Druga kolejka rozgrywek Miejskiej Ligi Piłki Siatkowej już za nami - 17.12.2008.

2008-12-17

Rywalizacja w V edycji Miejskiej Ligi Piłki Siatkowej nabiera rumieńców. W drugiej kolejce nie brakowało ciekawych spotkań, a jedno rozstrzygnie­cie trzeba uznać za pewną niespodziankę, zważywszy wcześniejsze dokonania poszczególnych ekip. Już pierwsze spotkanie dnia, pomiędzy LO Sierpc, a Urzędem Gminy Zawidz nie przyniosło zbyt wielu emocji. Potwierdziły się nasze przypuszcze­nia, że wobec utraty Mariusza Kwiatkowskiego i Bartosza Feltynowskie­go, w tegorocznej edycji obrońcy tytułu z Ogólniaka będą tylko tłem dla większości rywali. Licealiści zdobyli w meczu łącznie 27 punktów co jest najlepszym komentarzem do tego meczu. W starciu Życia Sierpca z Osiedlem Niepodległości wyrównana walka toczyła się tylko do połowy pierwszej partii. Potem wzięło górę większe doświadczenie turniejowe dziennikarskiego teamu, który wygrał łatwo w dwóch setach.

Konfrontacja ZS nr1 i Sierpc Online była o wiele lepszym widowiskiem od wcześniejszych gier. W pierwszym secie Online wypracował sobie 5 punktową przewagę, której pilnował do końca tej partii. W drugim gra była bardziej zacięta, a końcówka należała do ambitnych mechaników (25:23). W tie-breaku widać było spokój rutyniarzy z Sierpc Online i nerwowość poczynań młodych siatkarzy z Mechanika. Ci pierwsi wygrali tego seta do 7 i cały mecz 2:1. Kolejne spotkanie trzymało w napięciu, aż do ostatnich piłek. W pierwszym secie reprezentanci Urzędu Miasta grali koncertowo i wygrali go do 15. W drugim licealiści nie dawali za wygraną. Przy stanie 25:25 wygrali dwie piłki i doprowadzili do decydującej partii. W niej do stanu 11:11 gra toczyła się punkt za punkt. Potem po kontrowe­rsyjnej (według graczy LO) decyzji sędziego zrobiło się 12:11 dla UM, i ci ostatni złapali swój rytm. Zdobyli dwa kolejne oczka i wyszli na prowadzenie 14:11. Gracze z Ogólniaka walczyli dzielnie, ale ostatecznie ulegli 13:15 i 1:2 w całym spotkaniu.

Patrząc na sąsiednie boisko wydawało się, iż konfrontacja Urzędu Gminy Zawidz z Gimnazjum w Gozdowie będzie jednostronnym widowiskiem. Tymczasem o rzezi niewiniątek wcale nie było mowy. Młodzież z Gozdowa postawiła utytułowanym rywalom twarde warunki w obu partiach. Przegrała, ale pozostawiła po sobie po raz kolejny dobre wrażenie. Do niespodzie­wanej masakry doszło z kolei w spotkaniu Mega Gim. Zawidz z ZS nr1. Zawidzanie wygrali w cuglach dwa razy do 12, nie pozostawiając złudzeń, kto jest głównym kandydatem do wygrania tegorocznej ligi. W ostatnim meczu dnia Urząd Miasta niespodzie­wanie gładko 2:0 pokonał Sierpc Online. Urzędnicy wykorzystali prawie wszystkie błędy internetowej drużyny, która nie może już sobie pozwolić na kolejne straty punktów. Swoją drogą UM potwierdził, że będzie się liczył w walce o medale V edycji MLPS. Kolejna seria gier zostanie rozegrana 7 stycznia.