Newsy Sierpc online - Archiwum
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online - Archiwum

Sierpecka reprezentacja TKKF "Kubuś" na Zlocie Ognisk TKKF w Popowie - 23-24. 05.2009 r.

2009-05-23

Kilkunastuosobowa reprezentacja sierpeckiego Ogniska TKKF "Kubuś" z Sierpca wzięła udział w VI Zlocie Ognisk Mazowieckiego TKKF w Popowie. Mimo sporej konkurencji sierpczanie nie zawiedli, wracając z medalami. Wśród zdobywców czołowych miejsc znalazł się starosta sierpecki Paweł Kaźmierczak.

Pomimo tego, że pierwszy dzień Zlotu w Popowie, miejscowości malowniczo położonej nad Zalewem Zegrzyńskim tonął w strugach deszczu, to sierpecka reprezentacja mocno zaznaczyła swój udział w spotkaniu, w którym wzięło udział kilkaset członków TKKF. Już podczas pierwszych konkurencji, którymi były rozgrywki warcabowe i szachowe na pierwszym miejscu znalazła się Justyna Gabrychowicz, po tegorocznym zwycięstwie w Turnieju Warcabowym  "Damka", tuz za nią Anna Matuszewska oraz zdobywczyni trzeciego miejsca Anna Wiśniewska. W kategorii mężczyzn niepokonany był Michał Klimek, na drugim miejscu Mirosław Matuszewski i na trzecim Łukasz Olendrzyński. Po warcabach przyszedł czas na rozgrywki szachowe, gdzie sierpecki TKKF wywalczył wyróżnienia. Otrzymały je Justyna Gabrychowicz oraz Anna Matuszewska. Tenis stołowy należał do Anny Wiśniewskiej, która w tej konkurencji była faworytką, zdobywając pierwsze miejsce.

Sierpecki TKKF nie miał sobie równych także w biegach. W kategorii kobiet do 35 lat  I miejsce zdobyła Urszula Kaźmierczak, w kategorii mężczyzn zaś  niepokonany był Łukasz Olendrzyński, na trzecim miejscu znalazł się Kamil Hentka. Biegi w kategorii powyżej 35 lat należały do Pawła Kaźmierczaka zdobywcy pierwszego miejsca w kategorii mężczyzn, trzecie miejsce zdobyła Bogumiła Kaźmierczak. Bardzo emocjonujący był streetball, gdzie konkurowały ze sobą po dwie mieszane drużyny. Chociaż Sierpc nie zajął tu pierwszego miejsca, udało się jednak obronić drugą pozycję. II miejsce w koszykówce ulicznej należało do drużyny w składzie: Radosław Nowakowski, Mariusz Czajkowski i Urszula Kaźmierczak; IV miejsce wywalczyli: Jarosław Morozow, Michał Klimek i Justyna Gabrychowicz, V miejsce zajęli: Kamil Hentka, Mariusz Pikalski i Anna Wiśniewska. Sierpecki TKKF "Kubuś" w składzie:  Kamil Hentka, Mariusz Czajkowski, Anna Wiśniewska, Urszula Kaźmierczak, Łukasz Olendrzyński oraz Michał Klimek zajął V i VI miejsce w rozgrywkach piłki siatkowej. Za to rzut prezesów do kosza należał do Jakuba Grodzickiego, który w tej konkurencji nie miał sobie równych.

Reprezentacja sierpeckiego TKKF "Kubuś" wróciła z VI Zlotu Ognisk Mazowieckiego TKKF z wynikiem siedmiu zdobywców pierwszych miejsc, co w skali uczestników Zlotu jest niemałym osiągnięciem.