I WIOSENNY TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ - 15.04.2007.

2007-04-18

Narutowicza pokazało klasę

Sześć drużyn walczyło na parkiecie hali przy Liceum Ogólnokształcącym w Sierpcu w I Wiosennym Turnieju Piłki Koszykowej. Triumfatorami imprezy po zwycięstwie w finale nad Nauczycielami 56:38 zostali koszykarze z Narutowicza.

W I Wiosennym Turnieju Piłki Koszykowej o Puchar Dyrektor LO w Sierpcu oraz redakcji Życia Sierpca i Sierpc Online wystartowało sześć zespołów. Rodzynkiem w tym zestawieniu był zespół Trójmiasto Taem w skład którego wchodzili koszykarze z Gdańska, Gdyni oraz Sopotu. Startujące drużyny organizatorzy podzieli na dwie grupy.

Narutowicza faworytem

W pierwszym meczu grupy A goście z nad morza przegrali 22:44 z zespołem Sierpc Online. Znużeni podróżą wybrzeżanie do przerwy dotrzymywali jednak kroku ekipie z Sierpca (12:18). W drugich 12 minutach (grano 2x12) grających na co dzień w małej sali koszykarzy z Trójmiasta dopadło zmęczenie, co wykorzystali ich rywale. W kolejnym meczu tej grupy internetowcy z Online ulegli Nauczycielem 29:41. W ostatnim starciu grupowym Nauczyciele pokonali Trójmiasto Team 50:22. Według ustalonych wcześniej zasad zwycięzca grupy A miał grać ze zwycięzcą grupy B o pierwsze miejsce w całej imprezie. Zespoły, które zajęły drugie lokaty miały jeszcze szanse walczyć o trzecie miejsce w turnieju. Te z trzecich pozycji musiały się zadowolić rywalizacja o 5 miejsce w zawodach. W grupie B najlepiej (zgodnie z oczekiwaniami) zaprezentowali się koszykarze z Narutowicza. Pod nieobecność Kasztelanki Sierpc to w nich upatrywano głównych faworytów do końcowego triumfu w I WTK. Koszykarze z Narutowicza nie zawiedli i w swojej grupie gładko 58:42 i 71:37 pokonali kolejno Osiedle Niepodległości i Liceum Ogólnokształcące. W spotkaniu Licealistów z ekipą z popularnego Witosa ci ostatni podrażnieni wcześniejsza porażka wygrali 40:29. W meczu o piąte miejsce w zawodach spotkały się ekipy LO i Trójmiasto Team. Już do przerwy licealiści odskoczyli ambitnym koszykarzom z Wybrzeża na 13 punktów (24:11). Potem kontrolowali wydarzenia na własnym parkiecie i wygrali dość pewnie 47:30. Nawet wyróżniający się wśród gości z nad morza Kamil Rutkowski, Paweł Borowski i Piotr Kępczyński nie byli w stanie odwrócić losów meczu. W spotkaniu o medalową lokatę zagrali aspirujący do gry o wyższą stawkę zawodnicy z Osiedla Niepodległości oraz Sierpc Online. Drużyna sponsorowana przez sierpecka stronę internetowa zagrała w tym składzie po raz pierwszy i to było widać na placu gry. Online przespali pierwszą część gry przegrywając ją 14:28. W drugiej internetowy team prowadzony przez Przemysława Rokitowskiego (8pkt) i Witolda Wiśniewskiego (12 pkt) ambitnie walczył o każdy punkt. Nawet minimalnie wygrał tę połowę (23:21), ale to było za mało na dobrze zorganizowany i zgrany osiedlowy zespół.

Gwizdki poszły w ruch

Najwięcej emocji dostarczył jednak kibicom i zawodnikom z innych drużyn mecz finałowy. Od początku przebiegał w nieco nerwowej atmosferze. Zarówno Narutowicza, jak i Nauczyciele próbowali wywierać na arbitrach presje. Para prowadząca finał Tomasz Słomiński – Radosław Ulicki co i rusz musiała używać gwizdków by przerywać grę po licznych faulach. Do końca pierwszej połowy nie dotrwał czołowy gracz Narutowicza Jakub Mroczkowski. Wcześniej ukarany dwoma przewinienia, po dyskusji z arbitrem otrzymał pod rząd dwa przewinienia techniczne. Na szczęście w przerwie zawodnicy i sędziowie wyjaśnili sobie wszystkie kwestie i druga odsłona przebiegała już w bardziej sportowej atmosferze. Po pierwszej ekipa z Narutowicza prowadziła 21:10. Już 13 punktów po tej części gry miał jej najlepszy zawodnik Łukasz Wiśniewski. Gdy w drugiej o swojej świetnej dyspozycji tego dnia przypomniał Dariusz Peszyński (16 punktów w meczu) stało się jasne, że Narutowicza nie wypuści już tej szansy z rąk. Wśród Nauczycieli w drugiej połowie świetny mecz rozgrywał Krzysztof Skrzyński (razem 20 punktów), ale tym razem wspierany punktowo jedynie przez Mariusza Gadzińskiego (8pkt) nie był w stanie rozmontować świetnie zbilansowanej w obronie i ataku drużyny Narutowicza. Wspaniały puchar za pierwsze miejsce na ręce kapitana zwycięskiej drużyny Jakuba Mroczkowskiego przekazał Grzegorz Lisicki reprezentujący Liceum Ogólnokształcące w Sierpcu. – W imieniu dyrektor Ewy Nowakowskiej przekazuje pozdrowienia dla wszystkich uczestników turnieju. Jest nam niezmiernie miło, iż mogliśmy gościć w naszej hali tak sympatyczne sportowe wydarzenie – powiedział Grzegorz Lisicki z LO Sierpc. Wszystkie drużyny otrzymały również pamiątkowe statuetki ufundowane przez redakcje Sierpc Online i Życia Sierpca. Nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Łukasz Wiśniewski z Narutowicza, zaś statuetkę dla najwaleczniejszego gracza turnieju Kamil Rutkowski z Trójmiasto Team. Szczególne podziękowania należą się parze sędziowskiej Paweł Wierzbicki – Radosław Ulicki oraz ich kolegom Tomaszowi Słomińskiemu, Krzysztofowi Skrzyńskiemu, Łukaszowi Wiśniewskiemu, Jarosławowi Falkiewiczowi, Piotrowi Szymańskiemu oraz wszystkim sędziom stolikowym i innym osobom bez których ta koszykarska impreza nie przebiegła by w tak sprawny sposób. Być może kolejny turniej koszykarski, tym razem jesienny odbędzie się już w październiku.