Kolejna przegrana piłkarzy Kasztelana - 4.06.2011 r.

2011-06-07

Od ostatniej wygranej z Bugiem Wyszków (białe koszulki) minął już ponad miesiąc
Od ostatniej wygranej z Bugiem Wyszków (białe koszulki) minął już ponad miesiąc
W 28 kolejce spotkań grupy północnej mazowieckiej IV ligi Kasztelan Sierpc przegrał u siebie z Mławianką Mława 1:5 (0:4). Do końca rozgrywek ligowych pozostały już tylko dwa mecze.

Mimo, iż sierpczanie nie wygrali w lidze już od pięciu spotkań, w upalne sobotnie popołudnie na stadionie Kasztelana zjawiła się grupa około stu kibiców. Wierzyli, że nasz zespół jest w stanie przełamać niemoc. Nawet pod nieobecność Pawła Winnickiego (kartki) i Michała Dzięgielewskiego (kontuzja), a także z grającymi z urazami Piotrem Mysiorem, Maciejem Lemanowiczem i Michałem Siennickim zdoła pokonać rywali z Mławy. Powody do lekkiego optymizmu były, bo drużyna, która jeszcze parę lat temu rywalizowała w I lidze, teraz zajmowała miejsce za naszymi plecami i traciła do Kasztelana dwa oczka. Niestety szybko okazało się, iż grający w kratkę mławianie są w o wiele lepszej dyspozycji od będących w głębokim dołku sierpczan. Cztery gole w 45. minut nie pozostawiają złudzeń, kto był lepszy.

W drugiej połowie miejscowi próbowali z mozołem zawiązać ofensywne akcje, ale bardzo mało im wychodziło. Goście postawili kropkę nad i w 72. minucie (było 0:5). Sierpczanie odpowiedzieli tylko honorowym trafieniem Roberta Zielińskiego, który razem z Marcinem Szulcem i Krystianem Przybyłowskim pojawili się na murawie w drugiej połowie. Piłkarze z Sierpca nie wygrali niestety szóstego kolejnego spotkania z rzędu. Co gorsze z taką dyspozycją i kłopotami kadrowymi w starciu w Wisłą II Płock (mecz w sobotę o 16:00 w Płocku) nie mamy żadnych szans.

Wynik i skład

KASZTELAN SIERPC - MŁAWIANKA MŁAWA 1:5 (0:4)

Kasztelan: Ambrochowicz (78’Przybyłowski) - Siennicki (60’Zieliński), Mysior, Lemanowicz, Brzemiński (75’Szulc M.) - Gaul, Golatowski, Paczkowski, Nowakowski - Sudomir, Alimi

Bramki: Dla Kasztelana: Zieliński 86’; Dla Mławianki: Walczak (17’), Dziubiński (26’), Butryn (30’), Wróblewski (44’), Gawęda (72’)