Za nami siódma i ósma seria gier Miejskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki - 27.03.2008.

2008-04-03

Dziewiąta i dziesiąta kolejka, jakie odbyły się w ramach siódmej serii gier MALS nie przyniosły odpowiedzi na najważniejsze pytania. Rozwiały jednak szanse paru drużyn, innym przynosząc radość i nadzieję. Do najbardziej zadowolonych należeli p.w. siatkarze Wunder Team, którzy w arcyważnym meczu pokonali po zaciętej walce Sierpc Online 2:0. W pierwszym secie tej konfrontacji trwała zacięta walka o każdy punkt. Od stanu 18:18 lepiej radzili sobie wundersi, którzy odskoczyli na 23:20. Online walczyło dzielnie, ale uległo ostatecznie 23:25. Druga partia wyglądała bardzo podobnie. Od stanu 20:20 nieco lepiej prezentowali się wundersi i wygrali ten niezwykle ważny set 25:23 i cały mecz 2:0. W pozostałych spotkaniach Mechanik pewnie 2:0 pokonał Gimnazjum Miejskie, Wunder Team 2:0 Urząd Skarbowy, Sierpc Online 2:0 Urząd Miasta, a LO 2:0 Osiedle Niepodległości. Do największej niespodzianki doszło w ostatnim meczu tego dnia. Gimnazjum Miejskie niespodziewanie, aczkolwiek w pełni zasłużenie okazało się lepsze od Urzędu Skarbowego. O wiele więcej emocji było w ósmej serii gier MALS. W meczu na szczycie, po pięknym pojedynku LO pokonało 2:1 Wunder Team. Pierwszy set tego niesamowitego spotkania zakończył się wygraną licealistów 28:26. W drugim LO prowadziło 15:13, ale wundersi nie dawali za wygraną i chwilę później wyszli na prowadzenie (19:17). Podobnie, jak w pierwszej partii grano na przewagi. Od stanu 25:25 więcej zimnej krwi zachował Wunder Taem i wygrał 28:26. W decydującym secie nikt nie zdobył wyraźnej przewagi. Od stanu 8:7 dla LO na tablicy wyników najczęściej pojawiały się remisy (10:10, 12:12, 14:14). W bardzo nerwowej końcówce (decydującej o losach miejsc na podium) więcej świeżości i dokładności pokazali siatkarze z Ogólniaka i zwyciężyli 18:16. Oby zdobyć mistrzostwo ligi na rok 2008 LO musiało już tylko wygrać z Sierpc Online. Internetowa drużyna miała jednak, o co grac. Ewentualne zwycięstwo dawało im jeszcze teoretyczne szanse na tytuł. Poza tym, to Online, jako jedyne pokonało LO w pierwszej rundzie 2:1 po dramatycznym meczu (w tie - breaku LO prowadziło 13:8 i przegrało 14:16!). Pierwszy set miał dość nieoczekiwany przebieg. Sierpc Online grało rewelacyjnie i łatwo 25:18 odprawiło rywali. W drugim było odwrotnie. To licealiści dyktowali warunki i wygrali 25:16. Trzeci set rozpoczął się dla Online bardzo źle. Ich rywale prowadzili już 8:4. W końcówce internetowcy zaryzykowali zagrywką, ale się nie udało. LO wygrało ten set 15:9 i zapewniło sobie mistrzostwo na 2008 rok.

W innych spotkaniach Sierpc Online wygrał po ciężkim meczu z Urzędem Skarbowym 2:1 (15:13 w trzecim secie), Osiedle Niepodległości rozprawiło się z Gimnazjum Miejskim 2:0, a ZSnr1 z Urzędem Skarbowym (też 2:0). Bardzo ciekawie było w konfrontacji Urzędu Miasta i ZSnr1. W pierwszym secie UM odskoczył na 6 punktów (21:15), ale ich rywale ambitnie odrabiali straty. W zaciętej końcówce mechanicy złapali zadyszkę i to urzędnicy zwyciężyli 27:25. W drugim secie walka była jeszcze bardziej wyrównana (11:11, 21:21). Od stanu 25:25 nikt nie chciał się pomylić. Przy wyniku 29:28 dla UM, siatkarze tej ekipy skończyli piłkę meczową i mogli się cieszyć z triumfu nad wyżej notowanym rywalem. Na dwie serie przed końcem rozgrywek poznaliśmy, więc nowego mistrza ligi (LO). Cały czas toczy się zacięta walka o drugie miejsce pomiędzy Wunder Teamem, a Sierpc Online. Internetowcy najgorsze mecze mają już raczej za sobą. Przed wundersami z kolei trzy niełatwe potyczki, kolejno z ZS nr1, Osiedlem Niepodległości i Urzędem Miasta. Walka o czwarte miejsce rozegra się pomiędzy ZS nr1, Osiedlem i UM. Skarbowcy i gimnazjaliści będą chcieli z kolei uniknąć wstydliwego miana czerwonej latarni ligi. Każdy wygrany set jest w ich przypadku na wagę złota.

Wyniki

7 seria

ZS nr 1 - Gimnazjum Miejskie 2:0 (25:20, 25:23)

Wunder Team - Urząd Skarbowy 2:0 (25:12, 25:14)

Urząd Miasta - Sierpc Online 0:2 (20:25, 16:25)

Os. Niepodległości - LO 0:2 (18:25, 23:25)

Sierpc Online - Wunder Team 0:2 (23:25, 23:25)

Gimnazjum - Urząd Skarbowy 2:0 (25:14, 25:18)

8 seria

Urząd Skarbowy - Sierpc Online 1:2 (23:25, 25:22, 13:15)

Wunder Team - LO 1:2 (26:28, 28:26, 16:18)

Urząd Miasta - ZS nr1 2:0 (27:25, 30:28)

Os. Niepodległości - Gimnazjum Miejskie 2:0 (25:18, 25:21)

Sierpc Online - LO 1:2 (25:18, 16:25, 9:15)

Urząd Skarbowy - ZS nr1 0:2 (18:25, 20:25)

8.Urząd Skarb. 12 2 4-22

*według regulaminu MALS za zwycięstwo przyznawane są 2 pkt i 0 pkt za porażkę. Przy równiej liczbie pkt. o wyższym miejscu w tabeli decydują kolejno: stosunek setów, większa liczba zdobytych setów, stos. małych pkt., większa liczba zdob. małych pkt.