W starciu z Huraganem sierpczanie walczyli do końca o dobry wynik
W starciu z Huraganem sierpczanie walczyli do końca o dobry wynik

Tomasz Sudomir w bramce Kasztelana, tego nikt się nie spodziewał
Tomasz Sudomir w bramce Kasztelana, tego nikt się nie spodziewał

Po meczu z Victorią siepczanom (czerwone stroje) nie było do śmiechu
Po meczu z Victorią siepczanom (czerwone stroje) nie było do śmiechu
Maj nie był zbyt udany dla występujących w grupie północnej mazowieckiej IV ligi piłkarzy z Sierpca. Kasztelan zanotował remisy z MKS Ciechanów (2:2) i Huraganem Wołomin (1:1) oraz trzy porażki; kolejno z Marcovią Marki (1:2), Victorią Sulejówek (0:1) i Hutnikiem Warszawa (1:5)

Postawa zespołu w całej praktycznie rundzie wiosennej była zdeterminowana przez kwestie finansowe. Zaległości wobec piłkarzy narastały, a ci stracili motywację, by dawać z siebie wszystko na zielonej murawie. Choć z drugiej strony nie można też potępiać w czambuł tylko władz klubowych, bo podejście do treningów i samych meczów niektórych piłkarzy pozostawiało do życzenia. Na szczęście te sprawy w klubie z ulicy Świętokrzyskiej podobno zostały już załatwione.

Blamaż z Victorią

Teraz przed zespołem trzy ostatnie czerwcowe spotkania ligowe. Wróćmy jednak na chwilę, aby krótko podsumować miesiąc maj. Wszystko rozpoczęło się od remisu w Ciechanowie, choć do przerwy po dwóch trafieniach Roberta Zielińskiego było 2:0 dla sierpczan. Potem Kasztelan zremisował 1:1 (gol Pawła Winnickiego) z Huraganem Wołomin. Remis z czołową drużyna ligi wstydu nam nie przyniósł, ale najgorsze miało dopiero nadejść. Porażka z grająca bardzo dobrze tej wiosny Marcovią była niepotrzebna. W Markach wynik już w 5. minucie otworzył Babatunde Alimi, ale dwa szkolne błędy naszego bloku defensywnego przekreśliły nadzieję na choćby punkt. O meczu z Victorią, trzeba szczerze powiedzeń, iż drużyna i cały klub sięgnęły dna wystawiając w bramce napastnika. Dodatkowo ławkę rezerwowych zajmował wyłącznie trener Kasztelana. W klubie z 85 - letnią tradycją, grającym w IV lidze takie rzeczy nie powinny się zdarzać i oby się już nie powtórzyły. W starciu ze skandalicznie słabą Victorią Sulejówek przetrzebiony Kasztelan uległ 0:1.

Przerwać złą passę

Majową czarę goryczy przelał mecz z najlepszą bezwzględnie ekipą grupy północnej IV ligi, czyli Hutnikiem. Jedenastka z Bielan tylko dzięki swojej indolencji strzeleckiej remisowała z sierpczanami do przerwy 1:1. W drugiej połowie snajperzy zespołu lidera już nie pudłowali, a kanonada zakończyła się na pięciu golach dla warszawian. Podsumowując, maj był bez wątpienia najgorszym miesiącem dla naszej drużyny w całym sezonie 2010/2011. Dwa punkty w pięciu meczach mówią same za siebie. Oczywiście to, co działo się poza boiskiem miało w tym momencie decydujący wpływ na postawę zespołu na boisku. Gdy do tego doliczyć kartki i kontuzje (choćby Michała Dzięgie­lewskiego i Piotra Mysiora) mamy efekt finalny w postaci spadku z szóstej (kwiecień) na dziewiąta (maj) pozycję w ligowej tabeli. Najbliższy mecz nasza drużyna rozegra już w sobotę o 16:00. Na własnym obiekcie podejmie jedenastą w tabeli Mławiankę (traci do sierpczan tylko dwa oczka). Zwycięstwo nad ekipą z Mławy zapewni nam miejsce w czołowej dziesiątce na finiszu ligi i szansę na coś więcej przed meczami z Wisłą II Płock (wyjazd) oraz walcząca jeszcze o utrzymanie Tęczą Płońsk (u siebie). Tylko czy zdołamy przerwać passę pięciu meczów bez wygranej?