Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

VICTORIA SULEJÓWEK - MKS KASZTELAN SIERPC 2:1 (1:0) - 11.11.2007.

2007-11-18

Piłkarze przegrali na własne życzenie

Mecz z Victorią Sulejówek kończył 15 kolejkę rozgrywek grupy północnej MLS, a więc także całą rundę jesienną. Zwycięstwo w Sulejówku dawało naszej drużynie trzecie miejsce, a remis czwarte na finiszu rundy. Gdyby podopieczni Rajmunda Koperka nie stracili punktów z Amatorem mogli śmiało walczyć o fotel lidera po jesiennych zmaganiach.

Pierwsza akcja i gol

W konfrontacji z Victorią każdy wynik był możliwy. Młoda drużyna spod Warszawy grało ostatnio w kratkę. Ich największym atutem wydawało się być własne boisko. Za sierpczanami przemawiało miejsce w tabeli i bardziej doświadczony skład (najstarszy zawodnik rywali miał 27 lat). Większość piłkarzy z Sulejówka to roczniki 1986-1988. Niestety już po 25. sekundach było 1:0 dla gospodarzy. Victoria strzeliła chyba najszybszą bramkę w swojej historii. Zdobywca gola Cezary Kostrzewa sam wyglądał na zdziwionego, podobnie jak większość kibiców, którzy nie zorientowali się w pierwszej chwili co się stało. Szybko zdobyta bramka ustawiła mecz i pozwoliła miejscowym grać spokojnie. Jednak tylko przez kilka minut. Potem na boisku dominował już tylko Kasztelan.

Im strzelać nie kazano

Bramkarz Victorii Paweł Wojtas miał pełne ręce roboty i spisywał się bez zarzutu. W 32. minucie Michał Dzięgielewski był faulowany w polu karnym, ale sędzia nie gwizdnął jedenastki. Co gorsza ukarał go żółtą kartką. W 35. minucie obrońcy gospodarzy zaspali i Jarosław Iwanowski znalazł się przed bramkarzem rywali. W doskonałej sytuacji (9 metrów od bramki) nie czysto trafił w piłkę i ta nie trafiła do siatki. Gorąco zrobiło się pod bramka Victorii także w 42. minucie. Łukasz Betlejewski stanął oko w oko z golkiperem rywali. Niestety jego strzał z 6 metrów obronił bramkarz.
Na początku drugiej połowy (46.) obrońcy gospodarzy znów nie upilnowali Łukasza Betlejewskiego, ale ten po świetnym podaniu od Roberta Bieleckiego nie trafił głowa z 7 metrów do prawie pustej już bramki. Niemoc w sytuacjach bramkowych przerwał w 63. minucie Michał Dzięgielewski. Urwał się słabym tego dnia defensorom Victorii i uderzył precyzyjnie w długi róg bramki Pawła Wojtasa. Ostatnie pół godziny to istna wymiana ciosów zakończona powodzeniem dla miejscowych. W 72. minucie piłkarze gospodarzy pokonali po raz drugi naszego młodego bramkarza – Mateusza Ambrochowicza.

Na czwórkę z plusem

Sierpczanie jeszcze próbowali, ale decyzje arbitra z Radomia, który chyba nie chciał już popsuć miejscowym obchodów 50-lecia klubu nie pozwoliły na strzelenie bramki wyrównującej. Nie do arbitra jednak, ale wyłącznie do siebie sierpczanie powinni mieć pretensje. Ten mecz należało wygrać. Nie ważne 4:2, czy 6:3, ale wygrać pewnie, bo były ku temu okazje. Na pewno na obraz gry wpłynęły nieobecności Pietrzaka, Lemanowicza, Włoczewskiego (kartki), Michalskiego (oficjalnie kontuzja…?). Tak czy inaczej w ostatnich dwóch kolejkach niepotrzebnie straciliśmy punkty przydatne do walki o IV-ligowy awans, ale i tak cała rundę w wykonaniu naszej drużyny należy ocenić wysoko. W szkolnej skali 1-6 może to być nota 4,5, bo miejsce zajmowane na półmetku rozgrywek, ilość punktów i styl gry mogą się podobać zarządowi, kibicom i samym piłkarzom. Całą rundę jesienna podsumujemy już w najbliższym czasie.

Wynik i skład

VICTORIA SULEJÓWEK – MKS KASZTELAN SIERPC 2:1 (1:0)

BRAMKI: Dla Kasztelana: Dzięgielewski (63’)

KASZTELAN: Ambrochowicz – Sławiński, Braniecki, Górnicki – Golatowski, Bednarski, Betlejewski Iwanowski, Bielecki – Trzciński, Dzięgielewski (Zieliński, Markowski)

WIDZÓW: 200

Wyniki 15 kolejki : Victoria – Kasztelan 2-1, Skra – Błękitni 0-1, Amator– Marcovia 1-1, Kryształ – Ostrovia 3-0, Wkra – Pogoń 0-2, Huragan – Naprzód 5-3, Podlasie – Mazur 3-1, Żbik – Ciechanów 0-2