logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online

Sierpeckie "Motoserce" - akcja motocyklistów dla potrzebujących dzieci - 4.04.2009 r.

2009-04-06

Sierpecki finał akcji "Motoserce".
Sierpecki finał akcji "Motoserce".

Licznie przybywających na plac sierpczan zabawiał mistrz konfe­ransjerki masowych imprez - Paweł Konjo - Konnak.
Licznie przybywających na plac sierpczan zabawiał mistrz konfe­ransjerki masowych imprez - Paweł Konjo - Konnak.

W sobotę 4 kwietnia cała Polska zjednoczyła się w szczytnej akcji oddawania krwi dla potrzebujących dzieci. Pomysłodawcami imprezy były kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Zbiórki krwi organizowano nie tylko w dużych miastach, ale także w tych mniejszych, do których dołączył również Sierpc. Stało się to możliwe dzięki istniejącemu w naszym mieście od 2000 roku Klubowi Motocyklowemu Szlif, który wspierany przez licznych sponsorów podjął się zorganizowania całodniowej imprezy z licznymi atrakcjami.

Przygotowania do sobotniego finału rozpoczęły się już kilka tygodni wcześniej. Organizatorom szczególnie zależało na tym, by impreza była atrakcyjna, by sierpczanie licznie stawili się przed Domem Kultury i tam oddawali cenny płyn życia, a przy okazji dobrze się bawili. Cel sierpeckich motocyklistów ze Szlifu został osiągnięty. Była to jedna z lepiej zorganizowanych w ostatnim czasie w Sierpcu imprez masowych.

Zbiórkę krwi i towarzyszące jej zabawy i konkursy rozpoczęto przed południem na parkingu przed Domem Kultury, gdzie stanęła niewielka scena, punkt gastronomiczny i oczywiście duży ambulans do pobierania krwi, gdzie wykwalifikowany personel czekał na wszystkich gotowych wesprzeć akcję. Licznie przybywających na plac sierpczan zabawiał mistrz konferansjerki masowych imprez - Paweł Konjo - Konnak. Charyzma prowadzącego, jego niewybredne żarty i tworzone na zawołanie rymowanki, jak choćby "Kiedy Konjo jest na scenie, to szaleje podniecenie", wprawiły wszystkich w doskonały nastrój.

Wśród wielu atrakcji, które przygotowano podczas sobotniego finału akcji "Motocykliści dzieciom" dużym powodzeniem cieszyły się konkursy plastyczne ("Serce i motocykl"), karaoke i liczne quizy dla dzieci i dorosłych prowadzone przez Konja. Każdy z biorących udział w zabawach otrzymał atrakcyjną nagrodę rzeczową (wśród nagród był m. in. rower, sprzęt elektrotechniczny i AGD), zaś zwycięzca turnieju "Bezpieczny Motocyklista" - kurs i egzamin państwowy na prawo jazdy kategorii A.

Duże wrażenie na odwiedzających parking przed Domem Kultury robiła wystawa około stu motocykli i kilku zabytkowych samochodów. Imprezę uświetniły występy zespołów muzycznych: Blue Breez z Rypina, Vat Six Nine i Bohomaz z Płocka. Spory aplauz wzbudził oczywiście sierpecki Open To The Public.

Z pewnością do powodzenia akcji przyczyniła się piękna, słoneczna pogoda, która sprzyjała spacerom i odwiedzaniu miejsca imprezy. Sierpczanie spisali się znakomicie podczas sobotniej zbiórki krwi. Pomimo licznych atrakcji nie zapomnieli, że "Motoserce" to przede wszystkim inicjatywa, która ma na celu zachęcenie i przekonanie do oddawania krwi. Podczas sierpeckiej akcji zebrano 36 litrów tego cennego płynu, co jest naprawdę niezłym wynikiem, biorąc pod uwagę fakt, że w całej Polsce, zebrano go około 1260 litrów. Organizatorzy premiowali oczywiście także dawców, którzy oprócz talonu do punktu gastronomicznego, otrzymywali atrakcyjne upominki i brali udział w ogólnym losowaniu z wartościową nagrodą główną.

Impreza zorganizowana przez Klub Motocyklowy Szlif FG Sierpc to szlachetny gest w stronę chorych dzieci. Wielbiciele jednośladów połączyli przyjemne z pożytecznym, czyli świetnie zorganizowaną imprezę masową dla całych rodzin ze szczytną zbiórką krwi, której niestety coraz częściej brakuje w polskich szpitalach. Wielu sierpczan bardzo pozytywnie zareagowało na hasło "Motoserce", co już dziś gwarantuje powodzenie kolejnych akcji.

  

Klub Motocyklowy SZLIF FG SIERPC za pośrednictwem strony Sierpc Online serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które w dniu 4 kwietnia oddały krew w akcji "Motocykliści Dzieciom".Zobacz galerię zdjęć dalej

Tagi: Motoserce | Sierpeckie Stowarzyszenie Motocyklistów Szlif


Magdalena Wiśniewska

Komentarze do artykułu: [10]


dawca
2009-04-13 23:20:51 - Człowieku, jeśli nie chcesz pomóc, to chociaż nie przeszkadzaj innym !!! Miejsce jest zaszczytne i trzeba się tylko cieszyć z tak dużego zaangażowania ludzi. Nie zwracajmy uwagi na malkontentów. bravo dla motocyklistów z Klubu "Szlif" !!! Świetna robota !!!


yahoo
2009-04-13 22:10:02 - motocyklisto jestem w klubie Szlif i pomagałem w tej akcji i to co jest najlepsze jest to ,że zajeliśmy 7 miejsce w Polsce na tak dużo miast w Polsce.pozdro


abudabi
2009-04-12 02:46:41 - brawo Szlif!!!


motocyklista
2009-04-11 21:49:25 - Yahoo, dobrze mówisz ale niestety w naszym mieście pewnych rzeczy nie przeskoczysz. -- Jest źle jak się pokażesz. Jak się położysz, to Cię kopną byś wstał bo nic nie robisz. Oby więcej takich akcji. Jestem z Wami, lewa w górę!


yahoo
2009-04-11 12:14:15 - Do on Kolego stwierdzenie dawcy dawca jest bardzo krzywdzące!!!Ciekawy jestem czy Ty coś kolwiek w swoim życiu komuś dałeś!!!Najłatwiej jest skrytykować a od siebie nie dać nic


on
2009-04-10 12:47:32 - dawcy - dawcom...


:D
2009-04-09 13:55:27 - więcej takich zlotów :D


crew
2009-04-07 00:11:39 - Byłem pod ogromnym wrażeniem, że w tak małej miejscowości działa tak liczny klub motocyklowy. Co do samej imprezy to wyszła nieźle choć muzyka (bardzo dobra, w przypadku niektórych zespołów) średnio wpasowała się w klimat całego przedsięwzięcia.


on
2009-04-06 21:03:45 - Naprawde super wyszło to wszystko :] Byle wiecej takich imprez !! !!


sierpczanka
2009-04-06 18:18:02 - Brawo dla Klubu " SZLIF" - organizatorów. Ogromny szacunek dla Tych co oddali krew w tej akcji!!!!
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.