logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna




Newsy Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online

Zapowiedź - Zaproszenie na promocję albumu "Sierpc w fotografii" - 1.12.2010 r.

2010-11-29

Sierpc w fotografii/Sierpc in photography
Sierpc w fotografii/Sierpc in photography

Już w środę 1 grudnia, o godzinie 17:00 w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu odbędzie się promocja i prezentacja albumu "Sierpc w fotografii".

Sierpc w fotografii to wydawnictwo, które śmiało nazwać można ukoronowaniem wydanych w 2010 roku publikacji. Co więcej, jest pierwszym w dziejach miasta albumem ze zdjęciami miasta opatrzonymi komentarzami w dwóch językach: polskim i angielskim.

Z pewnością wydawnictwo powinno znaleźć się w domu każdego kochającego swoje miasto sierpczanina. Nie mówiąc już o tym, ile wzruszeń przyniesie osobom niegdyś związanym z miastem, a dziś mieszkającym w innych częściach Polski, a nawet poza granicami kraju.

W albumie znalazły się miejsca, które mijamy każdego dnia, które wiążą się z naszym życiem, pracą, domem. Fotograficzny spacer po Sierpcu ukazuje stare, zabytkowe ulice, domy, ale także skwery, parki, miejsca użyteczności publicznej, jest Sierpc z lotu ptaka, cenne zabytki sakralne, zabytki XIX-wieczne, piękna dolina Sierpienicy, skansen. Dla wielbicieli dawnego Sierpca są zdjęcia porównawcze, ukazujące dane miejsce przed kilkudziesięciu laty i współcześnie. W albumie znalazł się też zagadkowy tzw. "inny Sierpc"... co to oznacza, przekonają się goście środowej promocji w Bibliotece Miejskiej.

Koncepcja stworzenia albumu zrodziła się na początku 2010 roku. Jakże wielu mieszkańców miasta w biegu dnia codziennego nie dostrzega jego walorów architektonicznych czy przyrodniczych, a także bogactwa historycznego, które współtworzy naszą tożsamość.

Dzięki albumowi jest szansa, że z większym sentymentem spojrzymy na nasze rodzinne miasto, a także na dokonania jego mieszkańców.

Wydawcą publikacji jest Urząd Miejski w Sierpcu, zaś za jego merytoryczne opracowanie odpowiada kolegium w składzie: Tomasz Krukowski, Magdalena Staniszewska, Maria Wiśniewska.

Powstanie albumu nie byłoby oczywiście możliwe, gdyby nie zdjęcia 14. Autorów, wśród których takie nazwiska, jak Wojciech Wiśniewski czy Jacek Karwowski. Ponadto wykorzystane fotografie pochodzą ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu i Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc.

W dniu promocji istnieje możliwość nabycia albumu w okazyjnej cenie.

W dniu promocji istnieje możliwość kupna jednego albumu na osobę.
 


Tagi: Miejska Biblioteka Publiczna w Sierpcu


MS









Komentarze do artykułu: [6]


Promocja
2010-12-01 21:25:05 - Byłam na promocji. Kupiłam album, jest naprawdę piękny.Spotkanie jak zawsze profesjonalnie przygotowane i prowadzone. Atmosfera miła.Lubię bardzo to miejsce.Pozdrawiam i już oczekuję nastepnej możliwości spotkania.Gratuluję organizatorom.


Sierpc w fotografii
2010-11-30 14:19:24 - W dniu promocji istnieje możliwośc kupna je­dnego albumu na osobę.


### ja ###
2010-11-30 09:20:56 - cena regularna to podobno ok.70zł, na promocji chyba 40zł


incia
2010-11-29 17:15:44 - gratuluję pomysłu, super


Irena
2010-11-29 16:41:41 - Dobrze, że taka książka powstała. Ponieważ jestem emerytką interesuje mnie cena tego albumu?


sierpczanka
2010-11-29 15:28:07 - Bardzo dobry pomysł - tak sentymentalna podróż w czsie i przestrzeni dla wielu Sierpczan




Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów




Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.