Kasztelan Sierpc w meczu 23 kolejki MLS uległ Naprzodowi Zielonki 0:2 (0:0) - 26.04.2008.

2008-04-30

Dobry występ i wyjazdowy remis w Radzyminie wlał nieco nadziei w serca kibiców Kasztelana. Zresztą chyba nie tylko fani, ale całe sierpeckie środowisko piłki nożnej liczyło na choćby dwa punkty po dwóch meczach u siebie. Kolejno z MKS Ciechanów i Naprzodem Zielonki. Niestety dwa dość podobne, jeśli chodzi o wynik i sposób padania bramek spotkania były dla nas wszystkich gorzkimi pigułkami.

Sierpczanie przegrali obydwa starcia 0:2, tracąc pierwsze bramki po sprokurowanych przez siebie rzutach karnych. Cóż z tego, iż w obydwu już do przerwy mogliśmy objąć prowadzenie, jeśli brakowało skuteczności. W drugich połowach brakowało z kolei sił, by odwrócić losy tych spotkań. Mecz z Naprzodem rozpoczął się od groźnego strzału (15.) Tomasza Branieckiego z 25 metrów. Bramkarz rywali miał kłopoty ze złapaniem futbolówki, ale w końcu zdołał to zrobić tuż przed linią bramkową. W odpowiedzi Grzegorz Pietrzak odbił piłkę zmierzająca wprost w okienko jego bramki. W 40. minucie mogło być 1:0 dla sierpczan. Po rzucie rożnym Michał Dzięgielewski przepuścił piłkę, a stojący na 12 metrze od bramki rywali Paweł Sławiński (w środę miał niemal identyczną okazję) uderzył …, jak rasowy rugbysta bardzo, bardzo wysoko nad porzeczką. Na początku drugiej połowy w 55. i 58. minucie na bramkę Naprzodu strzelał Michał Dzięgielewski. Za pierwszym razem zrobił to minimalnie niecelnie, a za drugim na posterunku stał golkiper rywali. Sierpczanie przez godzinę gry nie prezentowali się źle (bardzo dobry występ w defensywie Marcina Rokickiego i Rafała Michalskiego). Niestety znów wskutek indywidualnego błędu jednego z obrońców, który dopuścił się faulu w polu karnym straciliśmy gola. Było to w 59. minucie i od tego momentu inicjatywę przejęli goście. Choć nie mieli wielkiej przewagi w 70. udokumentowali ją drugim golem. Głupia strata w środku boiska kosztowała nas kontrę gości. Dwa szybkie podania i napastnik z Zielonek znalazł się sam na sam z naszym bramkarzem i było po meczu. W ostatnich minutach sierpczanie ambitnie próbowali zdobyć honorowego gola (strzały Sławińskiego i Dzięgielewskiego), ale brakowało już pomysłu i p.w. sił, aby to osiągnąć. Bilans po połowie rundy wiosennej jest bardzo kiepski. Dwa remisy i sześć porażek oraz stosunek bramek 3-22 mówią wszystko. Sprawdzają się najczarniejsze prognozy pesymistów (a może raczej realistów). Jest źle, ale watro pamiętać, że po środowym meczu z Pogonią Siedlce naszej jedenastce pozostaną spotkania z dołem tabeli. Zagramy kolejno z Ostrovią (sobota - 3 maja), Błękitnymi, Marcovią, Skrą, Amatorem i pewną już awansu Victorią. W tych sześciu meczach można powalczyć o powiedzmy 10 punktów i zapewnić sobie 10 lokatę na finiszu rozgrywek. Kto wie, może będzie to dla nas szczęśliwa dziesiątka?.