W swoim siódmym meczu kontrolnym przed startem do rozgrywek Ligi Okręgowej piłkarze Kasztelana Sierpc pokonali 5:2 (2:2) PKS Imielnica - 15.03.2009.

2009-03-19

Wydawało się, że rozgrywany w niedzielę mecz z PKS Imielnica będzie ostatnim sprawdzianem formy dla zespołu Pawła Dylewskiego przed startem Płockiej Ligi Okręgowej. W ostatnich dniach okazało się jednak, że na prośbę ekipy Błękitnych Gójsk mecz 1 kolejki rundy rewanżowej (z 21 marca) zostanie przełożony na inny termin.

Szkoda, bo forma sierpczan wyraźnie idzie w górę, a pokonani już w rundzie wiosennej 3:0 Błękitni wydawali się idealnym rywalem dla budowanych kadrowo sierpczan. Wracając do meczu z młodym zespołem z Imielnicy, to jego początek miał podobny przebieg, jak spotkanie w Żurominie. Po indywidualnych błędach obrońców w 6. i 22. minucie straciliśmy bramki. Na szczęście w 34. minucie rzut karny (po faulu na Michale Dzięgielewskim) na bramkę zamienił Emil Pniewski. Jeszcze przed przerwą prostopadłe podanie Macieja Lemanowicz trafiło do Dzięgielewskiego, a ten z zimną krwią wykorzystał sytuację jeden na jeden z bramkarzem PKS. W drugiej połowie Kasztelan podkręcił tempo, a młody zespół z Imielnicy wyraźnie się pogubił. W 58. Daniel Trzciński zagrał do Lemanowicza i było 3:2.Chwilę później wprowadzony po przerwie Mateusz Telesiewicz (bardzo dobre 45 minut) wyłożył piłkę Dzięgielewskiemu, a ten nie miał kłopotów z podwyższeniem rezultatu. Gospodarze (świetnie przygotowani kondycyjnie) grali do końca i w 83. minucie Trzciński, po asyście Lemanowicza ustalił wynik meczu na 5:2 dla sierpczan. Rozmiary zwycięstwa cieszą, ale teraz Kasztelan musi sobie szybko szukać sparing partnera na najbliższy weekend, bo dwu tygodniowa przerwa może demobilizująco wpłynąć na formę zespołu. Jest możliwe, że sierpczanie zagrają w sobotę (21 marca) u siebie z zespołem z A lub B-klasy, bo one póki co, nie wznowiły jeszcze rozgrywek.

Wynik i skład KASZTELAN SIERPC - PKS IMIELNICA 5:2 (2:2)< Kaszte­lan: Kajkoski (75’Jakóbowski) - Gesek, Brzemiński, Pniewski, Sławiński (46’Telesiewicz) - Lemanowicz, Gałamaga (46’Mazurowski), Rutkowski, Nowakowski (80’Tomaszewski) - Dzięgie­lewski (70’Szulc P.), Trzciński

Bramki dla Kaszte­lana: Dzięgie­lewski 2 (37’, 61’), Pniewski (34’k.), Lemanowicz (58’), Telesiewicz (83’) Widzów: 60