logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online

Genialna młodzież z OPP wystawiła Metro na deskach CKiSz - 8.06.2013 r.

2013-06-09

Artyści występujący w musicalu wraz z Dorotą Nawrocką.
Artyści występujący w musicalu wraz z Dorotą Nawrocką.

Anka i Jan, czyli Aleksandra Penszyńska i Jakub Kowalski.
Anka i Jan, czyli Aleksandra Penszyńska i Jakub Kowalski.

Swietłana - Dominika Karolewska.
Swietłana - Dominika Karolewska.

Młodzież stanęła na wysokości zadania i znów oczarowała publiczność. Tym razem wszyscy chętni mogli obejrzeć przedstawienie. Obszerna sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki (licząca prawie 300 miejsc) szczelnie wypełniła się widzami. Było pięknie, wzruszająco i profesjonalnie. O zachwycie publiczności świadczyły owacje na stojąco.

Wystawienie musicalu na profesjonalnej scenie CKiSz było ukoronowaniem ogromnej pracy zarówno występującej młodzieży, jak i przygotowującej ją Doroty Nawrockiej - dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej - dobrego ducha młodych sierpeckich talentów.

Tak znakomitego występu nie powstydziłyby się sceny warszawskie, zresztą artyści, którzy debiutowali w słynnym "Metrze" - dziele życia Janusza Józefowicza - byli w podobnym wieku, jak nasza młodzież. Kto wie, może któryś z młodych, sierpeckich "metrowców" wybierze drogę artystyczną i już wkrótce występować będzie na scenach całej Polski?

Dzięki pięknym zdjęciom w naszej Galerii możemy jeszcze raz powrócić na perony podziemnej kolejki...

"... do metra zejdź, tam całkiem inne rządzą prawa..."

W przedstawieniu wystąpili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum Publicznego im. bpa Leona Wetmańskiego w Sierpcu:
Anka - Aleksandra Penszyńska
Jan - Jakub Kowalski
Filip (Dyrektor) - Przemysław Goździkowski
Swietłana - Dominika Karolewska
Marysia - Magdalena Gapińska
Ślązak - Hubert Maciejewski
Max - Aleksandra Kopycińska
Zosia - Katarzyna Bąk
Bezdomny i gitara elektryczna - Jakub Gołębiewski
Opracowanie muzyczne, aranżacje, wokal, instrumenty klawiszowe - Dorota Nawrocka
Efekty specjalne i reżyseria - Katarzyna Moskal
Dekoracje i scenografia - Maria Jagodzińska
Układy taneczne - Marta Skierska wraz z grupą taneczną z OPP
Oświetlenie, nagłośnienie, obsługa technicza - pracownicy CKiSz w Sierpcu

Realacja z sierpeckiej premiery musicalu Metro


 Zobacz galerię zdjęć dalej

Tagi: Musical METRO | Ognisko Pracy Pozaszkolnej


Magdalena Staniszewska

Komentarze do artykułu: [21]


lubieMETRO
2013-06-13 21:39:50 - A ja znam część tej młodzieży z innych wystąpień i wiem, że to są osoby z wielką pasją, dobrze, że mają tak oddanych nauczycieli. Na pewno przygotowanie takiego przedstawienia to wiele dni ciężkiej pracy. Kochani trzymam za Was kciuki, niech Wam się w życiu szczęści, niech Wasze marzenia się spełniają, realizujcie się. Dobrze jest usłyszeć, że mamy w naszym mieście takich artystów, choć nie jestem spokrewniona z żadnym z nich (a szkoda bo bym się chwaliła na każdym kroku) jestem bardzo z nich DUMNA.


%%%
2013-06-12 23:16:08 - BRAWO MŁODZIEŻY!!piekne przedstawienie.GRATULUJĘ.


dodam słówko
2013-06-12 15:29:24 - Droga ad, myślę, że szkoda czasu na krytykę, bo gdybyśmy tu z toba zaczeli polemizować, wywiązałaby sie zbędna dyskusja. Jak tu ktos juz wcześniej napisał, kazdy ma prawo do własnego zdania. Jeden lubi sztuke, inny np polityke, i te dwie osoby we wspólnej dyskusji prawdopodobnie nigdy nie dojdą do porozumienia. Ja osobiście bardziej interesuję sie sztuką i uważam, ze to co zobaczyłam i usłyszałam w sobotę było właśnie SZTUKĄ, i to przez Wielkie "S". Jeśli nawet do tej dyskusji włączaja się rodzice, to ja tobie również życzę, abys kiedys w życiu mogła być dumna ze swoich dzieci, tak jak dumni są w tej chwili ich rodzice oraz przyjaciele. Powodzenia w dalszym życiu i więcej pogody ducha.


ad
2013-06-12 11:01:37 - Tak właściwie to chyba nie powinnam brać udziału w dyskusji, bo przyznam się, że przedstawienia nie widziałam... Ale w takim razie także z całego serca gratuluję młodzieży sukcesu i życzę dalszych wystąpień. Jeżeli takowe będą, to na pewno się wybiorę, a kto wie, może także dołączę do chwalących, choć także nie jestem rodziną. Pozdrawiam :)


niespokrewniona
2013-06-12 10:37:06 - Tez dolożę swój "grosz" w dyskusji. Tez nie jestem krewną nikogo z występujących. Pare osób znam - wiadomo - to Sierpc - tu każdy każdego zna. Poszłam, bo zaciekawił mnie opis tego wydarzenia tu na stronie. Tyle ciepłych słów a potem liczne komentarze. Pomyslałam - pójde i sama ocenię. Nie żałuję sobotniego popołudnia. Było pieknie i jakos tak inaczej... profesjonalnie, a jednoczesnie sentymentalnie, wzruszająco. I te głosy! Dawno nie było w Sierpcu tak udanego wystepu. Pozdrawiam dyskutujących.


do ad
2013-06-12 09:56:54 - Każdy ma prawo mieć własne zdanie.Tak naprawdę umiemy tylko krytykować a może zastanówmy się że właśnie Ci młodzi ludzie zamiast pić, palić czy szlifować tak zwany bruk poświecili swój wolny po szkole czas na próby i to na pewno długie i ciężkie. Dlatego wielki wielkie uznanie dla utalentowanej młodzieży która chce coś w swoim życiu robić. Byłam widziałam i jestem bardzo dumna z Naszej młodzieży.Jeszcze do ad nie jestem znajomą, rodziną czy nauczycielem słyszałam o tym słynnym sierpeckim Metrze i postanowiłam zobaczyć i nie żałuję.Jeszcze wielkie podziękowania dla opiekunów i reszty ekipy.


do ad
2013-06-12 09:32:16 - Nie jest na pewno tak, że zachwycają się cały czas bliscy występujących. Ja przypadkowo poszłam na sierpeckie Metro, nie mając planów na sobotnie popołudnie, nie znając występujących. Muszę przyznać, że młodzież stanęła na wysokości zadania. Wiadomo, że nie był to profesjonalny występ, że było wiele niedociągnięć i nie każdemu mogło się podobać, ale czy nie liczy się to, że młodzi ludzie chcą coś robić, chcą działać i robią to, bądź co bądź, fantastycznie? Przecież to ich pasja i to powinno się docenić.


ad
2013-06-11 23:09:07 - czemu mam wrażenie, że zachwycają się tak cały czas nauczyciele/rodzina/przyjaciele występujących?.. Nie wiem, może się mylę. Ale Wasze komentarze są takie jakieś... nienaturalne. Sorry, i tak nie dojdziemy czy sami sobie schlebiacie (nawet bym nie chciała wnikać), ale jeśli tak jest to zastanówcie się, jacy jesteście w tym momencie żałośni.. Dziękuję i pozdrawiam, czekam na krytykę. :)


IZYDA
2013-06-10 23:07:13 - Było pięknie, przejmująco i subtelnie. Nie myślałam,że u nas mozna tak grać i to młodzież, nasza młodzież .Gratuluje talentu - piekne głosy!!!BRAWO licealiści i gimnazjaliści!!


sympatyk METRA
2013-06-10 22:45:03 - choc nie mogłem być na tym przedstawieniu, to dziś obejrzałem je dzięki sfilmowaniu go przez kolegę i jestem pod wrażeniem...i to ogromnym!!!nie myślałem,że dzieci ,nasza młodziez moze byc tak zdolna.tak po mistrzowsku wykonać wszystkie utwory śpiewane.JÓZEFOWICZ by sie WAS nie powstydził.DOBRZE, ŻE SIERPCZANIE MOGLI TO ZOBACZYĆ.gratuluję wszystkim wykonawcom i instruktorom.


do znudzonych i niezadowolonych
2013-06-10 22:38:04 - macie prawo mieć własne zdanie, macie prawo nie znać się też na tym gatunku ,jakim jest musical,więc dobrze,ze skoro takie przedstawienie nie spełnia waszych oczekiwań,to wychodzicie ...bo wtedy jest przestrzeń dla koneserów i znawców takich niecodziennych przedstawień, ZWŁASZCZA,GDY WYKONAWCAMI JEST MŁODZIEŻ TAK UTALENTOWANA..DZIĘKUJĘ za to co widziałam tym młodym artystom i ich opiekunom.G R A T U L C J E.


do niezadowolona
2013-06-10 15:44:58 - widać, że jesteś beztalenciem, skoro nie umiesz docenić tego co widziełaś


do niezadowolona
2013-06-10 15:09:57 - I bardzo dobrze że wyszłaś...


niezadowolona
2013-06-10 14:20:35 - Poszłam z ciekawości, bo każdy się tak zachwycał. W mojej ocenie jednak nie ma czym się zachwycać. Moim znajomym też się nie podobało, niestety. Wyszłam rozczarowana.


Obserwator
2013-06-10 11:20:56 - Dziwną masz argumentację, ale niech Ci będzie. Masz prawo do swojego głosu. Wieczorem, też jest ciemno jeśli o to Ci chodzi. Aktorzy mogliby się sprawdzić w odmiennej atmosferze. Ja uważam, że symbolicznie warto byłoby właśnie wyjść spod ziemi i zrobić coś, bo jak na razie, to niewiele się dzieje w tej okolicy, żeby nie powiedzieć nic. Warto ludziom zaoferować odrobinę kultury, dać im rozrywkę. Czy nie lepsze byłoby obejrzenie takiego przedstawienia, niż przesiadywanie pod sklepem czy przed domem i czekanie na coś, co może się wydarzy?


do obserwatora
2013-06-10 10:00:47 - Plenerowa wersja przedstawienia, które z założenia odbywa się "pod ziemią" - tu, gdzie jeździ metro.... no chyba byłoby to dość śmieszne. Wielki szacunek dla wykonawców za sobotnie przedstawienie. Brawo!


Obserwator
2013-06-10 08:55:42 - A ja bym bardzo chciał, aby w wakacje zorganizowano w Szczutowie otwartą dla wszystkich, plenerową wersję tego przedstawienia, by mieszkańcy, jak i przyjezdni goście zobaczyli jaką mamy wspaniałą Młodzież przez duże M. Oczywiście wcześniej należałoby nagłośnić sprawę po okolicznych miejscowościach jak i w mediach. Niech w końcu coś się zacznie dziać!


bywalec CKISZu
2013-06-10 08:32:19 - to co zobaczyłem w sobote - podobało mi się.muszę przyznać,że taka współpraca między placówkami wszystkim wychodzi na dobre.pełna sala, super przedstawienie, dzieciaki miały próby ,w których nikt im nie przeszkadzał, pracownicy DK służyli pomocą, udostępnili potrzebne sprzęty.BYŁ ZACHWYT, BRAWA I PUBLICZNOŚĆ ZADOWOLONA.TAK TRZYMAĆ!!!życzę dalszej ,owocnej współpracy..POZDRAWIAM.


widz
2013-06-10 01:03:56 - JESZCZE RAZ!!!!


EMERYTOWANY NAUCZYCIEL
2013-06-09 22:10:44 - jestem pełna podziwu dla tych młodych ludzi i ich opiekunów!!!to co zobaczyłam i doswiadczyłam podczas oglądania tego spektaklu, pozostanie na długo w mojej pamięci..TO BYŁA PRAWDZIWA UCZTA DUCHOWA.dziękuję bardzo,że mogłam tam z WAMI BYĆ..


widz
2013-06-09 22:01:49 - trudno się nie zgodzić pani MAGDO z tym co napisałas..ja jestem pod ogromnym wrazeniem kunsztu aktorskiego tej młodziezy.ich wykonanie kazdej roli było swietne, wspaniałe głosy,aktualne wciąż problemy nurtujące młodzież przedstawione w tak mistrzowski sposób ,ujęły widza ,tego nastoletniego i tego kilkudziesięcioletniego...WIELKIE BRAWA!!!!!
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.