Archiwum
Strona główna

Newsy sportowe Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

Piłkarze ręczni Kasztelana Sierpc pokonali AZS UW Warszawa 26:22 (13:9) - 20.04.2008.

2008-04-21

Po serii trzech porażek piłkarze ręczni Kasztelana Sierpc odnieśli upragnione zwycięstwo. Trzeba jednak szczerze przyznać, że po pierwszym w tej rundzie wysoko przegranym meczu z ChKS (21:32) sierpczanie nie grali wcale źle. Brakowało im jednak szczęścia, kontuzjowanych graczy i doświadczenia, by kolejne konfrontacje przechylić na swoją korzyść. Jeszcze w drugiej kolejce rundy rewanżowej szczęście było przy drużynie Marka Listkowskiego. Kapitalny mecz Marcina Malanowskiego (w bramce) i Mateusza Gadzińskiego (nasz rozgrywający rzucił 10 bramek) sprawił, że wygraliśmy po raz pierwszy od wielu lat w Lublinie (32:31). Potem było równie ciężko wywalczone zwycięstwo (32:30) nad MOKS Białystok. Tym razem w głównych rolach wystąpili Mariusz Klimek (13 bramek) i Marcin Malanowski. Fortuna odwróciła się od Kasztelana w 14 kolejce. Przegraliśmy 25:26 w Konstantynowie Łódzkim, choć w 58. minucie było 24:24. Zła passa została podtrzymana w starciu z drugim zespołem Warszawianki. Szczypiorniści ze stolicy rzucili nam zwycięską bramkę (24:25) na kilkanaście sekund przed końcową syreną. Niestety rywalizacja z Hand Med-em Płock nie przyniosła już takich emocji. Płocczanie już do przerwy odskoczyli na 7 trafień i wobec rażącej nieskuteczności sierpczan ostatecznie wygrali 33:23. Dopiero w starciu z zespołem rywalizującym z Kasztelanem o siódme miejsce w tabeli nasi zawodnicy pokazali się z lepszej strony. Już do przerwy podopieczni Marka Listkowskiego prowadzili z AZS UW Warszawa 13:9. W 54. minucie rywale zbliżyli się na dystans jednego trafienia (23:22). Ostatnie minuty należały już tylko do gospodarzy. Jak zawsze w bramce niezawodnie spisywał się Marcin Malanowski. Świetny mecz rozegrał także Dawid Szpejna (12 bramek), wspierany rzutowo przez Adriana Prątnickiego (7), Mateusza Gadzińskiego (2) i Michała Kozłowskiego (2). W następnej kolejce Kasztelan zagra u siebie z Trójką Ostrołęka. Nasza drużyna ma jeszcze teoretyczne szanse na 6 miejsce w lidze. Aby tego dokonać musi jednak wygrać dwa ostatnie mecze (z Ostrołęką i Wisłą II Płock).

Runda wiosenna

Kasztelan Sierpc - ChKS Łódź 21:32, UMCS Lublin - Kasztelan Sierpc 31:32, Kasztelan Sierpc – MOKS Białystok 32:30, KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki – Kasztelan Sierpc 26:25, Kasztelan Sierpc – Warszawianka II Warszawa 24:25, Hand Med Płock – Kasztelan Sierpc 33:23, Kasztelan Sierpc – AZS UW Warszawa 26:22