Kasztelan Sierpc - ChKS Łodź 21:32 (11:16) - 24.02.2008.

2008-03-04

Piłkarze ręczni występujący w grupy trzeciej II ligi powrócili na parkiety po ponad dwumiesięcznej przerwie. Pierwszym rywalem zespołu Kasztelana Sierpc w rundzie rewanżowej byli liderzy rozgrywek z Łodzi. W latach 2004-2006 wszystkie mecze tych ekip były niesamowicie emocjonujące i zawsze stały na wysokim poziomie. Co smutne, już od sezonu 2006\2007 między jednym i drugim zespołem zarysowała się spora różnica w stylu i jakości gry, niestety na niekorzyść naszej siódemki. Podobnie było także i tym razem. Goście szybko odskoczyli na kilka bramek [1-5] i kontrolowali sytuację. Łodzianie znakomicie bronili a sierpczanie nie potrafili znaleźć skutecznego sposobu na rozmontowanie ich defensywy. Nasi szczypiorniści tym razem zagrali także niego gorzej w obronie, czego efektem aż 16 bramek gości już do przerwy i tylko 11 dla miejscowych. Drugie trzydzieści minut to już wyraźna dominacja drużyny z Łodzi. Zawodnicy Kasztelana wyglądali jakby brakowało im pomysłu na grę, a z czasem, przy wysokim prowadzeniu gości nawet motywacji. To już nie pierwszy mecz, gdy podopieczni Marka Listkowskiego nie potrafi wykorzystać szybkich kontr. Szwankowała także gra obronna, toteż przewaga łodzian wzrosła pod koniec meczu do 10 trafień. Sierpczanie nie mieli żadnych argumentów w konfrontacji z liderem z Łodzi. Kasztelan przegrał swój premierowy mecz rundy rewanżowej 21:32. Po meczu trener Kasztelana - Marek Listkowski stwierdził, że ogólnie drużyna zagrała słabo. Przyznał, iż na treningach jego podopieczni muszą jeszcze popracować zarówno nad grą w ofensywie, jak i w defensywie. Po tym spotkaniu Kasztelan pozostał na siódmym miejscu w tabeli. Przypominamy, że zgodnie z regulaminem zwycięzca grupy 3 awansuje do I ligi, a ostatnia ekipa spadnie do III ligi. Awans na pewno nam nie grozi. Patrząc z kolei na potencjał zawodniczo-trenerski wydaję się, że z utrzymaniem nie będziemy mieli absolutnie żadnych kłopotów. Kolejny mecz nasi szczypiorniści rozegrają już w najbliższy weekend z Lublinie z tamtejszymi akademikami. O dobry wynik będzie równie trudno jak w starciu z ChKS, ale jak mówi powiedzonko... "do odważnych świat należy".

Wyniki:

Kasztelan Sierpc - ChKS Łódź 21:32, Hand-Med Płock - MOKS Białystok 33:31,Trójka Ostrołęka - Wisła II Płock 30:37, Warszawianka II Warszawa - Włókniarz Konstantynów 21:33, AZS UW Warszawa - AZS UMCS Lublin 28:36.