MKS KASZTELAN SIERPC - SKRWA ŁUKOMIE 2 : 2 (1 : 0) - 22 VII 2006 r.

2006-07-24

Zespół Kasztelana Sierpc w meczu sparingowym zremisował na własnym stadionie 2:2 ze Skrwą Łukomie.

Piłkarze Kasztelana rozegrali drugi z serii meczów kontrolnych. Sparingi rozgrywane w okresie przygotowawczym mają pomóc naszej drużynie w dobrym starcie w V lidze.

W swoim pierwszym sprawdzianie po wakacyjnej przerwie piwosze zremisowali z IV ligowym Mieniem Lipno (0:0). Sierpczanie byli zdecydowanymi faworytami przed spotkaniem z VI ligową Skrwą Łukomie. Tymczasem drużyna, która właśnie w tym sezonie awansowała do płockiej okręgówki okazała się być dla jedenastki Kasztelana wymagającym rywalem. Na pewno dla wielu graczy i trenera Jerzego Szczepańskiego był to mecz szczególny. Zarówno szkoleniowiec Skrwy, jak i kilku jego piłkarzy reprezentowało przed laty barwy klubu z Sierpca. Odchodzili z Kasztelana w różnych okolicznościach. Wielu ma do dzisiaj coś do udowodnienia niektórym ludziom związanym z MKS-em.

Łukomianie grali ambitnie, ale to gospodarze objęli prowadzenie. Kwadrans po rozpoczęciu gry gola dla sierpczan zdobył Marcin Rokicki. Asystę przy bramce zaliczył Łukasz Betlejewski. Pierwsze 45. minut nie było szczególnie ciekawe. Było to spowodowane wysoką temperaturą i przede wszystkim charakterem meczu (sparing). Pomimo tego niezbyt licznie zgromadzona widownia doczekała się jeszcze trzech goli. Najpierw w 60. minucie Mariusz Beksa wyrównał na 1:1. 15. minut później było już jednak 2:1 dla Kasztelana po precyzyjnym strzale Michała Dzięgie­lewskiego. Ostatnie kilka minut meczu to zdecydowana przewaga gości. Kasztelan został zepchnięty do defensywy. W 88. minucie Maciej Lemanowicz nie zdążył za szybszym Marcinem Michalskim i powalił go w polu karnym. Nie wiedzieć czemu dobrze prowadzący do tej pory zawody Patryk Kordulasiński nie wskazał na jedenastkę. Sprawie­dliwości stało się jednak za dość w 90.minucie. Bardzo aktywny w tym meczu Marcin Michalski podał do Mariusza Beksy, a ten zdobył druga bramkę dla Skrwy. Kasztelan zagrał słabo, ale widać, że zawodnicy odczuwają trudy ciężkich treningów. Zresztą nie o wynik tu chodziło obu trenerom, ale o urozmaicenie swoim graczom mozolnych treningów.