W dziesiątej kolejce rozgrywek Miejskiej Ligi Piłki Siatkowej czołowa trójka drużyn zgodnie wygrała swoje mecze, ale nie przyszło im to łatwo - 11.03.2009.

2009-03-13

W pierwszym spotkaniu dnia Liceum Ogólnokształcące, nie bez trudu uporało się z walczącym o ósme miejsce w rozgrywkach Osiedlem Niepodległości. Osiedlowy team jak zawsze walczył bardzo ambitnie, ale brak w składzie kilku ważnych graczy dał im się we znaki, zwłaszcza w decydującym secie. W kolejnych starciach Mega Zawidz zmierzyła się z ZS nr1, a Urząd Gminy Zawidz z Sierpc Online. Mega wygrała pierwszego seta 27:25, ale w drugim (znakomita gra Macieja Mazurowskiego i Kamila Witkowskiego) 25:23 górą był Mechanik. W tie-breaku lepsze wyszkolenie techniczne i ogranie pozwoliło faworytom z Zawidza rozstrzygnąć seta do 11. Mecz UG z Online był równie emocjonujący. Walczący cały czas o medale MLPS urzędnicy byli zdecydowanie wyżej notowani przed tą konfrontacją. Co ciekawe, to jednak walczący już tylko o honor zawodnicy Sierpc Online nadawali ton wydarzeniom na parkiecie i wygrali pierwszego seta do 22. W drugiej partii trwała walka punkt za punkt. Na atomowe ataki Sławomira Linowskiego i Dariusza Zielińskiego (Online), odpowiadali Arkadiusz Świeczkowski i Piotr Kaczorowski. Ostatecznie ten set padł łupem zawidzan 25:23. W trzecim secie z Online zeszło już powietrze i przegrali go do 4 i cały mecz 1:2.

UM walczy o medal

W meczu Mega Zawidz z LO (dobry występ Bartłomieja Rożniaka) tylko w pierwszej partii licealiści zagrali na swoim normalnym poziomie i ulegli minimalnie 26:28. W drugiej zupełnie się pogubili i przegrali ostatecznie 0:2. Zmęczony po pierwszym meczu UG Zawidz w drugim musiał być bardzo rozważny i skuteczny, by pokonać do 23 i do 21 rywali z ZS nr1. Pomogło mu w tym wielkie doświadczenie tej ekipy.W ważnym dla układu tabeli meczu Urzędu Miasta Sierpc z Życiem Sierpca było sporo dobrej siatkówki i emocji. Grające w pięciu zawodników Życie zagrało mądrze taktycznie, kierowane na parkiecie przez skutecznego Mariusz Sobczaka. U rywali dobra gra w bloku i ataku Krzysztofa Skrzyńskiego i Jacka Kierzkowskiego nie wystarczyła do przechylenia losów meczu. Urzędowi Miasta zwłaszcza w decydujących momentach setów zabrakło armat w ataku. Ta porażka sprawiła, że dwa kolejne spotkania UM, z Sierpc Online i ZSnr1, to dla urzędników prawdziwe mecze o życie. Jeśli chcą zachować szanse na medal muszą je wygrać po 2:0.