, ale mysle tu szczegolnie o tych którzy cały czas wspierają mnie podczas walki z tą chorobą od wielu lat, i są blisko. i nie chodzi mi tylko o pomoc finansową, ktora jest b.wazna, ale o to wsparcie duchowe, o obecność. tak latwo tego nie zauważyc i pominąć a ta pomoc jest nieoceniona, niewymierna. Dziękuję wszystkim którzy zechcieli włączyć się w to dzieło, którym moje życie nie pozostało obojętne. tak naprawdę nie chodzi tu o przepychankę na stanowiskach, o społeczno-polityczne uwarunkowania.. ale o to, by zrobić coś dla drugiego człowieka, i dla mnie ogromnym darem jest ta zbiórka na rzecz zakupu pompy infuzyjnej, ale wielkim darem jest również swiadomosc, ze w trudnych chwilach są ludzie na ktorych mozna liczyć. akcja się zakonczyla, natomiast moja walka o zycie, walka z chorobą trwa nadal. ja musze zmagac sie kazdego dnia dalej i walczyc o zycie. Proszę pamiętać- zwracam się tu szczegolnie do tych którzy poczuli się pominięci, niezauważeni, niedocenieni w trej pomocy- że dużo ważniejszym darem niż wymienienie z nazwiska czy statuetka, jest świadomość, często taka cicha, że zrobiłeś cos wielkiego, twój dar serca dał komuś szanse na życie, moja szansa na życie wzrosła, może nie na wyleczenie, ale na życie z chorobą, żywienie pozajelitowe jest jedyną formą utrzymania mnie przy życiu, konieczną i niezbędna bym przeżyła. niech więc nagrodą będzie dla Panstwa mysl i odczucie, że dzieki wam czyjes zycie, zycie Izy będzie mniej zagrożone cierpieniem, bólem, będzie szczęśliwsze, radośniejsze. jeszcze raz wszystkim z Was dziekuje.


:))
2008-11-13 19:59:55 - A m e n


LO
2008-11-13 11:44:12 - wy się kłucicie a Rychter robi swoje Po Cichu ale skutecznie


Daniel
2008-11-13 11:36:39 - Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie. Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoj nagrodę. Kiedy zaś dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostawała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. (Mt 6, 1-4)


do rockendrollowców
2008-11-13 00:23:00 - Nie tylko was pominięto. Zapomniano o wszystkich którzy się narobili podczas całej akcji zbierania kasy. Ale czytamy że : Wśród darczyńców, którzy otrzymali imienne statuetki, pisemne podziękowania oraz tomik poezji Izy, znaleźli się między innymi Tadeusz Stelmański, Marek Chrzanowski, ks. Stanisław Zarosa, Wojciech Jaworowski, Stanisław Łowicki, Marek Okraszewski, Jerzy Stachurski, Marek Kośmider i Zdzisław Dumowski, Grażyna Krawczyńska, Krzysztof Kośmider, Ewa Wysocka i wiele innych osób (proszę wybaczyć, że nie wymieniono wszystkich). i CO CI WSZYSCY WYMIENIENI LUDZIE ZROBILI ? a gdzie są osoby które NAPRAWDE pomogły Izie ? Myślę że w sercu i pamięci Izy ,ona jedna wie kto naprawdę jej pomógł ,a nie jej kosztem szuka poklasku . WRACAJ DO ZDROWIA IZO


ha
2008-11-07 18:56:54 - i łączy ale jak się pisze, to albo o wszystkich albo o nikim zresztą tak naprawdę ten wielki sukces miał wielu ojców... Wszystkim przyświecał jeden cel i jeśli będzie kolejna akcja ( oby jak najmniej ) to zapewne wszyscy wezmą w niej udział. Nikt nie napisał,że nie pomoże wręcz przeciwnie. Pozdrawiam. Tacy już jesteśmy ( Polacy ) zawsze marudzimy ale w sytuacjach kryzysowych jesteśmy wielcy.


S
2008-11-07 18:21:31 - Zlitujcie się sierpczanie, taka akcja, tak udana, powinna Was połączyć a nie dzielić!


ha
2008-11-07 17:43:56 - Chciałbym tylko powiedzieć, że nasi muzycy to już drugi koncert charytatywny grali... Pięknie dziękujemy. Panowie i Panie rock'n'rollowcy i wszyscy o wspaniałym sercu, róbcie swoje, nie oglądajcie się na ludzi, którzy szukają poklasku. Pamiętajmy, że ktoś gdzieś zapisuje to kim jesteśmy, najważniejsze by być człowiekiem.


Zen
2008-11-07 13:37:02 - do rock'n'rollowców - idźcie wyprostowani wśród tych, co idą na kolanach - na razie tak robicie i chwała Wam za to!


LEWY
2008-11-06 16:40:53 - Takie są realia Sierpca, liczy sie tylko ten kto jest wybierany na stanowisko, natomiast "ów" sierpeckie osobistości nie obchodzi to kto, kiedy, w jakim stopniu brał udział w kampanii zbierania środków przeznaczonych dla Izy . bravo, bravo!!! "głowy na stanowiskach" - RUSZCIE CZASEM MÓZGIEM, A NIE TYLKO KORZYŚCIAMI!!!


jw
2008-11-01 23:21:50 - no fakt...przecież oni nie zrobili nic...to jest właśnie Sierpc....Tadeusz Ste­lmański, Marek Chrzanowski, ks. Stanisław Zarosa, Wojciech Jaworowski, Stanisław Łowicki, Marek Okrasze­wski, Jerzy Stachurski, Marek Kośmider i Zdzisław Dumowski, Grażyna Krawczyńska, Krzysztof Kośmider, Ewa Wysocka...a reszta się nie liczy...szybkiego powrotu do zdrowia Izo!!!


muzyk
2008-10-29 19:45:41 - szkoda że zabrakło kilka słów na temat rock`n`rollowców....zresztą jak zwykle....ale to dla Ciebie Izo!!!
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.