W przedostatnim meczu rundy rewanżowej piłkarze nożni Kasztelana Sierpc przegrali na wyjeździe z Amatorem Maszewo 1:2 (0:1) - 24.05.2008.

2008-05-30

Pierwsze 30 minut tego spotkania z podtekstami (przed rundą kilku zawodników Kasztelana przeniosło się właśnie do Maszewa) było bardzo interesujące. W tym czasie sierpczanie stworzyli sobie cztery dogodne okazje do zdobycia goli. Niestety żadnej z nich nie wykorzystali. W przeciwie­ństwie do rywali, którzy potrzebowali tylko jednej okazji, by w 30. minucie objąć prowadzenie. Pierwsza bramka dla Amatora padła po stałym fragmencie gry. Po wysokiej wrzutce w swoje pole karne piłkarze Kasztelana wybili futbolówkę na 18 metr od bramki Grzegorza Pietrzaka. Tam czekał już na nią nie pilnowany piłkarz rywali, który uderzył precyzyjnie tuż przy słupku. Drugiego gola sierpczanie stracili również po stałym fragmencie gry w 60. minucie. W 81. minucie błąd bramkarza i obrońcy Amatora wykorzystał Michał Dzięgielewski, który zmniejszył rozmiary porażki naszej drużyny. Szkoda tej przegranej, bo z przebiegu całego spotkania Kasztelan nie prezentował się źle. – Póki, co, zajmujemy 10 lokatę w tabeli. Może da nam ona awans, może baraże, albo spadek do okręgówki. Na tę chwilę wszystko jest możliwe. Jeśli dostaniemy szanse walki o IV ligę na pewno z niej skorzystamy – przyznał po meczu trener Kasztelana, Roman Betlejewski.

AMATOR MASZEWO – KASZTELAN SIERPC 2:1 (1:0)

Kasztelan: Pietrzak (70’Ambrochowicz) – Bednarski M., Topolski, Michalski (80’Szulc M.), Rokicki – Zieliński R. (80’Paczkowski), Telesiewicz, Brzemiński (60’Szulc P.), Braniecki, Trzciński – Dzięgielewski

Bramki dla Kasztelana: Dzięgielewski (81’)