ISKRA KRASNE - MKS KASZTELAN SIERPC 2:1 (2:1) 25.03.2007.

2007-03-29

Piwosze negatywną sensacją kolejki

Do nie lada sensacji doszło w 17 kolejce rozgrywek grupy północnej Mazowieckiej Ligi Seniorów. Bity faworyt zespół Kasztelana Sierpc przegrał na wyjeździe z ostatnią w tabeli Iskrą Krasne 1:2. Był to pierwszy mecz wygrany przez Iskrę na własnym stadionie sezonie 2006/2007.

Przed tygodniem po przegranym meczu z liderem z Płońska pisaliśmy, że Iskra to dobry przeciwnik (choć mecz na wyjeździe), aby podbudować się psychicznie i wbić rywalom kilka bramek. Wynik inny niż zwycięstwo sierpczan byłby katastrofą, ale można chyba w ciemno typować trzy punkty dla Kasztelana. Tak typowaliśmy.

Mecz z autsaiderem

Bo czegóż można oczekiwać od drużyny, która w 16 meczach zdołała zgromadzić zaledwie 8 oczek. Poza tym Iskra tydzień temu uległa na własnym stadionie (13 w tabeli) Orłowi Goleszyn aż 1:5. Dodatkowo arbiter obdarował dwóch piłkarzy z Krasnego (podstawowego obrońcę i pomocnika) czerwonymi kartonikami. Czy z taką drużyną mógł przegrać piąty w tabeli, jeszcze niedawno IV - ligowiec z Sierpca. Okazało się, że tak. Do tej pory zespół Iskry lepiej prezentował się w meczach wyjazdowych, bo tak naprawdę dla tej ekipy nie ma znaczenia czy gra u siebie, czy na wyjeździe. Boisko w Krasnym nie zostało dopuszczone do rozgrywek i błękitno-biali grają swoje mecze w oddalonym o 25 km Przasnyszu. Nie mogą tu liczyć na zbytni doping kibiców, bo średnio na ich mecze przychodzi około 20 widzów.

Szybkie gole

Można więc powiedzieć, że mecz odbywał się na neutralnym gruncie, co jednak nie przeszkodziło Iskrze już w 3. minucie objąć prowadzenie. Stojący po lewej stronie środka boiska zawodnik miejscowych zdecydował się na płaskie przekątne zagranie w okolice prawej strony pola karnego. Wydawało by się, że takie zagranie nie ma szans powodzenia. Tymczasem piłka minęła po drodze dwóch zawodników Kasztelana i trafiła pod nogi piłkarza Iskry. Ten na 16 metrze od bramki spokojnie przyjął piłkę i strzelił nie do obrony w długi róg bramki sierpczan. Na szczęście nasz zespół nie podłamał się szybko straconą bramką i już cztery minuty później doprowadził do remisu. Rzut wolny 35 od bramki Iskry wykonywał Robert Bielecki. Obrońcy błękitno-białych próbowali zastawić pułapkę offsajdową, ale sędzia boczny nie podniósł chorągiewki. Piłka trafiła do Michała Dzięgie­lewskiego, który strzelił celnie z 6 metrów obok golkipera rywali.

Wirtualne karne

Potem tempo meczu siadło i wydawało się, że do przerwy nic się już nie wydarzy. Niestety w 43. minucie wypuszczony w uliczkę napastnik miejscowych w sytuacji sam na sam po raz drugi pokonał Grzegorza Pietrzaka. Po zmianie stron Kasztelan próbował zmienił losy meczu. W 60. minucie wpadający w pole karne Piotr Erzin został sfaulowany. Arbiter z niewiadomych przyczyn pokazał tylko na rzut wolny tuż za linią pola karnego. Kolejny raz arbiter skrzywdził sierpczan w 85. minucie. Michał Dzięgielewski będący już w polu karnym próbował strzelać, gdy został z tyłu bezpardonowo skoszony przez rywala. Gdy wszyscy spodziewali się, że sędzia wskaże na wapno ten nakazał grać dalej. Dyletanctwo arbitra przeszło wszelkie granice. Niestety wynik meczu nie uległ już zmianie i Iskra mogła się cieszyć z pierwszej wygranej na "własnym" obiekcie.

Nieprzygotowani do rundy

Mimo słabej pracy sędziów sierpczanie nie licząc na nich  powinni wbić rywalom kilka goli i spokojnie czekać na wynik końcowy. Tak się nie stało bo 80% naszych podań było niecelnych. Gdy do tego dodać katastrofalne błędy w obronie jawi się nam obraz gry zapre­zentowanej przez podopiecznych Rajmunda Koperka. Ten mecz potwierdził, że większość piłkarzy jest kompletnie nieprzygotowana do rundy wiosennej. Poza dwoma, trzema reszcie sił starcza na około 30 minut meczu. Przyczyna takiego stanu rzeczy tkwi nie tylko w piłkarzach i trenerze, ale również zawirowaniach związanych z wyborem nowego prezesa (do tej pory go nie poznaliśmy!) i zarządu. Polityka i roszady personalne znów wygrały ze sportem. Efekty widać patrząc na grę naszych piłkarzy, którzy przygotowania do rundy rozpoczęli gdy inni wracali już z obozów przygotowawczych. W spotkaniu z Huraganem trudno prorokować (zremisował u siebie 0:0 z Tęczą) wynik meczu. Forma Kasztelana jest wielką niewiadomą.

Wynik i skład

ISKRA KRASNE – MKS KASZTELAN SIERPC          2:1 (2:1)

Bramki:

Dla Iskry: Dzięgielewski J. 2 (3’, 43’), Dla Kasztelana: Dzięgielewski M. (7’)

KASZTELAN:  Pietrzak – Golatowski, Michalski, Folger (46’Rokicki), Górnicki  – Trzciński (46’Erzin), Betlejewski (70’ Paczkowskii), Kwiatkowski (85’Szulc), Bielecki – Iwanowski, Dzięgielewski

WIDZÓW: 20

Wyniki 17 kolejki: Iskra Krasne - Kasztelan Sierpc 2:1, Orzeł Goleszyn - Orkan Sochaczew 1:0, Pogoń Siedlce - Wkra Żuromin 5:0, Amator Maszewo - Błękitni Gąbin 2:0, Victoria Sulejówek - Podlasie Sok. Podl.0:5, MKS Ciechanów - Mazowsze Płock 2:2, Kryształ Glinojeck - Naprzód Zielonki 4:0, Huragan Wołomin - Tęcza 34 Płońsk 0:0