MISTRZOSTWA POLSKI JUNIOREK I JUNIORÓW DO LAT 18 W TRÓJBOJU SIŁOWYM WE WSCHOWIE - 15/16.12.2007.

2007-12-31

Po raz kolejny z jak najlepszej strony podczas zawodów mistrzowskich zaprezentowali się sierpeccy trójboiści. Podczas XI MP Juniorów i Juniorek zdobyliśmy łącznie aż pięć medali w tym dwa z najcenniejszego kruszcu.

We Wschowie rozegrano XI Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 18 w Trójboju Siłowym. W 21 tysięcznym miasteczku położonym na granicy województw lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego rywalizowało łącznie 105 młodych sportowców (32 zawodniczki i 77 zawodników). Najlepszą zawodniczką całej imprezy (w przeliczeniu na punkty) została Elżbieta Przełożyńska (Azory Kraków) - 285,23 pkt., druga była Ewelina Lewandowska (Mechanik Sierpc) - 262,96 pkt., trzecie miejsce w tej klasyfikacji zajęła Katarzyna Pulut (Tęcza Społem Kielce). Z kolei najlepszym zawodnikiem turnieju został Jacek Olechno (Bacieczki Białystok) - 420,05 pkt., na drugim miejscu uplasował się przedstawiciel gospodarzy zawodów (Trops Wschowa) - Bartosz Zajączkowski - 408,00 pkt., a trzeci był Paweł Wasilewski (Megatron II Ełk) - 388,18 pkt. Klasyfikację drużynową kobiet wygrała Kobra-Jass Kościan - 30 pkt., przed Mechanikiem Sierpc (24 pkt.) i Nike Żagań - 20 pkt. Najlepszą drużyną męską okazał się Megatron II Ełk - 59 pkt., przed Bacieczkami Białystok - 58 pkt. i gospodarzami zawodów Tropem Wschowa - 54 pkt.

Wart podkreślenia jest fakt, że Mechanik Sierpc reprezentowało łącznie tylko czterech trójboistów (dwie zawodniczki i dwóch zawodników). Ewelina Lewandowska w kat. wagowej 60 kg z wynikiem 232,5 kg (77, 5-47, 5-107, 5), zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii. Sylwia Kurowska w kat. wagowej 82,5 kg z wynikiem 257,5 kg (92,5-50-115) również nie miała sobie równych. Wśród mężczyzn reprezentowali nas Jarosław Stankiewicz (kat. wag 82,5), który osiągnął wynik 427,5 (150-107, 5-170) i zajął 10 miejsce oraz Daniel Rucki. W kat. wag 110kg zapisano mu wynik 410 kg (150-105-155) co dało sierpczaninowi trzecie miejsce. Co równie istotne Ewelina Lewandowska w przysiadzie wyrównała rekord polski. - Pragniemy podziękować komitetowi rodzicielskiemu działającemu przy ZS nr 1 w Sierpcu, dyrekcji naszej szkoły oraz lokalnym firmom Metal-Caro-Plast z Sierpca i firmie Meble Turalscy z Sierpca oraz sklepowi sportowemu Mrówka Sport bez których całe przygotowania i wyjazd na Mistrzostwa Polski nie doszłyby do skutku. Serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą owocną współpracę – podsumował opiekun i trener trójboistów w UKS Mechanik Sierpc (na co dzień nauczyciel w-f w ZS nr1), Wojciech Skorłutowski.