MKS KASZTELAN SIERPC - ŚWIT STAROŹREBY 11:0 (5:0) - 25.05.2007.

2007-05-30

Sierpczanie awansowali do Mazowieckiej II Ligi Juniorów

Juniorzy starsi Kasztelana Sierpc rozłożyli na deski kolejnego przeciwnika. Tym razem zmietli Świt Staroźreby, który przegrał w Sierpcu aż 0:11. W przyszłym  sezonie juniorzy starsi Kasztelana Sierpc będą już biegać po boiskach Mazowieckiej II Ligi Juniorów Starszych. Stało się tak za sprawą efektownego zwycięstwa nad Świtem. Sierpczanie już do przerwy zaaplikowali swoim rywalom pięć bramki (Mateusz Telesiewicz i Łukasz Paczkowski) i mogli być pewni upragnionego awansu. Podopieczni Romana Betlejewskiego to jednak waleczni młodzieńcy i grali do końca. W drugiej połowie dołożyli swoim rywalom jeszcze sześć bramek (Robert Zieliński, Łukasz Betlejewski, Marcin Szulc). Duża w tym zasługa rozgrywającego kapitalne zawody Piotra Zielińskiego, który asystował przy większości bramek. – Piotrek jest obecnie w znakomitej formie. Spełnia wszystkie zadania środkowego pomocnika znakomicie kreując grę w ataku, ale też nie stroniąc od gry  w defensywie. To talent czystej wody. Jeśli będzie ciężko pracował może w piłce wiele osiągnąć – wyznał trener sierpczan Roman Betlejewski. Na pochwałę zasłużyli również Mateusz Telesiewicz (5 bramek) i Łukasz Paczkowski (3 bramki). W tej chwili nasi zdolni juniorzy mają 13 punktów przewagi nad Mazurem Gostynin i aż 22 oczka nad trzecim zespołem w tabeli. To oddaje ich przewagę nad rówieśnikami.